Szukaj
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Okra – oczyszczanie nerek z toksyn, obniżanie poziomu cukru we krwi

Okra (piżmian jadalny) jest szczególnie popularna na Filipinach w Wielkiej Brytanii oraz w USA. Jedna szklanka surowej rośliny zawiera w swoim składzie około 30kcal, 3g błonnika, 2g białka, blisko 8g węglowodanów i 0,1 tłuszczu. Dodatkowo taka ilość bogata jest w 80g folanu i 60g magnezu. Nic więc dziwnego, że po okrę tak chętnie sięgają wegetarianie, którzy muszą dostarczać do swojego organizmu odpowiedniej ilości składników odżywczych z innych niż mięso źródeł.

Okrę można przygotowywać gotując, dusząc, smażąc lub marynując. Ma mnóstwo korzyści zdrowotnych. Łagodzi bowiem objawy astmy, obniża poziom cholesterolu, wzmacnia układ odpornościowy, oczyszcza nerki i zapobiega ich uszkodzeniom. Jest również niezwykle korzystna dla pacjentów z cukrzycą. Ponadto udowodniono również, że poprawia wchłanianie glukozy i reguluje poziom cukru we krwi.

fb

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

fb

Okra i jej zastosowanie lecznicze

Weź cztery świeże okry. Umieść rośliny w gorącej wodzie na całą noc. Nazajutrz, rankiem wypij wodę. W ten sposób uregulujesz poziom cukru we krwi i zaczniesz odczuwać znacznie mniejsze pragnienie w ciągu dnia.


loading...

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *