Najlepsze zabiegi odmładzające na twarz po 40. roku życia

Piękna, gładka i promienna cera po czterdziestce? To możliwe! Zdrowy tryb życia, stosowanie kosmetyków bogatych w składniki aktywne i zabiegi medycyny estetycznej na twarz mogą zdziałać cuda. Co dokładnie możesz zrobić dla swojej skóry po 40. urodzinach? Jakie zabiegi na twarz są szczególnie skuteczne? Wyjaśniamy!

Jaka jest kondycja skóry po 40. roku życia?

Wraz z wiekiem zachodzą zmiany w strukturze skóry, a jej wygląd zmienia się. Gładka, jędrna cera może z biegiem czasu stać się wiotka, sucha, pokryta zmarszczkami. Proces starzenia pomagają spowolnić prawidłowe nawyki dotyczące codziennego, starannego nawilżenia skóry, zdrowa dieta i odpowiednia ilość snu.

Jednak mimo tego w tym wieku na jej na stan wpływ będą miały:

  • zachodzące zmiany hormonalne – po 40. roku życia u kobiet ilość estrogenów w organizmie zaczyna gwałtownie spadać. Hormony te są odpowiedzialne m.in. za funkcjonowanie gruczołów łojowych. Gdy pracują one mniej intensywnie, skóra staje się przesuszona, szybciej pojawiają się na niej zmarszczki;
  • zanikające włókna kolagenowe – zmiany hormonalne wpływają również na stopniowo zwalniającą produkcję kolagenu, a także kwasu hialuronowego i elastyny – substancji, które odpowiadają za jędrność i elastyczność skóry.

Niektórzy na gorszą kondycję skóry w tym wieku pracują przez dłuższy czas. Nierozsądne, zbyt długie opalanie się skutkuje nieestetycznymi przebarwieniami, a picie alkoholu czy palenie papierosów odbierają cerze blask i młodzieńczy wygląd.

Utrata jędrności skóry i utrwalone zmarszczki mimiczne – jak im zapobiegać?

Najcieńsza i najdelikatniejsza skóra to ta wokół oczu – dlatego z biegiem czasu to właśnie jej kondycja pogarsza się najszybciej. Skutkiem tego jest zmęczony wygląd całej twarzy. „Wory pod oczami”, przesuszona cera, zmarszczki mimiczne, bruzdy nosowo-wargowe – te oznaki starzenia mogą być mniej lub bardziej widoczne, a wpływa na to dotychczasowa troska o skórę twarzy.

Aby zapobiegać utracie jędrności i zmarszczkom, należy pić ok. 2 l wody dziennie, przez cały rok stosować kremy z filtrem UV i nawilżające, każdego dnia starannie oczyszczać cerę, zmywać makijaż i wysypiać się.

Aby twarz na jak najdłużej pozostała promienna, młodzieńcza, gładka, można też dbać o siebie z pomocą specjalistów. Zabiegi – np. mezoterapia igłowa, a także osocze bogatopłytkowe i inne zdobycze medycyny estetycznej oddziałują na głębokie warstwy skóry, wspomagają jej procesy regeneracyjne i przyczyniają się do zwiększenia produkcji kolagenu.

Jak odmłodzić skórę twarzy po 40.? Wybrane zabiegi

Efekty zabiegów odmładzających pozytywnie zaskakują. Zaburzenia hormonalne, spadek produkcji włókien kolagenowych i elastyny nie mają już aż takiego wpływu na nasz wygląd.

Aby po czterdziestce odmłodzić skórę twarzy, możesz zgłosić się np. do Velvet Clinic i:

  • poddać się zabiegowi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego – jego wiązka działa w głębszych warstwach skóry, stymulując ją do wzmożonej produkcji kolagenu. Światło lasera jest także pochłaniane przez barwnik skóry – melaninę. Laserowa wiązka uszkadza go, czego efektem jest wyrównanie kolorytu cery. Wykorzystanie lasera frakcyjnego przynosi imponujące rezultaty również w przypadku zmarszczek pod oczami;
  • zdecydować się na zabieg DERMAPEN Łódź – wykorzystuje się tutaj głowicę z mikroigłami, które delikatnie uszkadzają skórę. Jednocześnie twarz jest wtedy odżywiana składnikami aktywnymi, które poprawiają kondycję cery. Zabieg ten uelastycznia skórę i wygładza zmarszczki – także pod oczami;
  • wybrać stymulatory tkankowe – to substancje, które są wprowadzane w głąb skóry i których zadaniem jest stymulacja procesów regeneracyjnych, produkcji kolagenu;
  • zdecydować się na ostrzykiwanie fibryną bogatopłytkową lub wypełnianie zmarszczek botoksem – ta pierwsza metoda wymaga wcześniejszego pobrania krwi pacjenta, odwirowania jej, a następnie wstrzyknięcia w skórę białka fibrylarnego. Natomiast toksyna botulinowa blokuje synapsy nerwowo-mięśniowe. Nie dochodzi do skurczy mięśni twarzy, dlatego cera pozostaje gładka i świeża.

Kwas hialuronowy – jak pomaga na zmarszczki?

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to sposób na bruzdy pojawiające się na czole, przy wargach i brodzie, niedoskonałości okołooczodołowe. Efekty tego zabiegu są błyskawiczne, a skóra po jego przeprowadzeniu jest nie tylko gładka, elastyczna, ale też nawilżona. Jednak by zachować promienny wygląd, należy go powtarzać – co 9 – 12 miesięcy.

Medycyna estetyczna pozwala spowolnić upływ czasu i na dłużej zachować urodę. Dlatego dbaj o cerę na co dzień, a gdy już pojawią się na niej pierwsze niedoskonałości, nie rezygnuj z poddawania się zabiegom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *