Domowy sposób na zaskórniki

Domowy sposób na zaskórniki – jak pozbyć się zaskórników?

Domowy sposób na zaskórniki – czarne zaskórniki to poważny problem kosmetyczny, który dotyka mnóstwo osób. Są to zmiany trądzikowe, które pojawiają się w wyniku zatkanych porów. W kontakcie z powietrzem stają się czarne. Co je powoduje?

Czarne kropki, które często można zaobserwować na czole, nosie i brodzie pojawiają się wtedy, kiedy martwe komórki naskórka, zanieczyszczenia i sebum dostają się do porów. Ciemne zabarwienie pojawia się w momencie kiedy zetkną się one z powietrzem.

Wystąpienie czerwienienia może być spowodowane przez następujące czynniki:

  • niewłaściwa pielęgnacja skóry
  • wiek
  • zaburzenia równowagi hormonalnej
  • nadmierne wydzielanie sebum – borykają się z tym osoby o tłustej cerze

W przeciwieństwie do ropnych pryszczy ten rodzaj trądziku jest całkowicie bezbolesny. U wielu osób czarne kropki pojawiają się często również na plecach, ramionach oraz szyi. Najlepszym sposobem na to, aby skutecznie się ich pozbyć i zapobiec ich powstawaniu w przyszłości jest stosowanie naturalnych metod leczenia oraz prawidłowe nawyki pielęgnacyjne.

Domowy sposób na zaskórniki – jak prawidłowo oczyszczać skórę?

Jak już wspomnieliśmy odpowiednia pielęgnacja to klucz do sukcesu. Zapobiegawczo należy myć oczy dwa razy dziennie, a następnie głęboko oczyścić pory przy użyciu specjalnie przystosowanego do tego celu środka. Twarz myj ciepłą wodą, ponieważ temperatura otwiera zamknięte pory i łatwiej jest je oczyścić. Następnie nałóż środek czyszczący i myj twarz kulistymi ruchami. Upewnij się, że Twoje preparaty pielęgnacyjne nie zawierają w swoim składzie oleju oraz alkoholu – składniki te drażnią i wysuszają skórę. Na koniec zmyj twarz zimną wodą i zamknij pory. Wytrzyj twarz czystym ręcznikiem.

Bardzo ważne jest również to, aby przed umyciem twarzy dokładnie umyć dłonie

Jeżeli Twoja skóra jest tłusta używaj środka ściągającego. Poznaj również naturalne zabiegi, które pomogą Ci utrzymać skórę w nienagannym stanie

Najlepiej sprawdza się mieszanka mleka oraz gałki muszkatołowej. Kwas mlekowy usuwa martwe komórki skóry a gałka usuwa bakterie. Aby przygotować maskę użyj jednej łyżki gałki i połowy łyżki mleka. Powstałą pastę nałóż na zaskórniki. Pozostaw na dwadzieścia minut a następnie zmyj. Po tym czasie Twoja skóra będzie jasna i miękka. Zabieg należy powtarzać dwa razy w tygodniu.

Ważne jest również, aby skóra była odpowiednio nawodniona i odżywiona. W tym celu można zastosować mieszankę miodu i cytryny. To właśnie cytryna usuwa bowiem bakterie a miód odżywi i dostarczy do twarzy wszelkich składników odżywczych. Zmieszaj obydwa składniki i nałóż na twarz. Pozostaw na 10 minut a następnie spłucz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *