przebarwienia po ciąży

Przebarwienia po ciąży – jak pozbyć się przebarwień po ciąży?

Przebarwienia po ciąży na skórze wyglądają mało estetycznie. Jeśli nie znikają i powodują dyskomfort jest na nie rada. W gabinetach dermatologicznych jak i kosmetycznych dostępne są zabiegi rozjaśniania przebarwień. Między innymi możemy potraktować je peelingiem rozjaśniającym, mikro dermabrazją, jak też laserem. Zawsze zanim skorzystasz z zabiegu poradź się dermatologa. Nie wszystkie zabiegi są bezpieczne i skuteczne na ten rodzaj plam na skórze.

Przebarwienia po ciąży

Przebarwienia na skórze po ciąży mogą powodować różne czynniki, począwszy od stresu, przez burze hormonów aż po opalanie się czy niewłaściwą pielęgnacje. Najczęściej po ciąży to kwestia zaburzeń w pigmentacji spowodowana dysharmonia hormonalną.

Nie każda kobieta je posiada, a jeśli to wielu nie przeszkadzają. Nie jest to objaw chorobowy, jednak defekt natury komatycznej, estetyki. Jeśli zdecydujesz się na zabieg kosmetyczny rozjaśniający plamy zwróć uwagę na fakt iż jeden zabieg ci nie pomoże. To kuracja długotrwała, wymagająca cierpliwości i powtórzeń.

Gdy przebarwienia są niewielkie pomaga zazwyczaj złuszczenie naskórka drogą peelingu. Jeżeli są one głębokie i intensywne zabiegów należy zaplanować co najmniej kilka.

Usuwanie przebarwień po ciąży

Usuwanie plam po ciąży warto przełożyć na późniejszy okres. Tuż po porodzie nie jest to wskazane, zaś po zakończeniu się połogu można skonsultować się z dermatologiem, czy jest to właściwa chwila. Nie można zrobić tego zbyt wcześnie gdy nadal szaleją hormony, bowiem plamy wrócą i na marne nasz wysiłek i inwestycja w zabieg.

Gdy weźmiesz się za plamy po ciąży zbyt późno na przykład po roku, wówczas trudniej będzie się z nimi uporać. Co więcej istotne znaczenie ma pora roku dla usuwania przebarwień. Najlepiej jest usuwać plamy jesienią. Wówczas słońce nie podrażni naszej skóry i przebarwienia nie powrócą.

Jeśli wykonałaś zabieg złuszczający pamiętaj o ochronie skóry przed promieniowaniem UV, nawet gdy z pozoru słońce nie jest w zenicie i nie świeci zbyt mocno.

Peelingi chemiczne na przebarwienia po ciąży

Easy peel, yellow peel, peeling migdałowy to peelingi chemiczne, które pozwalają na uzyskanie doskonałych efektów złuszczających. Przebarwień można pozbyć się na dwa sposoby. Wybielając skórę jak i ją złuszczając. Różnice pomiędzy peelingami dotyczą głębokości której sięga złuszczenie.

Do peelingu stosowany jest kwas, który pomaga złuszczyć naskórek i stymuluje wzrost nowego. Stężenie kwasu może być różne i tym samym różny efekt. Easy peel to peeling z użyciem kwasu trójchlorooctowego, askorbinowego i cytrynowego. Natomiast Yellow peel wykorzystuje kwas retinowy, azelainowy, fitowy i kojowy. W peelingu migdałowym używany jest kwas migdałowy.

Działanie peelingu na przebarwienia po ciąży

Zabieg peelingu należy podzielić na dwa etapy. W pierwszej jego fazie nakłada się na skórę roztwór kwasów oraz specjalną maskę która je uaktywnia kwasy i przyspiesza odnowę skóry. W tym czasie skóra może szczypać lub piec. Pełne złuszczenie naskórka dokonuje się w dwa do trzech dni. Zabiegi tego rodzaju należą do kosztownych bowiem pojedynczy peeling to koszt około dwustu pięćdziesięciu złotych.

Peeling ultradźwiękowy na przebarwienia po ciąży

Peeling ultradźwiękowy różni się od chemicznego bowiem na skórę nakłada się specjalne serum a potem naskórek złuszcza się urządzeniem emitującym falę ultradźwięków. Dzięki urządzeniu serum jest wtłaczane w skórę a naskórek i sebum oczyszczane. Skutkiem ubocznym jest rozjaśnienie skóry bowiem pod wpływem peelingu spada poziom melaniny. To znacznie tańszy sposób na pozbycie się przebarwień skórnych nie tylko po ciąży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *