Pigułka gwałtu

Pigułka gwałtu – test na GHB, czym jest pigułka gwałtu?

Pigułka gwałtu to bardzo poważny narkotyk, który osłabia świadomość. Jest wykorzystywana przede wszystkim do niecnych celów. Należy się wystrzegać jej nieświadomego zażycia. Jak jednak wykryć, czy zostało się potraktowana takim narkotykiem?

Czym jest pigułka gwałtu?

Jest to inaczej mówiąc substancja GHB – kwas gamma-hydroksymasłowy. Substancja ta jest bezwonna, nie ma też smaku, a po rozpuszczeniu w alkoholu czy napoju nie pozostawia żadnych śladów. Jest więc idealnym narkotykiem, który można podrzucić komuś do drinka. Zaczyna działać po około 15-30 minutach od zażycia nawet niewielkiej ilości. Co więcej, łączenie tej substancji z alkoholem wzmaga działanie GHB.

Powoduje ona całkowitą bezwolność ofiary. Osoba, która ją zażyła jest niezdolna do podejmowania jakichkolwiek decyzji. Słania się na nogach, źle się czuje, wygląda zupełnie jak ktoś, kto po prostu się upił i za chwilę będzie wymiotował. Widok osób w tym stanie nie jest niczym nowym w nocnych klubach i dyskotekach. Nie dziwi więc widok pijanej kobiety wyprowadzanej przez mężczyznę z klubu. To idealna sytuacja dla kogoś, kto chce uprowadzić ofiarę i zgwałcić ją, ponieważ nie wzbudza żadnych podejrzeń.

Pigułka, którą stosują gwałciciele

Pigułka gwałtu na czarnym rynku jest dość łatwo dostępna. Nie zażywa się jej w celu zapewnienia sobie narkotycznych doznań. Wykorzystują ją jedynie osoby, które mają na celu obezwładnić kogoś. Bardzo istotny jest tu sposób działania GHB. Osoba, która zażyła pigułkę razem ze swoim drinkiem w klubie jest nieprzytomna i bezwolna, można z nią zrobić co się chce przez co najmniej kilka godzin.

To dość, by kogoś uprowadzić, wielokrotnie zgwałcić, a następnie odstawić w odległe miejsce. Po zażyciu pigułki traci się kompletnie świadomość. Ofiara nie pamięta ani tego, z kim imprezowała, kto mógł jej podrzucić pigułkę do drinka, ani tego co się z nią stało po zażyciu. Konsekwencje wypicia takiego drinka mogą być katastrofalne.

Dzień po ciężkiej nocy

Test na GHB warto wykonać jak najszybciej w pewnych sytuacjach. Gdy zbudzisz się w nieznanym miejscu i nie możesz sobie przypomnieć, jak się tam znalazłaś i co się z tobą działo. Bardzo możliwe, że zostałaś potraktowana pigułką gwałtu. Test na GHB należy wykonać niezwłocznie po odzyskaniu świadomości. We krwi pozostaje 8 godzin, a w moczu – 12 godzin. Biorąc pod uwagę czas pozostawiania w nieświadomości, mamy od przebudzenia się 2-6 godzin do sprawdzenia, czy faktycznie było to GHB.

Najlepszym sposobem na uniknięcie pigułki gwałtu jest unikanie picia z nieznajomymi, stawiania przez kogokolwiek drinków, pozostawiania swoich napojów bez opieki zaufanej osoby. Gwałciciele mogą wykorzystać chwilę naszej nieuwagi, która może nas kosztować bardzo wiele. Gdy jednak odczuwasz, że tej nocy wydarzyło się coś złego – nie zwlekaj, zgłoś się na policję. Być może uda ci się uchronić inne dziewczyny przed tym, co przytrafiło się tobie. Najlepiej jednak unikać chodzenia na imprezy w samotności i przebywania sam na sam z nowo poznanymi osobami, szczególnie gdy są wyjątkowo chętne do stawiania nam drinków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *