Naturalny suplement z witaminą C

Naturalny suplement z witaminą C! Przepis na domowy suplement

Naturalny suplement z witaminą C – witamina C potrzebna jest każdemu z nas. Jest rozpuszczalna w wodzie i zawiera się w wielu naturalnych produktach żywnościowych, które spożywane są każdego dnia. Można dostać ją także w postaci suplementu diety. Zwierzęta syntezują tę witaminę endogennie, organizm człowieka tej zdolności nie wykazuje, dlatego też musi ją dostarczać do organizmu z żywnością.

Witamina C pozwala zwalczać grypę, regeneruje mięśnie i tkanki, jest bogata w przeciwutleniacze i zabija wolne rodniki. Bez niej nasz organizm nie jest w stanie poprawnie funkcjonować a jej niedobór może być niebezpieczny.

Często wydaje się, że zjadamy mnóstwo owoców i warzyw bogatych w witaminę C. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że często są one modyfikowane genetycznie i nie dostarczają nam odpowiedniej ilości witaminy.

Aby uniknąć niedoborów wystarczy wykonać własny suplement domowej roboty

Jedyne czego potrzeba to zdrowych owoców cytrusowych. To właśnie cytrusy są bowiem bogate we flawonoidy, które mają właściwości przeciwutleniające. Jednym z takich flawonoidów jest naringina, która znajduje się z skórce grejpfruta, mandarynki a nawet cytryny. Kolejnym silnym flawonoidem jest hesperydyna, której największe stężenie znajduje się w białej wewnętrznej skórce pomarańczy, cytryny, limonki i grejpfruta. Badania wykazały, że hesperydyna zmniejsza proliferację komórek nowotworowych, indukuje programowaną śmierć komórki, i jest bardzo skuteczna w hipoglikemii.

Jak stworzyć naturalny suplement z witaminą C?

Najpierw należy zaopatrzyć się w ekologiczne, nieprzetworzone i niemodyfikowane cytrusy. Owoce po obraniu można zjeść, skórki natomiast należy zostawić, aby stworzyć z nich suszony proszek.

Skórki wystarczy położyć na tacy i odwodniać w wysokiej temperaturze przez jedną dobę. Po tym czasie powinny stać się suche i chrupiące. Następnie wystarczy je rozdrobnić i przechowywać w suchym, szczelnym pojemniku w chłodnym miejscu.

W skórkach znajduje się mnóstwo witamin i minerałów. Suplement należy przyjmować w porcji jednej łyżeczki dziennie. Sposób przyjmowania jest dowolny. Świetnie sprawdzi się jako przyprawa do zup, koktajli, sałatek i soków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *