Szukaj
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Miliony osób cierpią z powodu rwy kulszowej! Dowiedz się jak skutecznie jej zapobiegać

Rwa kulszowa to dolegliwość, która wynika z uszkodzenia nerwów w dolnej części pleców. Osoby, które cierpią na tę przypadłość twierdzą, że wynikający z niej ból bywa nie do zniesienia. Najczęstszym sposobem walki z nią jest wizyta u kręgarza i treningi jogi. Istnieje jednak jeszcze bardziej skuteczny sposób. Sposób, który może pomóc zwalczyć rwę kulszową poprawiając samopoczucie niemalże natychmiast. Dowiedz się jak zapobiegać rwie kulszowej –  z poniższego artykułu.

Leczenie rwy kulszowej kurkumą

Nie jest żadną tajemnicą, że kurkuma to jedna z najkorzystniejszych przypraw o działaniu przeciwzapalnych. Można więc stosować ją również w leczeniu rwy kulszowej, ponieważ jej podłożem jest właśnie zapalenie nerwu kulszowego zlokalizowanego w dolnej części pleców. Kurkuma znacząco zmniejsza stan zapalny i łagodzi ból, ponieważ zwalcza niekorzystne enzymy odpowiadające za utrzymywanie się stanu zapalnego.

fb

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

fb

Jeżeli chcesz złagodzić towarzyszący Ci ból wystarczy, że będziesz spożywał 300 miligramów kurkumy trzy razy dziennie do czasu, aż dolegliwości nie ustąpią. Z przyprawy możesz przygotować zarówno herbatę, jak i pastę do zastosowania miejscowego.

Jak zapobiegać rwie kulszowej? Łagodzenie bólu

W medycynie niekonwencjonalnej ajurwedycznej kurkuma jest stosowana do leczenia zapaleń już od wielu lat. Odkąd tylko jest znana docenia się ją za niesamowite efekty jakie wynikają z jej stosowania. Naukowcy z Malezji dowiedli, że ekstrakt z kurkumy łagodzi wszelkie dolegliwości bólowe.

Kurkuma wykazuje właściwości przeciwzapalne, które polegają na zdolności do blokowania enzymu COX-2. To właśnie on jest odpowiedzialny za powstawanie stanów zapalnych. Jednocześnie przyprawa pod żadną postacią nie wpływa na funkcjonalność enzymu COX-1, który to z kolei jest niezbędny do utrzymania wyściółki żołądka w dobrej kondycji – w przeciwieństwie do niesteroidowych leków, takich jak aspiryna, ibuprofen i naproksen, które takich właściwości nie posiadają. Aby zwalczyć stan zapalny blokują one obydwa enzymy, a skoro prowadzą do dysfunkcji enzymu COX-1 pacjenci stosujący konwencjonalne metody leczenia mogą spodziewać się występienia przykrych skutków ubocznych ze strony układu pokarmowego i trawiennego.

Bez skutków ubocznych dzięki naturalnym sposobom

Firmy farmaceutyczne wydają miliony dolarów, aby odkryć skuteczną formułę, która zapobiegałaby stanom zapalnym poprzez działanie na COX-2, przy jednoczesnym nie naruszaniu działania enzymu COX-1. Do tej pory poszukiwania są jednak bezskuteczne.

Naturalne środki zaradcze są lepszym wyborem i nie pociągają za sobą żadnych skutków ubocznych. Nie trzeba więc wydawać majątku na leczenie farmakologiczne, skoro można sięgnąć po niedrogą kurkumę wykorzystując ją w swojej codziennej diecie i ciesząc się ze wszystkich właściwości zdrowotnych jakie posiada.


loading...

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *