Naturalny sposób na zaparcia

Naturalny sposób na zaparcia – pomoże w oczyszczaniu jelit

Naturalny sposób na zaparcia – nieregularne wypróżnianie to częsty problem, z którym statystycznie boryka się jedna na dziesięć osób. Istnieje wiele czynników, które je powodują: nadmierny stres, wiek, niektóre rodzaje leków, niedobory wody i podstawowych substancji odżywczych, nieprawidłowa dieta i wiele innych.

Na rynku istnieje mnóstwo leków przeczyszczających, które niwelują zaparcia. Eksperci zalecają jednak, aby dla własnego bezpieczeństwa sięgać po naturalne środki.

Jednym z nich jest receptura, której przepis podamy za chwilę. Ze względu na wysoką skuteczność produkt ten polecany jest nawet przez lekarzy. Dodatkowo warto również podkreślić, że jest to przepis na suplement całkowicie bezpieczny w stosowaniu. Nie wywołuje żadnych skutków ubocznych a w dodatku jest szybki i prosty w przygotowaniu.

Czytając dalej dowiesz się jak raz na dobre rozprawić się z dolegliwościami spowodowanymi przez wzdęcia i zaparcia.

Naturalny sposób na zaparcia

  • 1 szklanka suszonych śliwek bez pestek
  • 1 szklanka daktyli bez pestek
  • 5 szklanek wrzącej wody

Naturalny sposób na zaparcia – sposób przygotowania

Zagotować pięć filiżanek wody. Dodać śliwki oraz daktyle. Gotować aż pojawi się dżem. Z tego przepisu można uzyskać około 20 łyżek dżemu, który doskonale nadaje się również dla dzieci. Można dodać go do śniadania – płatków, jogurtu lub tostów. Świetnie sprawdzi się również jako samodzielna przekąska.

Śliwek można użyć na wiele sposobów, aby wyleczyć wzdęcia i zaparcia. Kolejnym ciekawym sposobem na ich wykorzystanie jest sporządzenie z nich naparu i picie go na czczo w godzinach porannych. W ten sposób rozluźnia się stolec a to pomaga w opróżnieniu jelit. Wysoka skuteczność śliwek ma również swoje poparcie naukowe. Cała skuteczność ukrywa się w błonniku, który wspomaga procesy trawienne.

Ważna informacja

Często zdarza się, że zaparcia są objawem innych, poważniejszych chorób w tym również procesów nowotworowych. Jeżeli problemom towarzyszy krew przy wypróżnianiu lub bóle brzucha należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Przewlekle utrzymujące się zaparcia można leczyć poprzez zmianę diety oraz spożywanie dużej ilości płynów. Ważne jest również to, aby dostarczać do organizmu większej ilości błonnika, który zawarty jest w owocach i warzywach. Pod żadnym pozorem nie powinno się unikać regularnego snu. Należy też odstawić alkohol.

Komentarze

  1. na szczęście ten problem już mnie nie dotyczy, moje jelita współpracują ze mną. działają idealnie i dzięki nim nie mam problemów z zaparciami albo z biegunkami. teraz wypróżniam się regularnie i bez problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *