daktyle

Daktyle – doskonałe źródło żelaza, naturalne lekarstwo na zaparcia

Daktyle są uważane za najzdrowsze owoce na świecie. Nic dziwnego, ponieważ obfitują w ogromną ilość składników odżywczych i dobrze oddziałują na ogólny stan zdrowia. Mogą pomóc w wielu schorzeniach i chorobach, dlatego zaleca się, aby włączyć je do swoich codziennych nawyków żywieniowych.

Doskonałe źródło żelaza

Daktyle są bogate w żelazo, dlatego powinni sięgać po nie chorzy na niedokrwistość. Tylko w 100 gramach owoców znajduje się 0,90 mg żelaza, co stanowi około 11% zalecanego dziennego spożycia. Żelazo jest bardzo ważne, ponieważ bierze udział w transporcie tlenu. Szczególnie ważne jest dla kobiet w ciąży oraz dzieci w wieku rozwoju.

Niwelowanie biegunki

W daktylach znajdziemy również potas, który jest niezwykle korzystny dla problemów z biegunką. Dodatkowo wspomagają florę jelitową w szybkim tempie. Regularne spożywanie tych owoców pomoże więc w rozmnażaniu pożytecznych bakterii.

Naturalne lekarstwo na zaparcia

Daktyle nie tylko zatrzymają biegunkę, ale pomogą także na równie uporczywe zaparcia. Dzięki nim codzienne pożywienie będzie trawione szybciej i łatwiej. Wystarczy zanurzyć kilka daktyli w szklance wody na noc a rano wypić powstały płyn.

Stymuluje prawidłową masę ciała

Daktyle zwiększają uczucie sytości, dlatego mogą Ci pomóc jeśli chcesz zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Pamiętaj jednak, aby jeść je ostrożnie i nie przesadzać z ilością.

Obniżają poziom cholesterolu

Inną spośród wielu zalet jest zdolność daktyli do obniżania poziomu złego cholesterolu co w następstwie przeciwdziała powstawaniu blaszek tętniczych prowadzących do miażdżycy.

Daktyle wzmacniają serce

Daktyle korzystnie wpływają na pracę serca, dlatego warto stosować je regularnie w swojej diecie.

Obniżają ciśnienie krwi

Jeśli cierpisz na nadciśnienie daktyle będą dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Są bowiem bogate w sód, potas i magnes, co wpływa na obniżenie ciśnienia.

Chronią przed udarem

Badania przeprowadzone na temat oddziaływania daktyli na ochronę przed udarem zakończyły się pozytywnym wynikiem. Wszystkie badania wykazują, że obecność 100 mg magnezu w codziennej żywności pomaga zmniejszyć ryzyko udaru o 10 procent. Wyniki tych badań zostały opisane przez American Journal of Clinical Nutrition. Te testy powtarzalnie dowodzą, że spożywanie dat może pomóc zapobiec udarowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *