Test na płeć dziecka

Test na płeć dziecka – rozpoznawanie płci dziecka, jak zrobić test?

Test na płeć dziecka w ostatnim czasie robi ogromną furorę i nie ma się, co temu dziwić, ponieważ większość rodziców chce wiedzieć, czy będą mieli dziewczynkę, czy też chłopca.

Jak działa test na płeć dziecka?

Test na płeć dziecka można zakupić w internecie – jego koszt sięga blisko 100-150 zł. Test, jak większość robionych w domu, jest testem z moczu, obowiązkowo rannego. Bierze się go do profesjonalnego pojemniczka, wybrać odpowiednią ilość do strzykawki oraz wstrzyknąć do testu. Potem test wprawia się w ruch kołowy, kładzie na płaskim podłożu oraz czeka na efekt. Rezultat ukaże się po chwili, we współzależności od odcienia, jaki się przedstawi, będzie znaczył chłopca bądź dziewczynkę. Działanie testu opiera się na wyszukiwaniu charakterystycznych męskich hormonów we wczesnym moczu kobiety – ich obecność prezentuje na chłopca, gdy nie zostaną odkryte, będzie to znaczyć, iż kobieta spodziewa się dziewczyny.

USG oraz testy paskowe

USG to technika, jakiej wyniki sprawdzają się w 90 procentach wypadków. Nie jest niebezpieczna ani dla mamy, ani dla dziecka. Jej mankamentem jest jednakże to, iż niejednokrotnie płeć udaje się rozpoznać tylko po 20 tygodniu ciąży. We własnym ustroniu możemy zrobić test, jaki przypomina trochę test ciążowy, gdyż również wsparty jest na ocenie moczu mamy. Sam test także przypomina tenże, na jakim wypatrywaliśmy dwóch kresek. Testy odnajdziemy w sklepach internetowych oraz aptekach. Jak to działają? Gdy pojawia się odcień niebieski znaczy to, iż nasze dziecko jest chłopcem; gdy zielony – dziewczyną. Z owej techniki możemy skorzystać już od 6 tygodnia ciąży.

Różowy lub niebieski, więc jak działa test?

Za pomocą reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR) zwiększają się małe ilości typowych dla chłopców genów, które są obecne tylko w chromosomie Y. W trakcie ciąży przedostaje się on do krwiobiegu mamy – wpierw w komórkach, i potem w postaci samego DNA płodu, jaki wydziela się z wyżej wyszczególnionych komórek. Gdy zatem kobieta ma narodzić dziewczynkę, to test zostanie negatywny (różowy), tymczasem gdy jest to chłopiec, wtedy – kiedy jego DNA przedostało się do krwiobiegu mamy – test będzie pozytywny (błękitny). Dzieje się tak, gdyż dziewczyny mają dwa chromosomy X, tymczasem chłopcy po jednym z każdego typu: X oraz Y.

Rozpoznawanie płci dziecka

Jest także metoda rozpoznawania płci dziecka – z krwi mamy. Przy pomocy testu, z krwi mamy odznacza się DNA płodu oraz kontroluje czy nie zawiera on męskich chromosomów Y. Gdy test da pozytywny rezultat – narodzi się chłopiec, w innym wypadku – będzie dziewczyna. To technika niezwykle pewna, nie obarczona żadnym zagrożeniem, ponieważ do testu potrzeba tylko standardowego pobrania krwi od mamy. Test pozwoli ustalić płeć dziecka na długo przed możliwością wykrycia płci przy pomocy USG. Co ważne, jest niezwykle szczegółowy. Wedle wykonanych badań, jego efektywność określa się na przeszło 95%. Test na płeć dziecka z krwi jest powszechny w USA, można go zamówić poprzez internet.

Amniocenteza, test tkanki komórkowej oraz ocena DNA płodu

Amniocenteza to technika polegająca na uzyskaniu roztworu owodniowego, w jakim rozwija się zarodek. Potem poddawany jest on ocenie laboratoryjnej. Owego rodzaju badania robi się od 15 tygodnia ciąży. Pomimo iż taki test daje pełną gwarancję, wiąże się niestety z zagrożeniem straty ciąży (poronienia w 1 proc. wypadków).

Jak zrobić test na płeć dziecka?

Jeśli masz już za sobą zrobienie testu ciążowego, test na płeć dziecka nie winien być dla ciebie tajemnicą. To także badanie z moczu, lecz w tymże wypadku niezwykle istotne jest, aby był to mocz poranny. W dokładnie taki sam sposób jak w wypadku testu ciążowego pobiera się próbkę moczu oraz wstrzykuje na test. Wynik testu przedstawia się zaraz po chwili – zwykle pojawia się odmienny odcień, gdy ma to być dziewczyna, natomiast odmienny, gdy chłopiec.

Na jakiej zasadzie działa test?

Jeśli w moczu zostaną odkryte męskie hormony, to oznacza, iż będziesz matką chłopca. Jeśli tychże hormonów nie będzie, test pokoloruje się na odcień symbolizujący dziewczynkę. W zasadzie tenże test działa tak samo, jak test ciążowy. Gdy znajdzie hormon męski (hormon HCG), będzie chłopiec (jest ciąża), natomiast gdy nie ma hormonu męskiego (hormonu HCG), nie będzie chłopca, więc będzie dziewczyna (nie ma ciąży).

Test na płeć dziecka – warto?

Choć chęć wiedzy na temat płci własnego malucha jest dla przyszłych rodziców jednym spośród większych pragnień, to należałoby się zastanowić, jakie mogą być konsekwencje robienia testu na płeć dziecka z moczu. Przede wszystkim, owego rodzaju testy nie należą do najtańszych, i ogólnie wiadomo, iż przygotowania do zostania rodzicem pochłaniają dużo pieniędzy. Dodatkowo test na płeć dziecka nie daje rodzicom całkowitej gwarancji, kogo zobaczą za parę miesięcy. Gdy zasugerują się wynikiem, natomiast finalnie płeć będzie inna, zawód może być nieprzyjemny – szczególnie, gdy rodzice przywiązują ogromną wagę do płci dziecka. Inną sprawą jest fakt, że owego rodzaju test nie może zastąpić konsultacji u specjalisty – może stanowić tylko dodatek do robienia wszystkich polecanych poprzez lekarza badań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *