Domowe sposoby na hemoroidy

Domowe sposoby na hemoroidy – jak pozbyć się hemoroidów, porady

Domowe sposoby na hemoroidy – hemoroidy to przykry problem medyczny, który powoduje ból i dyskomfort. Są one wynikiem stanu zapalnego żył w okolicach odbytu skąd ich fachowa nazwa – żylaki odbytu. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie jakie są dokładne czynniki, które je wywołują.

Domowe sposoby na hemoroidy

Wielu mówi, że może to być efekt siedzącego trybu życia, nieprawidłowej diety, zbyt szybkiego tempa życia. Pierwsze objawy, które świadczą o hemoroidach to uczucie dyskomfortu oraz ból w okolicach odbytu. Można odczuwać również świąd, mrowienie i krwawienie. Te oznaki nie powinny być ignorowane, bo nieleczone żylaki mogą prowadzić do licznych powikłań i skutków ubocznych. Ich stan będzie się również pogarszał.

Oto kilka bardzo skutecznych, naturalnych środków zaradczych, które mogą złagodzić ból i dyskomfort jaki wywołują żylaki odbytu

Dzięki nim pozbędziesz się hemoroidów szybko i co najważniejsze – skutecznie.

Czosnek – weź kilka ząbków, posiekaj je i wymieszaj z olejem kokosowym lub oliwą z oliwek. Następnie umieść w zamrażarce i w takiej formie umieść w okolicach żylaków. W ten sposób zmniejszysz ból i zapobiegniesz rozwojowi schorzenia.

Często zmieniaj bieliznę. Musisz pamiętać, aby bielizna zawsze była czysta i najlepiej jeśli będzie wykonana w stu procentach z oddychającej bawełny. Zmieniaj bieliznę kilka razy dziennie a jeżeli hemoroidy krwawią miej przy sobie zawsze dodatkową parę.

Zimne kąpiele – ból i świąd mogą być łagodzone częstymi zimnymi kąpielami, które są szczególnie skuteczne w przypadku zewnętrznych hemoroidów. Napełnij wannę i dodaj sól morską. Zanurz się w niej przez 15 minut. Można też zastosować zimne kompresy bezpośrednio na odbyt i natychmiast zredukować w ten sposób obrzmienie i dyskomfort.

Dodatkowe wskazówki:

Jedz pokarmy bogate w błonnik.

Pij dużo wody.

Bądź bardziej aktywny fizycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *