Akupresura

Akupresura – jak pozbyć się refluksu, zgagi i bólów brzucha

Akupresura jest od wieków częścią chińskiej medycyny holistycznej. Używa tych samych zasad, co akupunktura i daje te same wyniki. Akupresura to metoda uzdrawiania ciała, która nie tylko leczy chorobę, ale również sprzyja relaksacji i ogólnej samopoczuciu.

Ważne jest, aby wiedzieć, że wszystkie punkty akupresury na ciele są powiązane z pewnymi narządami, a masowanie ich może pomóc złagodzić bóle brzucha, zgagę i niestrawność. Czytaj dalej i dowiedz się jak możesz pomóc sobie, dzięki minutowemu masażowi.

Akupresura – punkt A, czyli centralny

Znajduje się pomiędzy pępkiem a piersiami. Naciśnięcie tego punktu może pomóc w leczeniu bólu brzucha i skurczów brzucha, zaparcia, niestrawności, zgagi, stresu emocjonalnego, takiego jak niepokój i frustracja, co może powodować problemy trawienne.

Pamiętaj o ważnej zasadzie! Jeśli cierpisz na przewlekłe choroby nie naciskaj tego punkty zbyt mocno. Nie masuj dłużej niż dwie minuty i nigdy nie rób tego na pusty żołądek!

Punkt B, czyli morze energii

Znajduje się poniżej pępka. Masując ten punkt możesz złagodzić bóle brzucha i dolnego odcinka pleców. Wyeliminujesz również zaparcia i gazy. Pozbędziesz się też problemów trawiennych.

Podczas masażu pamiętaj o głębokim oddychaniu.

Punkt C

Znajduje się na szerokość czterech palców poniżej kolana i jednego palca od zewnętrznej strony kręgosłupa. Aby mieć pewność, że znalazłeś właściwy punkt spróbuj pod podczas nacisku wyczuć ruch mięśni. Masowanie tych punktów może złagodzić bóle brzucha, niestrawność, zaburzenia żołądkowe i zmęczenie.

Punkt D i E

Możesz zlokalizować go w dolnej części pleców na szerokości dwóch palców od kręgosłupa w poziomie talii. Punkt E z kolei znajduje się na szerokości 4 palców od kręgosłupa w poziomie talii. Jeśli naciśniesz te dwa punkty złagodzisz niestrawność i bóle brzucha. Musisz jednak zachować szczególną ostrożność i nie masować zbyt mocno.

Punkt F

Punkt ten można znaleźć na łuku w szerokości 1-kciuka od stopy w kierunku pięty. Jeśli naciśniesz ten punkt, możesz łatwo złagodzić skurcze brzucha, bóle brzucha, niestrawność i biegunkę. Ponadto, metoda ta może być korzystna dla tych, którzy cierpią na hipochondrię lub przewlekły niepokój.

Punkt G

Znajduje się na środku wewnętrznej części nadgarstka.  Masaż tego punktu pomoże w leczeniu schorzeń żołądka, niestrawności, nudności i niepokoju. Naciskaj przez minutę głęboko oddychając.

Zawsze postępuj ostrożnie i nie zapomnij, aby podczas akupresury pić dużo wody. To pomoże na bieżąco usuwać złoża toksyn z organizmu.

Komentarze

  1. nie latwiej by bylo wykonac jakis graficzny szkic? ten opis jest beznadziejny, polowy punktow nie da sie znalezc z tego opisu :/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *