Jiaogulan

Jiaogulan – zioła długowieczności, jak korzystać z zioła, zalety

Jiaogulan – w Chinach, inaczej znane jako Gynostemma pentaphyllum, określane są jako zioła „długowieczności”. Gdzie indziej, jiaogulan nazywa się południowym żeń-szeniem (pomimo, że nie jest związany z żeń-szeniem z rodziny Panaxów). Jednak nazwa ta nie wzięła się znikąd, ponieważ posiada podobne właściwości adaptogenne i przeciwutleniające jak tradycyjny żeń-szeń. Niektóre badania sugerują nawet, że jiaogulan może być bardziej wydajny.

Żeń-szeń pełen sterydów

Rośliny z rodziny żeń-szenia Panax, Panax quinquefolius, Panax notiginseng i ich kuzyn, eleuthero to silne toniki energetyczne i adaptogeny. Zawierają one więcej niż trzydzieści różnych saponin -to silne związki roślinne, które zapewniają wzrost energii i sprzyjają zdrowiu.

Jiaogulan bardzo się wyróżnia wśród nich, oferując sporo, bo ponad 82 saponinów. To jest moc trzy razy większa niż moc żeń-szenia! Jest też bogaty w tlen polisacharydy, które oferują dodatkowe wsparcie dla organizmu.

Powiększ swoją energię

Choć jiaogulan jest dedykowany przede wszystkim dla sportowców, nie musisz być sportowcem, aby doświadczyć jego zalet. Twój poziom energii zależy od tego, jak dobrze twoje komórki wytwarzają energię.

Aby utworzyć tę energię, komórki potrzebują tlenu i potrzebują ochrony przed wolnymi rodnikami, które zakłócają proces. Wiele saponinów z jiaogulanu działa jako przeciwutleniacze w celu wspierania procesu produkcji energii. Badania sugerują, że polisacharydy promują wytrzymałość i zmniejszają zmęczenie.

Dodatkowe zalety

Badania wykazały, że jiaogulan oferuje szeroki zakres innych korzyści zdrowotnych, w tym:

Promuje elastyczność naczyń i sprzyja przepływowi krwi

Łagodzi podrażnienie

Wspiera prawidłowy poziom cholesterolu

Promuje prawidłowy poziom cukru we krwi

Wspiera zdrową wagę

Pomaga w utrzymaniu ciśnienia krwi

Wspiera system immunologiczny

Wspomaga czynność wątroby

Promuje świadomość i ostrość umysłu

Zachęca do odprężenia

Łagodzi naprężenie mięśni

 

Jak korzystać z zioła życia?

Jiaogulan jest dostępny jako herbata liściasta lub w postaci kapsułek. Rozmiary dawkowania są różne, więc postępuj zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Jiaogulan może mieć efekt rozrzedzenia krwi, dlatego przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem.

O czym pamiętać, zanim sięgnie się po jiaogulan?

Czy próbowałeś już tego? Jeśli tak, to jakich efektów doświadczyłeś? Jeśli nie miałeś jeszcze tej przyjemności wydaje się, iż teraz jest najwyższa pora, aby tego dokonać. Tym bardziej w dzisiejszych czasach, gdy każdy ma dostęp do różnorodnych ziół praktycznie z całej kuli ziemskiej.

Jednak decydując się na jiaogulan tak jak i na każde inne zioło pilnie uważaj, by pochodziło ono tylko i wyłącznie ze sprawdzonego źródła, w innym przypadku możesz nie tylko nie pomóc swojemu organizmowi, ale nawet mu zaszkodzić. Jest to kwestia, której nigdy nie można ignorować. Warto w tym celu skontaktować się z osobami, które już miały do czynieni z tym ziołem i cieszą się z jego pozytywnych efektów dla swojego organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *