Dietetyk

Dietetyk – Dietetyk opracowuje osobiste funkcje żywieniowe

Dietetyk to specjalista medyczny, który potrafi nauczyć ludzi przestrzegania zrównoważonej diety, która w połączeniu z regularną aktywnością fizyczną jest niezbędnym składnikiem stylu życia zdrowej osoby.

Dietetyk opracowuje osobiste funkcje żywieniowe

Nieprawidłowa dieta, brak aktywności fizycznej i występowanie złych nawyków mogą wywołać rozwój różnych chorób, w tym prowadzić do nadwagi i otyłości. Dlatego dzisiaj, kiedy spożywanie wysokokalorycznej żywności stało się swego rodzaju normą, rozwijanie nawyku właściwego jedzenia jest jednym z najważniejszych zadań dla osoby, która nie jest obojętna na swoje zdrowie.

Ale poruszanie się po obfitości informacji na temat właściwego odżywiania i samodzielnego kształtowania diety jest dość trudne. Dlatego głównym zadaniem dietetyka jest wypracowanie zasad zdrowego odżywiania i właściwego zachowania żywieniowego dla każdej osoby indywidualnie. Dietetyk może współpracować z innymi specjalistami na przykład: fizjoterapeutami, dermatologami oraz lekarzami innych specjalności. Dzięki tak daleko zakrojonej akcji nastawionej na walkę z otyłością dietetyk potrafi stworzyć unikalny program do korekcji ciała.

Ponadto osoba korzystająca z pomocy tego specjalisty otrzyma program mający na celu poprawę pracy organizmu, jako całości, poprawę samopoczucia i poprawę sylwetki.Taki kompleksowy efekt zapobiegnie skutkom ubocznym utraty wagi, jak na przykład rozstępy lub zwiotczenie skóry.

Dietetyk przygotuje skuteczną i bezpieczną korektę wagi

W zależności od celów i potrzeb każdej osoby konsultacja u dietetyka zapewnia diagnozę nawyków żywieniowych, ogólną ocenę stanu zdrowia i opracowanie programu motywacyjnego. Na podstawie danych pomiarowych składu ciała i wyników analizy, biorąc pod uwagę styl życia danej osoby, stopień aktywności fizycznej, obecność chorób towarzyszących, a także płeć, wiek i inne czynniki, dietetyk stworzy dzienny plan żywieniowy, który będzie harmonijnie pasował do stylu życia, aby następnie stać się jego integralną częścią.

Uwzględnia to preferencje smakowe i indywidualne cechy osoby, co pozwala na wygodną utratę wagi i wyeliminowanie występowania głodu na wszystkich etapach programu. Ważnym aspektem jest to, że skuteczna utrata masy ciała pod nadzorem dietetyka następuje wyłącznie z powodu utraty tkanki tłuszczowej i powstawania nowych nawyków żywieniowych, dzięki czemu możliwe jest nie tylko osiągnięcie pożądanego rezultatu, ale także utrzymanie go w przyszłości.

Program korekty żywienia przygotowany przez dietetyka obejmuje:

  • Diagnoza składu ciała (woda, tkanka tłuszczowa, masa mięśniowa, składniki białkowe i mineralne, a także początkowa szybkość reakcji metabolicznych w organizmie).
  • Diagnostyka laboratoryjna krwi (w tym status hormonalny).
  • Opracowanie indywidualnego planu żywieniowego.
  • Obserwacja osoby przez cały okres aktywnej fazy korekty masy ciała oraz na kolejnym etapie
  • Dietetyk dostosuje codzienną dietę w taki sposób, aby ułatwić osobie odchudzającej się, bez nagłych zmian i niepotrzebnego stresu, przestrzeganie nowego stylu żywienia, przy jednoczesnym zachowaniu jego wagi.

Można pomyśleć także o pomocy kompetentnego psychologa. Psychologa, który podczas odchudzania zmusi pacjenta do ponownego rozważenia swojego stylu życia i pomoże stworzyć nowy wzór jedzenia. Jego głównym zadaniem jest wypracowanie konstruktywnego podejścia do problemu. Zwiększenie motywacji i pozbycie się uzależnienia od żywności, co niewątpliwie tylko wzmocni wynik terapii w przyszłości.

Czy planując odchudzanie warto udać się do dietetyka?

Od dawna istnieje stwierdzenie, że kluczowe aspekty ludzkiego życia: zdrowie, wygląd, a nawet nastrój zależą od właściwego odżywiania. Dla każdej osoby idealna waga, to taka, przy której czuje się komfortowo. Różne zaburzenia w organizmie, a czasem tylko trend w modzie, zmuszają ludzi do uciekania się do różnych diet. Niesamowitych sposobów na zmniejszenie lub przybieranie na wadze. Jedna pomaga, na przykład, w diecie mlecznej, ale nie oznacza to, że przyniesie pożądany efekt innym. Zakaz jedzenia po 18.00, picie dużej ilości wody to znane sposoby na odchudzanie, ale mogą nie dawać oczekiwanych rezultatów.

Konsultacja z dietetykiem, może być punktem wyjścia dla dobrego zdrowia i spektakularnego wyglądu. Według znanych dietetyków jedzenie i porady dotyczące sposobu jedzenia nie mogą być traktowane, jako szablon. Zadaniem dietetyka jest poinformowanie osoby, jak zharmonizować dietę, stracić dodatkowe kilogramy lub, przeciwnie, uzyskać je.

Oczywiście, najczęściej dietetyk zajmuje się zapewnieniem utraty wagi. W każdym razie będzie on w stanie doradzić jedną lub inną rację żywnościową. Dopiero po przeprowadzeniu odpowiednich badań, analiz i testów. Oznacza to, że daje indywidualne, a nie stereotypowe zalecenia. Skuteczną poradę, jak stać się szczuplejszym i poprawić samopoczucie bez szkody dla organizmu.

Czy można zagwarantować sobie skuteczną dietę pobraną z Internetu?

Oczywiście, że nie. Bez konsultacji z dietetykiem wszystkie aspiracje mogą zmienić się w coś przypominającego grę w rosyjską ruletkę. Tylko w przypadku zbilansowanej diety wskaźnik ten stanie się własnym zdrowiem. Profesjonalny dietetyk będzie w stanie wybrać dietę, dzięki której nie trzeba spożywać pożywienia, którego nie da się zaakceptować. Dietetyk to specjalista ds. żywienia i opracuje listę produktów spożywczych, które powinny być spożywane, a co powinno być ograniczone. I co najważniejsze, ta lista zostanie stworzona specjalnie dla danej osoby, zgodnie z potrzebami jej organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *