zielone koktajle

Zielone koktajle – koktajl na odchudzanie, doskonałe nawodnienie

Zielone koktajle mają wiele zalet, powinny występować w diecie każdego z nas. To przebój w zdrowym żywieniu! Ich atutem jest łatwość przyrządzenia, dużą swoboda kompozycji składników i niepowtarzalny smak. Przyczyniają się one zarówno do odżywienia jak i odchudzenia zarazem. Gwarantują przyrost energii oraz poprawę wyglądu skóry, efekt odmładzający i zapewniający witalny wygląd.

Zielone koktajle

Koktajle są powszechnie stosowane w różnorakich dietach, zielone koktajle są atrakcyjne nie tylko z przyczyn dietetycznych ale również ze względu an swój wygląd, kolorystykę. Niewiele napojów pijamy zielonych. Zielony koktajl to przede wszystkim bogactwo fitoskładników. Poprzez spożycie koktajlu uzupełniamy witaminy, minerały oraz dostarczamy przeciwutleniaczy, jakie odpowiadają za oczyszczenie organizmu z toksyn, poprawę trawienia i wyglądu skóry, dotlenienie komórek i ich wzmocnienie.

Koktajle spożywamy i przyrządzamy na zimno. To sekret ich wartości odżywczej. Niestety większość składników zdrowej diety po obróbce cieplnej traci swe właściwości, w przypadku koktajlu zachowujemy ich pełną wartość. W zielonym napoju znajdziemy też niezmiernie ważny dla zdrowia błonnik. Zawierają także mnóstwo chlorofilu, który ma strukturę podobną do hemoglobiny ludzkiej krwi.

Koktajl na odchudzanie

Koktajle najczęściej polecane są w dietach odchudzających. Pomagają zapełnić żołądek i nie odczuwać głodu. Ponadto sprzyjają oczyszczeniu organizmu. W skaldzie koktajlu najwięcej jest wody. W zielonych napojach barwnikiem są zielone liście ziół. Warzyw, które nie tuczą. Mogą być spożywane w każdej ilości bez obawy o przybranie na wadze.

Błonnik w nich zawarty pomaga szybciej trawić, a jednocześnie blokuje apetyt, dzięki czemu jedząc mniej nie czujemy się głodni. Jeśli chcemy żyć dłużej i zdrowiej, możemy, a nawet powinniśmy stosować detoks. Niestety niestrawione cząstki pokarmów nie zawsze są wydalane. Pijąc zielony koktajl wspieramy trawienie również resztek, jakie są wydalane z organizmu. Prócz oczyszczenia koktajle dodają sił.

Jak to możliwe? Organizm ludzki przystosowany jest przede wszystkim do diety złożonej z owoców, warzyw, pestek i orzechów. Nie obciążając organizmu pieczonymi, smażonymi potrawami organizm zużywa mniej energii na trawienie, która pozostaje nam do dyspozycji. Jedną z pierwszych zmian, jakie zauważycie, pijąc zielone koktajle, będzie poprawa cery. Skóra wygląda wówczas młodziej, wolniej się starzeje, jest elastyczna i promienna.

Doskonałe nawodnienie

Poza lekkostrawnością i oczyszczeniem zielone koktajle mają jeszcze jedną zaletę – doskonale nawadniają. Organizm potrzebuje wody, a koktajl to idealne źródło wody. Zamiast napojów gazowanych, słodzonych soków i kawy sięgajmy po koktajl. Współczesny intensywny tryb życia sprawia, że często zapominamy o piciu odpowiedniej ilości wody. Jeśli nie lubisz smaku wody koktajl z dodatkiem mięty, pietruszki nada smaku wodzie.

Jeżeli zielenina to także smak jaki nie należy do ulubionych możesz do koktajlu owoce jakie nadają mu odpowiedni aromat i smak. Wbrew pozorom zielone koktajle smakują wyśmienicie i osoby sceptycznie do nich nastawione z uwagi na wygląd są zachwycone ich smakiem. To rewelacyjne urozmaicenie. Tak wiele możliwości jakie zapewniają zielone liście ziół, warzyw, owoców sprawiają iż codziennie można pić inną kompozycje składników i za każdym razem smak będzie nieco iny.

Szybkość wykonania

Zaletą zielonego koktajlu jest szybkość i łatwość jego przygotowania. Wystarczy składniki wrzucić do blendera. Trwa to zaledwie kilka minut. Również nie ma zmywania zbyt wiele po koktajlu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *