Ciepła woda na pusty żołądek

Ciepła woda na pusty żołądek – oto powody dla których należy pić wodę

Ciepła woda na pusty żołądek – jak zaczynasz swój dzień każdego dnia? Pewnie jak wielu tuż po przebudzeniu wypijasz filiżankę kawy lub herbaty, która ma dodać Ci energii na cały dzień. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie jednak wypicie szklanki ciepłej wody, aby oczyścić organizm w sposób zupełnie naturalny. Jesteśmy przekonani, że ten pomysł nigdy nie przyszedł Ci do głowy, prawda?

Medycyna naturalna radzi jednak, aby jak najszybciej zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia. Filiżanka ciepłej wody na pusty żołądek poprawi trawienie i metabolizm, pomoże też wypłukać nagromadzone w organizmie toksyny. To jednak tylko część korzyści jakie można osiągnąć dzięki wodzie.

Ciepła woda na pusty żołądek

Sześć powodów, dla których należy spożywać ciepłą wodę każdego ranka

Detoksykuje ciało

Picie szklanki ciepłej wody każdego ranka pomoże organizmowi wyeliminować wszystkie szkodliwe toksyny. Woda sprzyja rozkładowi żywności w żołądku i poprawia funkcjonowanie układu trawiennego.

Przyspiesza metabolizm

Picie szklanki ciepłej wody rano zwiększy Twój metabolizm i pomoże organizmowi prawidłowo funkcjonować. Pomoże również wyeliminować bóle brzucha, które zwykle powodowane są powolną funkcją metaboliczną i niewłaściwym trawieniem!

Łagodzi ból brzucha

Wiele osób potwierdza skuteczność działania ciepłej wody na bóle brzucha a zwłaszcza na skurcze menstruacyjne. Ciepła woda bowiem rozluźnia mięśnie efektem czego będzie niwelacja przykrych dolegliwości i to nie tylko podczas miesiączki!

Pomaga w odchudzaniu

Okazuje się, że ciepła woda w połączeniu z lekką dietą i aktywnością fizyczną wspomaga proces zdrowego odchudzania. Zwiększy bowiem temperaturę ciała i przyspieszy proces trawienia, dzięki czemu organizm szybciej upora się z nadmiernymi kaloriami.

Poprawia krążenie

Wspomnieliśmy już wcześniej, że picie ciepłej wody na pusty żołądek może pomóc w niwelowaniu toksyn i zgromadzonych odpadów z organizmu. Dzięki temu krew zaczyna krążyć szybciej.

Spowalnia proces starzenia

Każdy chce być wiecznie młody i piękny. Staramy się robić wszystko co tylko możliwe, aby skutecznie opóźnić nieunikniony proces starzenia się. Woda może w tym pomóc i to w bardzo prosty sposób. Kiedy w organizmie gromadzą się toksyny ciało zaczyna szybciej dawać objawy starzenia. Właśnie dlatego warto wypijać filiżankę ciepłej wody każdego ranka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *