Aloes

Aloes – korzyści zdrowotne aloesu, gatunki aloesu, zdrowie

Aloes Wiele gatunków aloesu to popularne rośliny doniczkowe, ponieważ są one wszechstronne i zdolne do wzrostu w pomieszczeniach bez konieczności poświęcania im dużej uwagi. Jest to korzystne, ponieważ żywe rośliny, takie jak aloes, mogą poprawić jakość powietrza i przyczynić się do promowania zdrowszego środowiska wewnętrznego. W rzeczywistości rośliny te to jedno z wielu ważnych zaleceń dotyczących ochrony przed chorobą. Ale to nie wszystkie powody, dla których te rośliny są dobre dla ludzi.

W Stanach Zjednoczonych aloes jest dobrze znany ze swoich korzyści dla skóry. W wielu kulturach na całym świecie ludzie korzysta się z różnorodnych gatunków aloesu (jest ich ponad 400!) ze względu na ich właściwości odżywcze i terapeutyczne. Aloe vera jest najczęściej spotykanym gatunkiem aloesu i najbardziej znanym ze względu na znaczne korzyści dla zdrowia. Oprócz stosowania tego aloesu do pielęgnacji skóry, wiele osób zaczyna cieszyć się tą rośliną ze względu na jej korzyści odżywcze. Możesz się zdziwić, że Aloe vera jest rośliną nadmorską. Niewiele suplementów dziś rywalizuje z pełnymi zaletami tej rośliny.

Oczywiście, wiele spośród mniej znanych gatunków aloesu oferuje same korzyści zdrowotne. Tutaj pokażemy Ci kila z nich i wyjaśnimy niektóre z nich, które mogą przynieść korzyści zdrowiu.

  1. Aloes Arborescens

Często nazywany aloe „candelabra”, aloe arborescens może wyrosnąć i stać się tak duży, jak małe drzewo. Tętniące życiem czerwone, pomarańczowe, cylindryczne kwiaty rosną wysoko z liści rośliny, co nadaje mu charakterystyczny wygląd. Podobnie jak w przypadku wielu roślin aloesu, naukowcy zgłaszają wiele właściwości leczniczych. Aloe arborescens pomaga w gojeniu rany u zwierząt i wykazuje działanie przeciwko organizmom szkodliwym. Badanie przeprowadzone we Włoszech wykazały również, że przy stosowaniu jako terapia odżywcza wspierało to system immunologiczny i dawało inne korzyści zdrowotne.

Aloe Arborescens jest płynną formą aloesu, która pomaga w gojeniu ran.

  1. Aloes Ferox

Aloe ferox jest również znany jako „aloe cape”, „czerwony aloes”. To inna roślina aloesowa podobna do drzewa. Ekstrakty z tej rośliny mają naturalne właściwości przeczyszczające i badania wykazują, że jest skuteczny w przypadku sporadycznych zaparć. Naukowcy odkryli, że olej z nasion zawiera duże ilości kwasów tłuszczowych linoleinowych, stearynowych i oleinowych stosowanych w wielu kosmetykach i może oferować naturalny sposób odżywiania i odmłodzenia skóry.

Aloe Ferox także znane jako Cape Aloe, mogą być stosowane w środkach przeczyszczających i kosmetycznych.

  1. Aloes Striata

Ta mała, bezkrwista roślina aloesu nazywany jest „aloesem koralowym” ze względu na różowy odcień na liściach. Aloe striata mają szerokie, gładkie liście. Jest to dalekie od niewielkich kolczastych występów, występujących w wielu odmianach aloesu. Ten szczególny gatunek przetrwa w gorących, suchych środowiskach i jest znany ze swojej zdolności do przechowywania dużej ilości wody. To solidna roślina, którą ogrodnicy absolutnie kochają. Badania sugerują, że może wspierać trawienie. Aloe Striata jest pomocna dla uzyskania zdrowszego układu oddechowego.

  1. Aloes Aristata

Aloes ten zwany również aloesem koronkowym i aloesem z perliczki, znany jest z jego głęboko zielonych, piłkowanych liści i ich unikalnych, białych plam. Wygląda zupełnie jak soczysta haworthia i często mylona z tym dalekim kuzynem. Jej duże, pomarańczowe kwiaty przyciągają wiele ptaków i owadów, zwłaszcza pszczół, które sprzyjają zdrowiu i długowieczności tej rośliny oraz innych roślin znajdujących się w bezpośrednim otoczeniu. To sprawia, że jest to kolejna doskonała roślina do ogrodów, która wymaga niewielkiej troski i kwitnie w ciepłych i chłodnych klimatach. Aloe aristata ma również korzenie terapeutyczne, ponieważ jest używany do gojenia ran w Ayurveda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *