Dowiedz się jak skutecznie zapobiegać rwie kulszowej

Rwa kulszowa to dolegliwość, która wynika z uszkodzenia nerwów w dolnej części pleców. Osoby, które cierpią na tę przypadłość twierdzą, że wynikający z niej ból bywa nie do zniesienia. Najczęstszym sposobem walki z nią jest wizyta u kręgarza i treningi jogi. Istnieje jednak jeszcze bardziej skuteczny sposób. Sposób, który może pomóc zwalczyć rwę kulszową poprawiając samopoczucie niemalże natychmiast. Dowiedz się jak zapobiegać rwie kulszowej –  z poniższego artykułu.

Leczenie rwy kulszowej kurkumą

Nie jest żadną tajemnicą, że kurkuma to jedna z najkorzystniejszych przypraw o działaniu przeciwzapalnych. Można więc stosować ją również w leczeniu rwy kulszowej, ponieważ jej podłożem jest właśnie zapalenie nerwu kulszowego zlokalizowanego w dolnej części pleców. Kurkuma znacząco zmniejsza stan zapalny i łagodzi ból, ponieważ zwalcza niekorzystne enzymy odpowiadające za utrzymywanie się stanu zapalnego.

Jeżeli chcesz złagodzić towarzyszący Ci ból wystarczy, że będziesz spożywał 300 miligramów kurkumy trzy razy dziennie do czasu, aż dolegliwości nie ustąpią. Z przyprawy możesz przygotować zarówno herbatę, jak i pastę do zastosowania miejscowego.

Jak zapobiegać rwie kulszowej? Łagodzenie bólu

W medycynie niekonwencjonalnej ajurwedycznej kurkuma jest stosowana do leczenia zapaleń już od wielu lat. Odkąd tylko jest znana docenia się ją za niesamowite efekty jakie wynikają z jej stosowania. Naukowcy z Malezji dowiedli, że ekstrakt z kurkumy łagodzi wszelkie dolegliwości bólowe.

Kurkuma wykazuje właściwości przeciwzapalne, które polegają na zdolności do blokowania enzymu COX-2. To właśnie on jest odpowiedzialny za powstawanie stanów zapalnych. Jednocześnie przyprawa pod żadną postacią nie wpływa na funkcjonalność enzymu COX-1, który to z kolei jest niezbędny do utrzymania wyściółki żołądka w dobrej kondycji – w przeciwieństwie do niesteroidowych leków, takich jak aspiryna, ibuprofen i naproksen, które takich właściwości nie posiadają. Aby zwalczyć stan zapalny blokują one obydwa enzymy, a skoro prowadzą do dysfunkcji enzymu COX-1 pacjenci stosujący konwencjonalne metody leczenia mogą spodziewać się występienia przykrych skutków ubocznych ze strony układu pokarmowego i trawiennego.

Bez skutków ubocznych dzięki naturalnym sposobom

Firmy farmaceutyczne wydają miliony dolarów, aby odkryć skuteczną formułę, która zapobiegałaby stanom zapalnym poprzez działanie na COX-2, przy jednoczesnym nie naruszaniu działania enzymu COX-1. Do tej pory poszukiwania są jednak bezskuteczne.

Naturalne środki zaradcze są lepszym wyborem i nie pociągają za sobą żadnych skutków ubocznych. Nie trzeba więc wydawać majątku na leczenie farmakologiczne, skoro można sięgnąć po niedrogą kurkumę wykorzystując ją w swojej codziennej diecie i ciesząc się ze wszystkich właściwości zdrowotnych jakie posiada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *