Jakie są najpopularniejsze zapachy kadzideł patyczkowych i jakie korzyści dla zdrowia przynoszą?

Niektórzy spryskują pomieszczenia odświeżaczami powietrza. Nie zdają sobie jednak sprawy z tego, że większość z nich zawiera szereg szkodliwych substancji. Wystarczy spojrzeć na skład, aby się o tym przekonać. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po kadzidła patyczki, w pełni naturalne, tanie i niezwykle skuteczne. Zapewniają pięknie pachnące pomieszczenia. Są całkowicie bezpieczne w użyciu. Do wyboru każdy ma mnóstwo zapachów, więc dobierze dla siebie coś odpowiedniego.

Co warto wiedzieć o kadzidłach patyczkowych?

W sprzedaży znajduje się wiele rodzajów kadzidełek. Można zdecydować się na:

 

  •   kadzidła pałeczki,
  •   palo Santo,
  •   sznurkowe kadzidła tybetańskie,
  •   białą szałwię,
  •   kadzidła cięte,
  •   kadzidła stożkowe,
  •   kadzidła sypkie i żywiczne.

 

Kadzidła patyczki cieszą się dużą popularnością. Są niezwykle proste w obsłudze, wystarczy je podpalić i już po chwili pomieszczenie wypełni się pięknym zapachem. Po zapaleniu kadzidełka odczekuje się kilka sekund i zdmuchuje płomień. Żarzący się patyczek będzie cały czas wydzielać przyjemny aromat. Dym kojarzy się z czymś negatywnym, wręcz szkodliwym. Zupełnie inaczej wygląda to jednak w przypadku kadzidełek. Mają one niezwykle korzystny wpływ na sferę psychofizyczną.

Aromaterapia od wieków służy ludziom. Za jej pomocą można poprawić nastrój, odstraszyć owady, oczyścić powietrze, zredukować stres, zrelaksować się, ułatwić zaśnięcie czy zniwelować bóle głowy. Kadzidełka patyczki mogą być umieszczone na specjalnej podstawce. Wystarczające będzie także wbicie ich w ziemię w doniczce. Pamiętać należy o tym, że podczas spalania kadzidełko pozostawia popiół. Palenie go wiąże się z wieloma korzyściami. Ma właściwości prozdrowotne. Poszczególne zapachy wpływają pozytywnie na funkcje organizmu. Wystarczy dobrać odpowiedni zapach, aby uzyskać pożądany efekt.

Jakie wybrać kadzidełka patyczki?

Poszczególne zapachy kadzidełek oddziałują w nieco inny sposób na organizm. Warto mieć to na uwadze przy ich wyborze. Jeśli ktoś szuka kadzidełek na uspokojenie, rewelacyjnie sprawdzi się lawenda, jaśmin, cynamon, drzewo sandałowe. Jako że w dzisiejszym świecie nie brakuje czynników stresujących, to warto mieć zawsze pod ręką kadzidełka, które zredukują niepokój. Pomagają się wyciszyć. Wszechobecny stres jest nie do uniknięcia, ale można go zredukować i przeciwdziałać negatywnym skutkom. Zdecydowanie lepiej będzie zapalić kadzidełko na uspokojenie niż sięgać po tabletki lub szukać ukojenia w słodyczach. Wiele roślin ma działanie wyciszające, pozwalające się zrelaksować. Nie brakuje również kadzidełek poprawiających nastrój. Można liczyć na wzrost wydzielania endorfin, czyli hormonów szczęścia. Jeśli ktoś ma zły humor, to na dobre samopoczucie rewelacyjnie sprawdzi się kadzidełko o zapachu trawy cytrynowej, czekolady, paczuli, wanilii. Warto przetestować na sobie, co sprawdza się najlepiej.

Są także kadzidełka, które pobudzają kreatywność i wzmagają koncentrację. Sprawdzą się idealnie podczas nauki i pracy wymagającej skupienia. Każdy doskonale wie, że wysiłek intelektualny może być bardzo wyczerpujący. Warto wobec tego wspomóc się kadzidełkami. Świetnie sprawdzają się one podczas medytowania, uprawiania jogi. Zapachami zwiększającymi koncentrację są drzewo sandałowe, rozmaryn i lotos. Warto mieć także pod ręką kadzidełka na przeziębienia. W okresie jesienno-zimowym oraz podczas przesilenia wiosennego bardzo łatwo o infekcje. Z pomocą przychodzą kadzidełka o zapachu eukaliptusa, tymianku, citronelli, mirry. Aromaterapia przy przeziębieniu jest praktykowana od wieków z dużym powodzeniem. Jest to naturalny sposób na złagodzenie objawów i przyspieszenie powrotu do zdrowia. Inhalacje z olejków eterycznych i gorące kąpiele z ich dodatkiem mają niezwykle korzystny wpływ na organizm. Podczas choroby sprawdzają się rewelacyjnie. Warto wobec tego wspomóc się także kadzidełkami.

Na jakie zdecydować się kadzidełka?

Wiele osób boryka się z różnymi dolegliwościami ze strony układu oddechowego. Warto wiedzieć, że można ulżyć sobie w cierpieniu za pomocą kadzidła. Substancje znajdujące się w wielu roślinach przeciwdziałają problemom z oddychaniem, ułatwiają zasypianie, redukują ból głowy. Jeśli ktoś chce wesprzeć leczenie chorób układu oddechowego, to powinien zainwestować w kadzidełka o zapachu białej szałwii, sosny, eukaliptusa. Liczne badania naukowe potwierdzają działanie przeciwbólowe wielu zapachów. Aromaterapia jest bardzo skuteczna przy migrenach i uporczywych bólach głowy.

Warto przetestować to na sobie przed wzięciem po tabletki. Jak wiadomo, medykamenty mogą powodować szereg negatywnych skutków ubocznych. Nie trzeba się tym martwić w przypadku kadzidełek. Są one całkowicie naturalne i skuteczne. W celu pozbycia się bólu głowy rewelacyjnie sprawdzi się palenie kadzidełka o zapachu mięty, lawendy, eukaliptusa, kadzidłowca. Są także kadzidełka odstraszające owady. Na uwadze należy mieć przede wszystkim aromaty lawendy, trawy cytrynowej, cynamonu i mięty. Z kolei afrodyzjakami jest paczuli, piżmo, wanilia i róża.

Partnerem artykułu jest magictrip.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *