zmęczone oczy

Zmęczone oczy – naturalne sposoby na zmęczony wzrok

Zmęczone oczy – problemy ze wzrokiem jak również zmęczony wzrok to coraz częstsza dolegliwość u osób w różnym wieku. Coraz więcej godzin przed ekranem powoduje, że właściwie nie jest to żadne zaskoczenie. Nawet dzieci spędzają więcej czasu przed komputerem lub telewizorem bez dbałości na oczy. Na szczęście istnieją sposoby na naturalne wzmocnienie wzroku.

Dlaczego oczy się męczą?

Kiedy patrzymy na obraz, oczy skupiają się na nim i promienie światła bardzo źle działają na tęczówkę, rogówkę i soczewkę oka. Uformowany obraz jest następnie przenoszony do mózgu, mówiąc nam co widzimy. Cała ta aktywność wymaga koordynacji zarówno struktur oczu, jak i ich mięśni.

Kiedy patrzymy na obiekty takie jak ekran komputerowy lub telefoniczny, oczy i mięśnie wokół oczu są przepracowane, gdy próbują dostosować się do światła, które jest emitowane z ekranu. To stałe dostosowanie do szybko zmieniających się obrazów lub tekstu powoduje, że struktury w oku stają się napięte. Oto cztery proste wskazówki zapobiegające napięciu oczu i zespołowi widzenia komputerowego.

Oto co możesz zrobić, aby poprawić wzrok w sposób naturalny

Stymuluj mięśnie oczu

Zasadniczo nie wymaga się stymulowania mięśni oczu. Ta technika jest jednak prosta i opłacalna, ale musi być wykonana codziennie rano. Po przebudzeniu umyj twarz wodą (najlepiej zimną). Następnie wypełnij usta wodą, zamknij oczy i sprysknij zimną wodą w oczy. Stymuluje to mięśnie oczu, z powodu nacisku wywieranego przez wodę wypełnioną w ustach. Odrobina zimnej wody na twarzy pomaga ożywiać zakończenia nerwowe i odmładza skórę.

Umyj oczy

Ajurwedyjscy lekarze twierdzą, że należy unikać wprowadzania wody bezpośrednio w oczy – zamiast tego lepiej jest zwilżać powieki

Masaż wokół oczu na zmęczone oczy

Jest to świetne ćwiczenie dla osób pracujących przez wiele godzin przed komputerem. Trzymaj brwi między kciukiem, a palcem wskazującym, tak, aby kciuk znajdował się nad brwią i palcem wskazującym poniżej. Teraz delikatnie naciśnij i wyprostuj brwi, wywierając delikatne naciski na wszystkie punkty. Następnie weź kciuk i delikatnie obróć go wokół gałki ocznej. Wykonaj ćwiczenie co trzy do czterech godzin, aby poprawić krążenie wokół oczu.

Ćwiczenia poprawiające wzrok

To ćwiczenie ma za zadanie stymulowanie mięśni wokół gałek oczu. Obróć gałki oczne, najpierw w prawo i w lewo, a następnie w górę iw dół. Zrób to w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara i przeciwnie do ruchu wskazówek zegara przez około trzy do czterech powtórzeń.

Podaj swoje oczy bardzo potrzebnemu odpoczynkowi

Ta technika była praktykowana przez wiele lat. W tym celu trzyj dłoń o dłoń przez 30 sekund – aż poczujesz ciepło między dłońmi – a następnie delikatnie dotknij zamkniętych oczu. Trzymaj dłonie na powiekach aż zniknie poczucie ciepła. Powoli otwórz oczy, ale uważaj by nie patrzeć bezpośrednio na jasne światło.

Zmęczone oczy – umyj powieki

Wbrew pozorom przemywanie oczu, a raczej powiek to zwykła, a jednocześnie magiczna metoda.

Co o tym sądzisz? Spróbujesz? Może okaże się, że ciągłe zmęczenie minie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *