Jakie zastosowanie ma laser w ginekologii estetycznej?

Dbałość o estetykę i funkcjonalność kobiecych stref intymnych stała się wyznacznikiem nowego trendu obserwowanego w medycynie estetycznej od kilku lat. Ginekologia estetyczna niesie pomoc kobietom pragnącym poprawić wygląd i atrakcyjność zewnętrznych narządów płciowych oraz poprawić satysfakcję z seksu, co niewątpliwie wpływa na podniesienie samooceny i pewności siebie.

Czym zajmuje się ginekologia estetyczna?

Ginekologia estetyczna zajmuje się szeroko pojętą estetyką pochwy i sromu. Zabiegi te są szczególnie wskazane kobietom, które z powodu mankamentów miejsc intymnych, odczuwają trudności w codziennym funkcjonowaniu i czerpaniu przyjemności z seksu. Defekty narządów płciowych mogą być wrodzone lub nabyte. Przyczyną są często zmiany hormonalne związane z ciążą lub okresem menopauzy, a także porody drogą naturalną. Najczęstsze problemy, z jakimi zwracają się kobiety do specjalistów ginekologii estetycznej, to:

  • suchość bądź luźność pochwy,
  • przerost warg sromowych mniejszych,
  • wysiłkowe nietrzymanie moczu,
  • brak satysfakcji z życia seksualnego.

Wśród zabiegów estetycznych na okolice intymne znajdują się m.in. korekta warg sromowych (labioplastyka), laserowa rewitalizacja sromu, redukcja blizn po nacięciu krocza lub cesarskim cięciu, a także powiększanie punktu G, rekonstrukcja błony dziewiczej czy augmentacja warg sromowych z zastosowaniem wypełniacza (kwasu hialuronowego lub własnej tkanki tłuszczowej).

Laserowe zabiegi ginekologii estetycznej

Porody naturalne oraz menopauza nie są łaskawe dla naszej strefy intymnej. Wraz z wiekiem dochodzi do znacznego zwiotczenia pochwy oraz jej suchości. Rozwiązaniem jest laserowe obkurczanie pochwy, które wykonamy m.in. w Klinice Miracki w Warszawie. Światło laserowe pobudza produkcję włókien kolagenowych i poprawia ukrwienie okolic intymnych, co łagodzi atrofię urogenitalną (zmniejszającą się objętość tkanki), a także nadmierną suchość pochwy.

Lasery Fotona i Femilift, z których korzystają specjaliści w Klinice Miracki przeznaczone są nie tylko do obkurczania, ale też do rewitalizacji i odmładzania pochwy, a także do laserowego leczenia nietrzymania moczu. Lekarz umieszcza głowicę lasera w specjalnej, jednorazowej tulei, na którą dla komfortu pacjentki nałożony jest również środek poślizgowy (olejek). Następnie lekarz wprowadza urządzenie do pochwy i rozpoczyna frakcjonowanie światłem lasera, rozpoczynając od ujścia szyjki macicy, wycofując ją ruchem kołowym, aż do ujścia pochwy. Dzięki precyzyjnemu, regularnemu frakcjonowaniu struktura tkankowa równomiernie obkurcza się i regeneruje.

Innym zabiegiem ginekologii estetycznej z wykorzystaniem lasera jest labioplastyka laserowa, czyli plastyka warg sromowych. Procedura polega na wycięciu nadmiaru tkanki i wymodelowaniu warg sromowych mniejszych lub (rzadziej) większych. Zabieg ten wykonuje się najczęściej w znieczuleniu miejscowym. Jego celem jest poprawa wyglądu i funkcjonowania zewnętrznych narządów płciowych. Podczas labioplastyki można zmniejszyć wargi sromowe, wyrównać ich asymetrię, zmienić kształt. Można je także zrekonstruować. Użycie lasera zamiast skalpela, wiąże się z mniejszym krwawieniem, przyspieszeniem gojenia i szybszym powrotem do pełnej sprawności niż po tradycyjnym zabiegu chirurgicznym.

Ginekologia laserowa często jest wspomagana innymi zabiegami medycyny estetycznej. W celu poprawy ukrwienia śluzówek sromu i pochwy oraz zwiększenia nawilżenia tkanek stosuje się karboksyterapię, czyli mezoterapię igłową medycznym dwutlenkiem węgla. Labioplastykę łączy się z wypełnieniem warg sromowych preparatem na bazie kwasu hialuronowego lub tkanką tłuszczową pobraną od pacjenta.

Jeśli masz więcej pytań dotyczących ginekologii estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *