Dlaczego warto mieć zatyczki do uszu?

Aby mieć energię i zachować formę, niezwykle ważny jest spokojny, niezakłócony sen. Jeśli nie wysypiamy się porządnie, cierpi na tym nasze zdrowie, zwłaszcza gdy się to często powtarza. W spokojnym śnie może nam przeszkadzać hałas z zewnątrz, telewizor, chrapanie.  Oprócz muzyki relaksacyjnej, zatyczki do uszu to prosty i skuteczny sposób na odpoczynek.

Kiedy zatyczki do uszu pomagają zasnąć?

Zatyczki do uszu do spania na noc pomagają wrażliwym na hałas śpiącym spać spokojnie w obliczu hałasu otoczenia. Hałas podczas snu może obniżyć jakość snu, powodować zaburzenia snu lub prowadzić do całkowitej bezsenności. Ochrona słuchu podczas snu może pomóc i poprawić higienę snu.

Zatyczki do ucha są skonstruowane z różnych materiałów. Są wkładki piankowe lub wkładki woskowe, a także jednorazowego użytku.

Po co chronić ucho?

Pewnie już tego doświadczyłeś: zasnąłeś podczas filmu, a potem obudziłeś się, zdając sobie sprawę, że na Twoje sny wpłynęły dźwięki z filmu. Być może marzyłeś o strzelaninie lub koncercie muzycznym, zgodnym z tym, co odbiera ucho. Bo nawet kiedy śpimy: nasze uszy słuchają. Jest to bardzo skomplikowany i bardzo wrażliwy narząd. W dzień i w nocy mniej lub silniejsze fale dźwiękowe uderzają w naszą błonę bębenkową, powodując jej ruch.

Ruch ten jest przekazywany przez kosteczki słuchowe do wypełnionego płynem ślimaka. Podczas snu odbieramy tylko dźwięki wybrane przez mózg.

Jeśli zmieszają się odpowiednie odgłosy, takie jak kroki, trzaskanie drzwiami lub niezwykłe skrzypienie podłogi, istnieje duże prawdopodobieństwo, że się obudzimy. Podświadomość ocenia również dźwięki, gdy śpimy. Następnie alarmuje świadomość. Jednak budzenie się zależy od aktualnej fazy snu, w której się śpi. Wybudzenie z głębokiego snu jest dla większości ludzi trudne.

Rodzaje zatyczek do ucha

Istnieją różne rodzaje zatyczek do uszu, w zależności od potrzeb i funkcji.

 

  1. Zatyczki do uszu do redukujące szum i hałas

Jeśli pracujesz w głośnym otoczeniu lub masz głośne hobby,  zatyczki do uszu mogą zablokować większość lub część hałasu. Ochrona słuchu zatyczkami do uszu jest niezbędna, gdy jesteś narażony na bardzo głośny hałas. Jeśli na przykład jesteś narażony na wybuchowy hałas ze sprężarek powietrza, szlifierek lub wystrzałów, lub głośny hałas przez dłuższy czas, na przykład z ruchu ulicznego lub maszyn, może to mieć trwały wpływ na Twój słuch.

 

  1. Zatyczki do uszu dla pływaków

Ochrona ucha przed dostaniem się wody podczas pływania może zmniejszyć ryzyko infekcji. Pływanie w otwartych wodach może również spowodować infekcję uszu, jeśli wrazz wodą dostaną się do ucha zarazki. Zatyczki do ucha również chronią nas przed uchem pływaka.

 

  1. Zatyczki do uszu do spania

Szczekanie psów, imprezy, chrapiący partner… jest wiele dźwięków, które mogą uniemożliwić nam dobry sen. Zatyczki do uszu to prosty sposób na zapobieganie zaburzeniom snu.

 

  1. Zatyczki do uszu do strzelania

Niektóre bronie palne mogą wytwarzać do 140 dB hałasu! To jest głośniejszy niż samolot odrzutowy (120db). Ten rodzaj hałasu wymaga bardzo zaawansowanych zatyczek do uszu. Dzięki temu możesz bezpiecznie strzelać, nie narażając na szwanku swojego słuchu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *