atak serca

Atak serca, a pseudodietetyczne napoje gazowane – manipulacja

Atak serca może mieć poważne konsekwencje, dlatego lepiej jest nie narażać się na takie atrakcje. Niestety serwowane nam przez koncerny spożywcze słodkie i gazowane napoje, oznakowane jako dietetyczne sprzyjają atakom serca. Picie tych napojów grozi wystąpieniem wielu chorób, nie tylko serca. Odpowiedzialna substancją za ten efekt jest aspartam.

Atak serca a aspartam

Słodkie napoje gazowane zawierają śmiercionośny składnik, jakim jest aspartam. Badania naukowe potwierdzają, iż ten składnik wywołuje ataki serca. Oczywiście jedna puszka napoju od czasu do czasu nas nie zabije, jednak regularne picie w dużej ilości, zwłaszcza napojów pseudodietetycznych grozi chorobami serca, w tym atakiem serca.

Spożywając w nadmiarze aspartam, którego jest w napojach gazowanych najwięcej narażamy się na ryzyko zachorowania na serce o 30% bardziej niżeli osoby nie pijące tego rodzaju napojów. Aspartam przyczynia się do skłonności do zachorowań na schorzenia układu krążenia. Poza atakiem serca narażamy się na zawał, jak i udar w równie wyższym stopniu.

Ryzyko zachorowania rośnie jeszcze bardziej jeżeli dana osoba ma tendencję do otyłości, cukrzycy, czy podwyższonego poziomu cholesterolu. Aspartam to trucizna w połączeniu z terapią hormonalną, czy spożyciem alkoholu.

Napoje light

Napoje typu light są bardziej niezdrowe niżeli napoje bez oznaczenia light. Wynika to z faktu iż dietetyczne napoje nie zawierają cukru, za to zawierają podwyższoną dawkę substancji słodzących, w tym aspartamu. Poza szkodliwym działaniem na zdrowie aspartam uzależnia. Spożywamy napojów light o wiele więcej niżeli byśmy spożywali napojów standardowych, słodzonych.

Wzrost świadomości konsumentów sprawia, że napoje dietetyczne cieszą się coraz mniejsza sławą i są kupowane rzadziej. Najczęściej powodem rezygnacji jest otyłość, jaką powodują, jednak coraz częściej konsumenci mają świadomość tego jak bardzo szkodliwą substancją jest wspomniany wyżej aspartam.

Wielka manipulacja

Producenci napojów i żywności dietetycznej wprowadzają w błąd konsumentów firmując swe wyroby jako zdrowe i dietetyczne, co za tym idzie zaliczane do zdrowiej diety. W rzeczywistości pozbawione są one cukru, ale jest on w nich zastępowany jeszcze bardziej szkodliwymi substancjami o których konsumenta się nie informuje.

Jako iż konsumenci dociekają składu napojów gazowanych z dnia na dzień koncerny modyfikują nazewnictwo aspartamu. Ukrywają go pod ogólnikowymi nazwami wzmacniacza smaku, aromatu czy substancji konserwującej, słodzącej itd. enigmatyczne E sprawia, iż nie jesteśmy w stanie jednoznacznie określić, czy dany napój zawiera aspartam czy nie.

Unikaj gazowanych napojów słodzonych a będziesz żyć dłużej

Pijąc naturalne soki oraz napoje wykonane domowymi sposobami unikniemy spożywania w nadmiarze zarówno cukru jak i substancji pokroju aspartamu, przez co mamy szansę żyć dłużej i cieszyć się zdrowiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *