cebula

Cebula – lecznicze właściwości cebuli, zaskoczą nawet Ciebie!

Cebule – popularne warzywo stosowane w kuchni przyda się również w pielęgnacji zdrowia, dbałości zbilansowaną i zdrową dietę. Poznaj nieznane właściwości cebuli. Jak się okazuje cebula może pomóc w leczeniu chorób cywilizacyjnych. Wystarczy cebulę przyłożyć do szyi, to prosty i tani sposób na zdrowie!

Naturalne sposoby leczenia – właściwości cebuli

Coraz częściej po cebulę sięgamy, gdy zawodzą nas farmaceutyki. Alternatywa dla leków na receptę, jak również szeregu suplementów syntetycznych są naturalne środki zaradcze, znane od lat i wciąż aktualne. Receptury naszych babć okazują się zbawiennym lekiem na liczne dolegliwości. Powszechna dostępność cebuli sprawia, iż zainteresowanie jej właściwościami rośnie.

Stosując naturalne składniki możemy być spokojni o zdrowie, bowiem nie wprowadzamy do organizmu szkodliwych domieszek chemicznych. Większość leków przepisywanych przez lekarzy powoduje szereg skutków ubocznych. W przypadku naturalnych leków pochodzenia roślinnego skutki uboczne są znikome lub nie występują w ogóle.

Cebula na tarczycę

Jeżeli masz problem z tarczycą lub potrzebujesz oczyszczenia krwi, skóry, chcesz wyzbyć się toksycznych substancji z organizmu, mamy na to sposób! Badania naukowe nad cebula i jej właściwościami leczniczymi prowadził rosyjski dr Igor Knjazkin. Jego wnioski jasno wskazują, iż cebula jest idealnym środkiem na problemy z tarczycą. Pamiętać należy, by w kuracji użyć czerwonej cebuli.

Wystarczy cebule przeciąć na dwie połowy, bowiem uzdrowicielską moc ma sok cebuli. W efektywności terapii liczy się systematyczność. Codziennie wieczorem należy przycisnąć do szyi cebulę, delikatnie masując i wmasowując sok w skórę. Soku nie zmywamy, gdyż potrzebuje on czasu na wchłonięcie się, a czasem tym w idealnej dawce jest noc. Sok z cebuli doskonale wspiera i poprawia wydolność tarczycy. A to nie jedyna właściwość cebuli.

Cebula na oczyszczenie uszu

Zaleganie woskowiny w uszach to powszechny problem. Cebula w tym wypadku pomoże usunąć nadmiar woskowiny rozmiękczając ją i umożliwiając jej ujście. Cebulę należy przekroić i wydrążyć środek. Warstwę z zewnątrz zrolować w rurkę i umiejscowić w uchu. Należy przy tej czynności zachować ostrożność, aby nie wepchnąć cebuli zbyt głęboko. Cebulę należy w uchu pozostawić na noc, by rano woskowana z łatwością dała się wydobyć z ucha.

Okłady z cebuli na oparzenia

Kiedy doznasz poparzenia przyłóż na ranę cebulę. Wystarczy dwie minuty aby pozbyć się bólu. Sok z cebuli poza uśmierzeniem bólu dodatkowo pomoże odkazić ranę.

Pomoc w ukąszeniach

Sok z cebuli wpływa na skórę łagodząco i przeciwbólowo oraz antyseptycznie. W przypadku ukąszenia warto jest przyłożyć połówkę cebuli. Cebula potrafi obniżyć gorączkę To mało znany sposób na zbicie temperatury, ale za to bezpieczny i skuteczny. Wykorzystując właściwości cebuli należy pokroić cebulę drobno w kostkę i włożyć do skarpety. W kilka godzin takiego okładu gorączka powinna ustąpić.

Detoks z cebulą

Regularne spożywanie cebuli sprawia, iż soki z cebuli poprawiają prace wątroby i wspierają wydalanie się toksyn z organizmu. Wskazanie to tyczy się przede wszystkim osób, które nie szczędzą sobie pożywienia wysoko przetworzonego, pełnego toksycznych substancji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *