Szukaj
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Daktyle – doskonałe źródło żelaza, naturalne lekarstwo na zaparcia

Daktyle są uważane za najzdrowsze owoce na świecie. Nic dziwnego, ponieważ obfitują w ogromną ilość składników odżywczych i dobrze oddziałują na ogólny stan zdrowia. Mogą pomóc w wielu schorzeniach i chorobach, dlatego zaleca się, aby włączyć je do swoich codziennych nawyków żywieniowych.

Doskonałe źródło żelaza

Daktyle są bogate w żelazo, dlatego powinni sięgać po nie chorzy na niedokrwistość. Tylko w 100 gramach owoców znajduje się 0,90 mg żelaza, co stanowi około 11% zalecanego dziennego spożycia. Żelazo jest bardzo ważne, ponieważ bierze udział w transporcie tlenu. Szczególnie ważne jest dla kobiet w ciąży oraz dzieci w wieku rozwoju.

fb

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

fb

Niwelowanie biegunki

W daktylach znajdziemy również potas, który jest niezwykle korzystny dla problemów z biegunką. Dodatkowo wspomagają florę jelitową w szybkim tempie. Regularne spożywanie tych owoców pomoże więc w rozmnażaniu pożytecznych bakterii.

Naturalne lekarstwo na zaparcia

Daktyle nie tylko zatrzymają biegunkę, ale pomogą także na równie uporczywe zaparcia. Dzięki nim codzienne pożywienie będzie trawione szybciej i łatwiej. Wystarczy zanurzyć kilka daktyli w szklance wody na noc a rano wypić powstały płyn.

Stymuluje prawidłową masę ciała

Daktyle zwiększają uczucie sytości, dlatego mogą Ci pomóc jeśli chcesz zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Pamiętaj jednak, aby jeść je ostrożnie i nie przesadzać z ilością.

Obniżają poziom cholesterolu

Inną spośród wielu zalet jest zdolność daktyli do obniżania poziomu złego cholesterolu co w następstwie przeciwdziała powstawaniu blaszek tętniczych prowadzących do miażdżycy.

Daktyle wzmacniają serce

Daktyle korzystnie wpływają na pracę serca, dlatego warto stosować je regularnie w swojej diecie.

Obniżają ciśnienie krwi

Jeśli cierpisz na nadciśnienie daktyle będą dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Są bowiem bogate w sód, potas i magnes, co wpływa na obniżenie ciśnienia.

Chronią przed udarem

Badania przeprowadzone na temat oddziaływania daktyli na ochronę przed udarem zakończyły się pozytywnym wynikiem. Wszystkie badania wykazują, że obecność 100 mg magnezu w codziennej żywności pomaga zmniejszyć ryzyko udaru o 10 procent. Wyniki tych badań zostały opisane przez American Journal of Clinical Nutrition. Te testy powtarzalnie dowodzą, że spożywanie dat może pomóc zapobiec udarowi.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *