Pas poporodowy

Pas poporodowy – zalety pasa poporodowego, kiedy można założyć?

Pas poporodowy to nic odmiennego, aniżeli dosyć duży, rozciągliwy materiał, zakładany przeważnie poprzez nogi bądź zapinany na rzep, opcjonalnie haftki. Winien być zrobiony z lekkiej, przepuszczającej powietrze tkaniny, jaka z jednej strony będzie utrzymywać zbytnio napiętą skórę oraz warstwy brzuszne, i z innej ma nie ograniczać ruchów lub za bardzo uciskać brzucha, i co za tymże idzie organów wewnętrznych.

Pas poporodowy – czym jest

Pas poporodowy jest to specjalistycznie wyprofilowany pas zrobiony z miękkiego materiału. Omawiany pas poporodowy jest zapinany przeważnie na rzep, lecz są również typy wkładane poprzez nogi. Materiał wywołuje, iż pas poporodowy dopasowuje się do kształtu brzucha, opina go, i również poprawia wszystkie niedoskonałości figury u kobiety, jaka niedawno narodziła dziecko. Przed zakupem należałoby zmierzyć obszar brzucha, żeby pas poporodowy pełnił własne zadanie, lecz aby nie sprawiał bólu w noszeniu. Poniektóre typy mają dany rozmiar, lecz pas poporodowy może również mieć regulację, jaka zapewnia właściwe przystosowanie.

Dla kogo pas poporodowy?

Ponadto nie robimy przeznaczonych paniom po porodzie ćwiczeń – właściwie rozleniwia mięśnie aniżeli je wzmacnia. Lepiej nie stosować pasa na własną rękę. Gdy specjalista prowadzący oceni, iż w twoim wypadku może być kolejnym udogodnieniem (np. jako pomoc dla kręgosłupa), zaproponuje ci to wyjście. Nie będzie to wówczas jednakże typowy pas poporodowy, natomiast pas stabilizacyjny, zalecany również po pozostałych operacjach w obszarze jamy brzusznej.

Pas poporodowy: na czym polega jego oddziaływanie?

Różnorodne formy pasa poporodowego są wykorzystywane poprzez panie już od wieków. Starożytne Egipcjanki owijały sobie pociążowy brzuch, aby szybciej otrzymać upragnioną figurę bądź po prostu wyglądać lepiej. Teraz nie trzeba stosować tak drastycznych form – można skorzystać właśnie z pasa po porodzie. Dzięki niemu zbytnio napięte po porodzie warstwy brzuszne są wsparte oraz obniża się zagrożenie wystąpienia przepukliny pooperacyjnej u pań po cesarskim cięciu.

Pas poporodowy powoduje także, iż kobieta mniej aktywnie czuje dyskomforty po operacji oraz zapewnia szybsze robienie ćwiczeń po porodzie, mających na celu zwiększenie mięśni brzucha. Należałoby wspomnieć, iż noszenie pasa po ciąży należy zawsze skonsultować ze specjalistą. Podstawą jest także wybór jego właściwego rozmiaru – żeby go właściwie dostosować, należy zmierzyć obszar brzucha oraz na owej bazie dobrać właściwy typ. Pas poporodowy zakłada się zwykle na dwa sposoby: lub przez wciągnięcie poprzez nogi na wielkość brzucha oraz talii, lub zapinając ciasno dookoła talii.

Czemu należałoby kupić pasy poporodowe?

W czasie ciąży ciało kobiety się transformuje, przystosowuje do rosnącego w brzuchu malca. Zmianom towarzyszy także ból: zwłaszcza w strefach dolnych części kręgosłupa i bioder. Jednakże bóle nie zanikają natychmiast po porodzie. Towarzyszą matce także później wraz z osłabieniem mięśni oraz obwisłą skórą na brzuchu. Pasy poporodowe pomagają w przypadłościach czasu połogu. Zwłaszcza paniom, jakie rodziły przez cesarskie cięcie oraz niejednokrotnie czują dodatkowy ból połączony z raną pooperacyjną. Służą mechanizmowi wchłanianiu się poporodowego brzuszka oraz zmniejszają możliwość występowania rozstępów. Są tanie, natomiast dzięki własnym właściwościom mogą pomóc kobiecie przetrwanie czasu połogu w możliwie szczególnie przyjemny sposób.

Kiedy można założyć pas poporodowy?

Pasa poporodowego nie winno się zakładać wcześniej aniżeli 2 tygodnie po porodzie siłami natury. Z kolei czas założenia pasa poporodowego po cesarskim cięciu należy koniecznie skonsultować ze specjalistą. Zwykle można go zacząć stosować już po upływie 6 tygodni po porodzie. Kiedy specjalista potwierdzi zakończenie mechanizmu gojenia się rany pooperacyjnej. Należy pamiętać, iż w okresie noszenia pasa należy robić standardowy zestaw ćwiczeń leczniczych. Ćwiczeń, jakie mają na celu zwiększenie mięśni dna miednicy, brzucha oraz dolnej partii pleców. Poleca się robienie tzw. deski, więc podporu przodem na ramionach. Pasa nie należy nosić dłużej aniżeli parę godzin dziennie.

Zalety pasa poporodowego

Podstawowym zadaniem pasa jest wyszczuplenie ciała. Dzięki temu noszące go panie nie muszą zmagać się z kłopotem zbyt małych przedciążowych ubrań. Poprawa wyglądu bez wątpienia oddziałuje na uczucie atrakcyjności oraz pewność siebie, jaka w wielu wypadkach zostaje po ciąży nadwyrężona. Na tymże jednakże nie koniec. Pas poporodowy zapewnić ma przyspieszenie powrotu do formy. Niewątpliwie obniża on zagrożenie wystąpienia brzydkich rozstępów. Działa pobudzając warstwy brzuszne, jakie na skutek porodu uległy rozciągnięciu, ściąga mięśnie ABS, zmniejsza ból pleców. A także pomaga w utrzymaniu odpowiedniej pozycji w okresie karmienia dziecka piersią. Wtedy mama przeważnie przyjmuje trochę zgarbioną pozycję, szkodząc w tenże sposób krzyżowo-lędźwiowemu odcinkowi kręgosłupa. Pas jest dedykowany nie jedynie dla pań, jakie dziecko wydały na świat siłami natury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *