przebarwienia skórne

Przebarwienia skórne – co na przebarwienia skórne, krem z kurkumy

Przebarwienia skórne często pojawiają się w przestrzeni pomiędzy palcami. Istnieje wiele czynników odpowiadających za pojawienie się tego defektu. Zaliczamy do tego między innymi nadmierną ekspozycję na słońce oraz brak prawidłowej ochrony dłoni.

Aby uporać się z tym przykrym, choć niegroźnym dla zdrowia problemem zalecamy regularne stosowanie kilku środków zaradczych.

Peeling z cytryny oraz cukru

Najważniejsze jest odbarwienie za co odpowiadać będzie sok cytrynowy wykazujący zdolność do rozjaśniania skóry. W połączeniu z cukrem, który stworzy gruboziarnisty peeling, efekty będą widoczne jeszcze szybciej. Dłonie i stopy po tym zabiegu będą również młodsze i gładsze.

Wszystko, co musisz zrobić to zmieszać dwie łyżeczki miodu z jedną łyżeczką soku z cytryny oraz jedną łyżeczką cukru. Dobrze wymieszaj wszystkie składniki a następnie zastosuj powstałą mieszaninę na dłoniach wykonując delikatny masaż. Pozostaw maskę na około kwadrans, aby skóra zdążyła wchłonąć sok z cytryny i kwas glikolowy zawarty w cukrze. Na koniec spłucz letnią wodą.

Mieszanka oliwy z oliwek z cukrem

Kolejny świetny nawilżający peeling wykonany jest z cukru i oliwy z oliwek. Oliwa z oliwek jest bardzo korzystna dla poprawy jakości paznokci, ale także do usuwania przebarwionej skóry spowodowanej działaniem promieni słonecznych i nadmierną produkcją melaniny w skórze. Cukier jest niesamowitym środkiem złuszczającym, skutecznie usuwa ciemne komórki skóry.

Wszystko, co musisz zrobić to wymieszać dwie łyżki oliwy z oliwek z dwoma łyżkami cukru. Wykonaj peeling i pozostaw mieszankę na dłoniach na około 5 minut. Następnie spłucz letnią wodą i zastosuj ulubiony środek nawilżający (np. krem).

Nawilżanie olejami

Dzięki tej metodzie rozjaśnisz skórę na dłoniach i stopach a jednocześnie zapewnisz im optymalne nawilżenie. Dzięki olejowi jojoba poradzisz sobie również z pęcherzami powstałymi na przykład na skutek dźwigania ciężkich przedmiotów.

Wymieszaj olej jojoba z ½ łyżeczki oleju migdałowego, ½ łyżeczki oleju rozmarynowego i kilkoma kroplami soku z cytryny. Wmasuj powstałą mieszankę w dłonie i nadgarstki. Najlepiej zabieg wykonywać wieczorem, przed pójściem spać. Wówczas można zostawić mieszankę na dłoniach na całą noc.

Krem z kurkumy także skuteczny na przebarwienia skórne

Wymieszaj jedną łyżeczkę mleka z ½ łyżeczki kurkumy w proszku i kilkoma kroplami oleju migdałowego. Nałóż na kolana, dłonie lub stopy. Pozostaw na około 20 minut i spłucz wodą. Powtarzaj zabieg trzy razy w tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *