Ćwiczenia gimnastyczne

Ćwiczenia gimnastyczne – gimnastyka mięśni twarzy, w pracy i nie tylko

Ćwiczenia gimnastyczne dla większość osób oznaczają najbardziej popularnych zadaniach jak stanie na rękach, głowie, robienie salt czy przewrotów. Nie każdy czuje się w takich zadaniach komfortowo, więc gimnastyka sportowa i artystyczna pozostaje dyscypliną zarezerwowaną dla określonych grup.

Jednak istnieją pewne ćwiczenia gimnastyczne, które uprawiać powinien absolutnie każdy człowiek.  Nie wymagają praktycznie żadnego przygotowania, a mogą znacząco podnieść komfort życia i zadowolenie z własnego wyglądu oraz samopoczucia czy zdrowia.

Gimnastyka mięśni twarzy dla wiecznej młodości

Zmarszczki i ogólnie utrata witalności, elastyczności i świetlistości przez cerę, to jedna z pierwszych oznak starzenia się. Wiele osób stara się z nimi walczyć poprzez bardzo drogie preparaty apteczne, innowacyjne dermokosmetyki albo kosztowne zabiegi kosmetyczne. Tymczasem już samo nawilżanie połączone z gimnastyką (jogą) twarzy może znacząco odsunąć procesy starzeniowe skóry twarzy i zapewnić jej witalny wygląd przez lata.

Ćwiczenia tych mięśni to chociażby:

  • napełnienie policzka powietrzem i dynamiczne przepompowywanie powietrza z jednej części twarzy do drugiej
  • wysyłanie „buziaków” w kierunku sufitu, z głową delikatnie odchyloną do tyłu
  • głośne wypowiadanie samych samogłosek seriami
  • naciąganie dolnej wargi ust na górną.

Głównym zadaniem takich regularnych działań jest oczywiście przywrócenie skórze tendencji do samodzielnej produkcji elastyny oraz kolagenu, czyli białek odpowiedzialnych za odpowiedni poziom elastyczności.

Gimnastyka w pracy dla zdrowych hemoroidów

Osoby uczęszczające do pracy w biurze czy urzędzie albo spędzające w pracy większość czasu w pozycji siedzącej, na fotelu czy nawet wygodnym krześle, często nie pamiętają o potrzebie regularnego ćwiczenia w przerwach. Tylko i wyłącznie regularne przerwy od pozycji siedzącej i podstawowe ćwiczenia gimnastyczne są w stanie uchronić chociażby przed chorobą hemoroidalną albo żylakami i obrzękami nóg, stóp, drętwieniem karku itp.

Ćwiczenia uprawiane w pracy dla podniesienia swojej kondycji, wyeliminowania ryzyka powyższych schorzeń i chorób, powinny oczywiście uwzględniać rodzaj wykonywanej pracy i dostępność przestrzeni, czyli warunki w biurze.

W praktycznie każdych warunkach da się jednak zaaranżować miejsce do:

  • wykonania kilku przysiadów
  • zestawu prostych ćwiczeń rozciągających – także do wykonywania w parach
  • zrobienia kilku skłonów
  • kilku podskoków, ewentualnie pajacyków
  • ruchów okrężnych głowy, obojczyków, ramion, bioder, stóp, nadgarstków.

Ćwiczenia gimnastyczne – gimnastyka mięśni intymnych dla satysfakcji w łóżku

Panie interesujące się odpowiednim przygotowaniem do życia intymnego z całą pewnością wiedzą o pozytywnym działaniu regularnych ćwiczeń mięśni Kegla. Są to mięśnie zlokalizowane bezpośrednio w okolicach krocza, których regularne skurczanie i rozkurczanie pozwala na zachowanie nie tylko atrakcyjnego i młodego wyglądu okolic intymnych.

Istotne jest również, że taka gimnastyka okolic intymnych, którą prowadzić mogą również Panowie, przekłada się na poprawę ukrwienia i unerwienia tych okolic. To zaś w sposób bezpośredni podnosi doznania erotyczne i pozwala czerpać więcej przyjemności z łóżkowych przygód.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *