Naturalne wody mineralne. Czym się wyróżniają?

Podobna butelka do tych znanych ze sklepowych półek kryje drogocenną zawartość – wodę mineralną. Jest ona niezbędna do życia każdego człowieka. Czy pamiętasz, aby uzupełniać płyny?

 

U dorosłych mężczyzn zawartość wody w organizmie wynosi około 60%, a u kobiet 55%. Różnica wynika z tego względu, że u pań tkanka tłuszczowa jest bardziej rozbudowana niż u mężczyzn, a tłuszcz zawiera mniej wody niż tkanka beztłuszczowa. Ile wody dziennie powinno się pić? Najlepiej 1 mililitr na każdą kalorię. Dla dziennej diety 2000 kcl powinieneś wypić 2 litry wody, najlepiej mineralnej.

 

Woda z kranu a woda mineralna – czym się różnią?

 

Naturalne wody mineralne zawierają minimum 1000 mg różnych składników mineralnych na każdy litr cieczy. Znajdziesz wśród nich nawet 70 pierwiastków i substancji, które pozytywnie wpływają na Twój organizm. Woda w kranie również zawiera potrzebne minerały, ale ich ilość jest niższa w porównaniu z naturalnymi wodami mineralnymi.

 

Jakie składniki znajdziesz w naturalnej wodzie mineralnej?

 

W wodzie mineralnej powinien znaleźć się minimum jeden składnik, którego ilość w składzie zapewni prozdrowotne działanie wody. Warto wiedzieć, że wszystkie minerały powinny znajdować się w postaci zjonizowanej. Jest to łatwo przyswajalna forma dla ludzkiego organizmu i dzięki temu zasilasz go w niezbędne pierwiastki. W taki sposób działają polskie wody lecznicze.

 

Jakie minerały znajdziesz w wodach leczniczych?

  • Magnez – cenny składnik, który poprawia działanie układu odpornościowego i nerwowo-mięśniowego. Często ten składnik wypłukuje się przy regularnym piciu kawy. Dlatego w biurze, warto mieć pod ręką wodę z dużą zawartością magnezu, która wpłynie poprawę Twojego samopoczucia i uchroni przed bolesnymi skurczami mięśni. Dzienne zapotrzebowanie organizmu to 300 mg. W wodzie mineralnej znajdziesz go 50 mg/l.
  • Wapń – to podstawowy budulec kości i zębów, który jednocześnie odpowiada za prawidłową przemianę materii. Pierwiastek ma działanie antyalergiczne i pomaga łagodzić stany zapalne. Dzienne zapotrzebowanie organizmu to ok. 1200 mg wapnia, a w dobrej wodzie mineralnej znajdziesz go w ilości powyżej 150 mg/l.
  • Wodorowęglany – mają za zadanie obniżyć poziom cukru i neutralizują kwasy żołądkowe. Jeśli cierpisz na nadkwasotę żołądka, sięgnij po wodę mineralną, która będzie zawierać powyżej 1000 mg/l wodorowęglanów.
  • Sód – to pierwiastek, który odpowiada za wchłanianie składników odżywczych, a ponadto bierze udział w pracy mięśni. Sód jest bardzo potrzebny do utrzymania równowagi wodno-elektrolitycznej organizmu. Oznacza to, że zarówno nadmiar, jak i niedobory są dla organizmu niedobre. Jeśli cierpisz na nadciśnienie tętnicze, pamiętaj, aby woda mineralna zawierała minimum 200 mg/l tego pierwiastka.

 

Woda mineralna zawiera mikro i makroskładniki, w ilości, która pozwala zachować równowagę wodno-elektrolitową organizmu. Regularne picie wody uzupełnia ich niedobory i pozwala utrzymać Ci ciało w dobrej kondycji. To jeden z najprostszych, a zarazem skutecznych sposobów na profilaktykę. Zadbaj o swój organizm, to takie proste – pij wodę mineralną.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *