Profesjonalny program do gabinetu lekarskiego – jak wybrać?

Obecnie już niemal wszystkie branże korzystają z dedykowanych oprogramowań ułatwiających codzienną pracę. Podobnie jest w branży medycznej, dla której również powstają specjalistyczne rozwiązania do zarządzania funkcjonowaniem placówek oraz relacjami z pacjentami. Program do gabinetu powinien być przede wszystkim funkcjonalny i łatwy w obsłudze, ale czym jeszcze kierować się przy jego wyborze? Podpowiadamy!

 

Dlaczego warto zdecydować się na profesjonalny program do gabinetu lekarskiego?

Aktualne regulacje dotyczące e-zdrowia sprawiły, że wybór odpowiedniego programu do gabinetu jest kluczowy i co więcej – wpływa na ogólną wygodę pracy całego personelu medycznego. Dostępne na rynku rozwiązania pozwalają zorganizować i poukładać pracę podmiotu, a dodatkowo umożliwiają wystawianie dokumentów, takich jak e-recepty, e-zwolnienia, czy e-skierowania. Dobry program do gabinetu może w znacznym stopniu usprawnić Twoją pracę. Które funkcje decydują o komforcie i przekładają się na wyższą jakość pracy? Jak dokonać wyboru, który spełni Twoje oczekiwania?

Program do gabinetu powinien spełniać Twoje potrzeby

Aby wybrać program do gabinetu, który spełni wszystkie Twoje potrzeby, musisz je dokładnie przeanalizować. Być może prowadzisz niewielki gabinet lekarski i moduły do bezpiecznego zarządzania dokumentacją medyczną, prowadzenia terminarza wizyt czy dostęp do aktualnej bazy leków w zupełności Ci wystarczą? Inna sytuacja to taka, w której rodzaj prowadzonej przez Ciebie działalności może wymagać specyficznych funkcjonalności. Na przykład w gabinecie stomatologicznym przydatna okaże się funkcja umożliwiająca prowadzenie czytelnego diagramu zębowego.

Wymagania mogą być naprawdę zróżnicowane, dlatego tak ważne jest zrozumienie własnych oczekiwań. Warto również zastanowić się, w jakim obszarze swojej działalności potrzebujesz największych usprawnień? Czy jest to rejestracja pacjentów? A może funkcja prowadzenia wizyt online? Określ, które moduły pomogą Ci wdrożyć zmiany na lepsze i na tej podstawie dokonaj odpowiedniego wyboru.

Dostępne funkcjonalności programu do gabinetu

Oprogramowanie medyczne będzie Ci towarzyszyło każdego dnia Twojej pracy, dlatego istotne jest, aby było wygodne i szybkie w obsłudze oraz zapewniało łatwy dostęp do elektronicznej dokumentacji medycznej, kalendarza wizyt czy kart pacjentów. Najlepsze programy medyczne posiadają najczęściej następujące funkcje:

  • Rejestracja pacjentów – proste zapisywanie i odwoływanie wizyt, możliwość wyszukiwania wolnych terminów, ustalanie grafików specjalistów to wszystko optymalizuje pracę personelu medycznego i znacząco skraca cały proces rejestracji pacjentów.
  • Portal pacjenta – to funkcja dedykowana pacjentom, którzy z łatwością mogą zapisywać się na wizyty oraz uzyskać niezbędne informacje na temat zakresu świadczonych usług.
  • Elektroniczna dokumentacja medyczna i kartoteka pacjenta – łatwy dostęp do elektronicznej dokumentacji medycznej jest dziś koniecznością, a kartoteka pacjenta pozwala przechowywać wszystkie informacje o stanie zdrowia pacjenta w jednym miejscu.
  • Integracje z zewnętrznymi oraz wewnętrznymi systemami medycznymi – szybki dostęp do kalendarza, połączenie z drukarką fiskalną czy magazynem to nieocenione ułatwienie pracy. Jeśli program do gabinetu łączy się dodatkowo z laboratoriami, systemem e-WUŚ i umożliwia rozliczenia z NFZ to Twoja praca stanie się dużo wydajniejsza.
  • Dodatkowe moduły – pozwalają spełniać oczekiwania specjalistów, takich jak: stomatolodzy, lekarze medycyny pracy, okuliści czy ginekolodzy. Dedykowane szablony pozwalają na rzetelne wypełnienie karty pacjenta i szybsze rozpoznanie dolegliwości.

Bezpłatny program do gabinetu

Wybór odpowiedniego programu jest dla Ciebie naprawdę trudny? Zdecyduj się na oprogramowanie medyczne udostępniające możliwość przetestowania wersji próbnej. Jednym z takich programów jest Medyc, który oferuje aż 30-dniowy okres próbny bez żadnych zobowiązań. Wystarczy, że skontaktujesz się z doradcą, który wybierze dla Ciebie optymalne rozwiązania.

Dzięki temu zyskujesz możliwość sprawdzenia, czy wybrany program do gabinetu rzeczywiście usprawni Twoją pracę. Nie ma lepszej możliwości na zweryfikowanie swoich wyobrażeń. Podczas testowania zwróć uwagę na dostępne funkcje, intuicyjność oraz szybkość obsługi danego oprogramowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *