Jak zregenerować się po ciężkim dniu w pracy?

Stresująca praca negatywnie wpływa na życie prywatne, dlatego by uniknąć jego poważnych konsekwencji zdrowotnych, powinno się znaleźć sposoby na regenerację organizmu. Dzięki temu ograniczysz ryzyko wystąpienia problemów emocjonalnych i somatycznych objawów stresu. Jak skutecznie zregenerować się po ciężkim dniu w pracy i zapomnieć o chronicznym napięciu emocjonalnym?

Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu

Aktywność fizyczna skutecznie pomaga rozprawić się ze stresem. Ćwiczenia przynoszą najlepsze rezultaty, jeśli wykonuje się je na świeżym powietrzu. Jeśli chcesz zregenerować się po ciężkim dniu w pracy, możesz wybrać się na przejażdżkę rowerem po lesie lub szlaku turystycznym pośród zieleni. Ruch sprzyja dotlenieniu organizmu i zwiększonemu wydzielaniu endorfin. (1) Dzięki temu stres znika, a samopoczucie emocjonalne jest lepsze.

Osoby zestresowane i chronicznie zmęczone po pracy mogą spróbować jogi w parku lub własnym ogrodzie. Joga połączona z treningiem uważności pomaga skupić się na bieżącym życiu bez rozpamiętywania przyszłości i zamartwiania się o przyszłość. Dzięki jodze odzyskasz równowagę emocjonalną i przyśpieszysz regenerację organizmu.

Bliskość lekarstwem na stres!

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się stresu jest współżycie intymne. Bliskość fizyczna, dotyk i organizm sprawiają, że w organizmie wydziela się duża ilość endorfin i oksytocyny. Endorfiny to hormony szczęścia, dzięki którym poprawia się nastrój, z kolei oksytocyna pomaga budować więź emocjonalną. Współżycie daje wiele satysfakcji, jednak stres może utrudnić osiągnięcie wzwodu. Aby cieszyć się współżyciem pomimo stresu, możesz nabyć tabletki w aptece na potencję. Preparaty z sildenafilem poprawiają krążenie i zapewniają długą erekcję. Dzięki temu możesz zregenerować się i odprężyć w łóżku z partnerką i odzyskać równowagę emocjonalną.

Ciepła, odprężająca kąpiel lub wizyta w saunie

Jeżeli odczuwasz zmęczenie po pracy fizycznej i chcesz zregenerować mięśnie, dalsza aktywność fizyczna nie jest najlepszym pomysłem. Lepszym wyborem jest odpoczynek w wannie ciepłej wody z dodatkiem olejków eterycznych. Woda rozluźnia mięśnie i zmniejsza dolegliwości bólowe, a olejek eteryczny oddziałuje na samopoczucie emocjonalne. Podobne efekty daje wizyta w saunie. Jeśli możesz skorzystać z saunarium w swojej okolicy, warto wybrać się na sesję do dowolnej sauny: fińskiej, biosauny, infrared itd. Dzięki temu możesz dopasować stopień wilgotności powietrza oraz temperaturę do własnych preferencji.

Wizyta w saunarium powinna polegać nie tylko na sesji w wybranej saunie, ale i na odprężającej kąpieli w jacuzzi lub basenie z chłodniejszą wodą. Warto również odprężyć się na leżaku z dobrą książką w dłoni, by w pełni zregenerować mięśnie i wyciszyć umysł. Podczas jednej wizyty można odbyć bezpiecznie 2 lub 3 sesje o długości 15 minut bez narażania się na odwodnienie i zaburzenie równowagi wodno-elektrolitowej.

 

(1) https://fit.poradnikzdrowie.pl/cwiczenia/abc-cwiczen/pozytywny-wplyw-treningu-aktywnosci-fizycznej-na-psychike-aa-4t6R-T48X-nvRv.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *