Fotele masujące, a ból kręgosłupa, karku i spięte mięśnie

Fotel masujący jest jednym ze sposobów na radzenie sobie z bólem kręgosłupa oraz spiętymi mięśniami. Rozluźnia, pobudza krążenie krwi, a to tylko niektóre z jego zalet! Dowiedz się więcej jak w prosty sposób pomóc swojemu zdrowiu oraz dobremu samopoczuciu na co dzień.

 

Kiedy męczą bóle kręgosłupa

Spięte mięśnie powodują prawdziwy dyskomfort, który może być problematyczny na co dzień. W obecnych czasach doświadcza go coraz więcej osób bez względu na wiek. Ból mięśni może być spowodowany siedzącym trybem pracy, małą ilością ruchu, krzywym spaniem lub stresem.

Nierozmasowane mięśnie mogą prowadzić do jeszcze mocniejszych spięć ciała, a co za tym idzie rozwijających się np. skrzywień.

Jednym ze sposobów na radzenie sobie z napięciami lub bólami w kręgosłupie są  fotele masujące.

Pamiętajmy jednak, że niekiedy ból ma źródło w poważnym schorzeniu. Zanim rozpoczniemy masaż pleców lub użyjemy fotela do masażu kręgosłupa powinniśmy udać się do specjalisty, który sprawdzi, czy nie ma ku temu przeciwwskazań.

Profesjonalne fotele masujące

 

Fotele z masażem zostały zaprojektowane z myślą o niesieniu ulgi mięśniom oraz układowi ruchu. Różnią się od zwykłych foteli konstrukcją i wygłądem – elementy  ruchome, znajdujące się pod poszyciem (kule masujące), mają za zadanie oddziałuwać na ciało oraz mięśnie niczym ręce masażysty. Masaż poduszkami powietrznymi jest dopełnieniem masażu mechanicznego.

W przypadku profesjonalnego sprzętu mamy możliwość dostosowania go pod nasze potrzeby. Od pozycji całego fotela (siedząca, Zero Gravity, flat), w tym podnóżka (jeśli jest w danym modelu),  po wybranie funkcji masażu: szybkości, częstotliwości, zakresu, siły nacisku ramion masujących i poduszek, długości cyklu oraz miejsca oddziaływania. Dzięki temu z jednego fotelu może korzystać cała rodzinna odpowiednio go wcześniej regulując. Dużym ułatwieniem w korzystaniu z fotela są także programy automatyczne.

Konkretny model powinien być zakupiony po tym, jak rozważymy, co dokładnie chcemy osiągnąć dzięki urządzeniu. Jeżeli będzie to codzienne rozluźnienie bez większych wymagań, z pewnością wystarczą kompaktowe fotele masujące.

Regularne stosowanie urządzenia do masażu zmniejsza nasilenie bólów kręgosłupa, odpręża oraz wpływa na ogólne samopoczucie.

Warto zaznaczyć, że mimo początkowych wysokich kosztów fotela masującego, po czasie, widząc wpływ na nasze życie, będziemy mieli uczucie, że inwestycja była jak najbardziej trafioną decyzją. Ponadto należy wspomnieć, że pieniądze na fotel wydajemy raz, a nie jak w przypadku wizyt u masażysty – za każdym razem, kiedy chcemy skorzystać z jego usług.

Pomoc przy innych dolegliwościach

 

Sesja za pomocą fotela ma minimalizować napięcie nerwowe oraz doprowadzić do rozluźnienia mięśni.

Pozytywne skutki używania foteli masujących odczuwają osoby wykonujące intensywne treningi. Po mocnym wysiłku fizycznym ruchy urządzenia pozwalają szybciej powrócić mięśniom do stanu rozluźnienia.

Siedząc w fotelu masującym „leczymy” również swój umysł. Dopasowane techniki rozluźniające sprawiają, że dużo łatwiej jest nam się uspokoić , a co za tym idzie, poprawić jakość naszego snu. Relaks jest bardzo istotny, ponieważ coraz częściej naszemu życiu towarzyszy przewlekły stres.

Korzystanie z foteli masujących nie równa się wizycie u specjalisty. Musimy o tym pamiętać, żeby faktycznego leczenia nie zastąpić jedynie seansami domowymi.

Przeciwwskazania na używanie fotelu masującego

W przypadku zwyrodnień lub innych chorób mogą istnieć przeciwwskazania wobec używania foteli masujących.

Nie powinno się go stosować również w przypadku złamań, sklaleczeń, skoliozy, nowotworu, gorączki, czy menstruacji. Jeśli chodzi o kobiety w ciąży, należy skonsultować możliwość korzystania z fotela masującego ze swoim lekarzem prowadzącym. Unikać go muszą także osoby z żylakami oraz elektrycznymi urządzeniami wspierającymi np. z rozrusznikami serca.

Czy warto korzystać z foteli masujących? Zdecydowanie tak! Decydując się na zakup miejmy jednak na uwadze indywidualne predyspozycje i zdrowie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *