krople do oczu

Krople do oczu – rodzaje kropli, najlepsze krople do oczu na zaćmę

Krople do oczu stosuje się w praktyce okulistycznej w celu zapobiegania i leczenia chorób przedniego odcinka oka, osłon zewnętrznych i powiek. Takie środki mogą mieć inny wpływ na oczy, zawierają jeden lub kilka składników.  Ważną cechą terapeutycznych preparatów do oczu jest to, że szybko przenikają przez zewnętrzną błonę śluzową oka do głębszych części aparatu wzrokowego.

Rodzaje kropli do oczu

  • Przeciwbakteryjne. Obejmują antybiotyki, a także leki antywirusowe, antyseptyczne i przeciwgrzybiczne.
  • Przeciwzapalne.
  • Poprawiające odpływ płynu z oka i hamują wytwarzanie roztworu wodnego.
  • Leki, które poprawiają metabolizm tkanek.
  • Antyalergiczne.
  • Leki stosowane w leczeniu zaćmy
  • Krople stosowane w leczeniu jaskry.
  • Nawilżające.

Krople do oczu, jako alternatywa dla zastrzyków w leczeniu dystrofii plamki żółtej

Skład kropli w leczeniu dystrofii plamki żółtej zawiera peptyd, przez który lek w ciągu kilku minut dociera do pożądanej powierzchni oka. Nowa metoda dostarczania leków jest o wiele wygodniejsza: chorzy mogą sami wkraplać lek. Ponadto działania niepożądane będą występować znacznie rzadziej przy użyciu kropli do oczu. Taki system dostarczania może być również stosowany w leczeniu innych chorób okulistycznych, które wymagają wprowadzenia leku do tylnej komory oka.

Krople do oczu na zapaleniem spojówek, zapaleniem powiek i zapaleniem rogówki

Choroby te różnią się od zespołu suchego oka i od podrażnienia wywołanego obecnością składnika zapalnego. Dlatego w przypadku, gdy zostanie postawione rozpoznanie zapalenia rogówki z uszkodzeniami rogówki, zapaleniem powiek ze stanem zapalnym tkanki powiekowej lub zapaleniem spojówek, należy najpierw skonsultować się z okulistą.

Krople do oczu są preparatem do przywracania rogówkowych struktur komórkowych. Pomagają połączyć komórki różnych warstw rogówki i aktywują fibroblasty (komórki tkanki łącznej właściwej). Zapobiega to także dalszemu rozwojowi zapalenia i, co bardzo ważne, zapobiega tworzeniu się blizn rogówkowych. Substancją czynną może być roztwór glikoproteiny, który jest nietoksyczny, nie powoduje alergii, ale jednocześnie przyczynia się do znacznej poprawy stanu rogówki. Wskazaniami do stosowania kropli z taki składnikiem jest: zapalenie rogówki, w tym urazowe, opryszczkowe i adenowirusowe (patogeny wywołujące infekcje), różne zmiany oparzeniowe..

Najlepsze krople do oczu na zaćmę

Zaćma polega na zmniejszeniu przezroczystości ośrodka optycznego soczewki wewnątrzgałkowej. Zaćmę można leczyć zachowawczo, ale leczenie tylko w niewielkim stopniu opóźnia czas operacji, w której soczewkę zastępuje sztuczna soczewka wewnątrzgałkowa. Najskuteczniejsze na różnych etapach zaćmy w różnym wieku są krople do oczu.

Krople te są przepisywane przez okulistów w celu spowolnienia zmian związanych z wiekiem i procesów dystroficznych w tkankach aparatu wzrokowego, a także w leczeniu zaćmy. Zawarte w aktywnych składnikach pomagają uzyskać więcej tlenu i składników odżywczych. Leki w tej grupie poprawiają procesy mikrokrążenia, odżywiają oczy i przywracają funkcjonalną aktywność. Krople do oczu normalizują odżywianie, procesy metaboliczne w soczewce, a także zapobiega pojawianiu się i rozwojowi objawów zaćmy.

Składnikiem aktywnym w kroplach do oczu na zaćmę może być azapentacen, substancja czynna nazywana płynną soczewką: zawiera specjalne składniki białek, które normalnie znajdują się na soczewce organicznej. Lek działa poprzez resorpcję osadów na soczewce, zmniejszając jej przezroczystość. Ponadto, aktywuje enzymy niszczące białka, które znajdują się w przedniej komorze oka.

Innym rodzajem kropli do oczu na zaćmę, który jest stymulatorem regeneracji tkanek jest lek posiadający trzy aktywne komponenty: nikotynamid; adenozyna lub cytochrom C, który odgrywa kluczową rolę w cyklu reakcji biochemicznych wewnątrz gałki ocznej.

Krople do oczu dla poprawy widzenia

Krople do oczu obejmują leki z różnych grup farmakologicznych, które mogą wpływać na metabolizm gałki ocznej poprzez aktywność antyoksydacyjną, poprawiają przepływ krwi, zmniejszają prawdopodobieństwo zakrzepicy, a także wykazują inne niespecyficzne właściwości.

Złożony lek poprawiający metabolizm wizualnego analizatora zawiera metyloetylopirydynol. Poprzez swoje działanie działa przeciwpłytkowo i przeciwutleniająco. Aktywny składnik leku chroni siatkówkę oka. Staje się ona mniej wrażliwa na silne światło, pomaga w zmniejszeniu i zapobieganiu krwotokom wewnątrz gałki ocznej. A także zwiększa stabilność przewodu wzrokowego od przewlekłego niedotlenienia i uszkodzenia niedokrwiennego w starszym wieku. Krople do oczu z tym składnikiem są wskazane w szerokim zakresie różnych chorób: od cukrzycowej choroby oczu i urazu gałek ocznych po jaskrę i przewlekłe zaburzenia krążenia mózgowego.

Krople do oczu przy leczeniu jaskry

Krople przeciwjaskrowe są przepisywane w celu zwiększenia ciśnienia wewnątrzgałkowego. Jaskra lub nadciśnienie oka jest obarczona rozwojem zanikowych zmian w nerwie wzrokowym i całkowitą utratą wzroku. Leki zmniejszają produkcję płynu wewnątrzgałkowego i poprawiają jego odpływ. Takie krople do oczu są dobrą metodą nieinwazyjnej kontroli jaskry.

Krople do oczu zawierające alkaloid imidazolowy to narzędzie do zwężania źrenic oka i zmniejszania zwiększonego ciśnienie wewnątrzgałkowe. Krople stosuje się również w badaniach wzroku, jak również po zabiegach chirurgicznych.

Krople do oczu zawierające betaksolol należą do grupy selektywnych beta-blokerów. Ciśnienie wewnątrzgałkowe jest zmniejszone przez zmniejszenie produkcji płynu do oczu. Lek selektywnie wpływa na receptory narządów aparatu wzrokowego. Narzędzie nie wpływa na rozmiar źrenicy i wskaźniki widzenia w ciemności. Krople do oczu na bazie analogów prostaglandyny poprawiają odpływ cieczy wodnistej, zapobiegając postępowi jaskry.

Te krople do oczu antyseptyczne i dezynfekujące

Głównym zadaniem środków antyseptycznych jest dezynfekcja powierzchni. Środki te mają szerokie spektrum działania i dlatego bakterie, wirusy, pierwotniaki, grzyby są na nie wrażliwe. Są antyalergiczne i nie mają działania ogólnoustrojowego na organizm. Leki pomagają złagodzić stan w zapaleniu spojówek, zapaleniu rogówki, zapaleniu błony naczyniowej i innych procesach zapalnych. Środki antyseptyczne eliminują zaczerwienienie i zapobiegają działaniu patogenów.

Substancją czynną są nowoczesne antyseptyki, wywierają wyraźny wpływ przeciwdrobnoustrojowy na patogeny szerokiego zakresu szczepów, w tym opornych na antybiotyki. Krople do oczu są wskazane leczeniu przeciwbakteryjnych, przeciwwirusowym, przeciwgrzybiczym. Ponadto krople do oczu pomagają wzmocnić układ odpornościowy i poprawić regenerację dotkniętych tkanek.

Krople do oczu zawierają antybiotyki o szerokim spektrum działania, takie jak: gentamycynę, a także deksametazon, które mają wyraźne działanie przeciwzapalne, zmniejszają objawy alergiczne. Takie krople do oczu są wskazane przy różnych procesach zakaźnych występujących w przedniej komorze oka. Krople są wskazane w przypadku procesów alergicznych, którym towarzyszy infekcja, a także w zapobieganiu i zmniejszaniu dyskomfortu po planowanych operacjach.

Krople do oczu – zmęczenie i zaczerwienienie

Te krople do oczu mogą być stosowane przez osoby o zwiększonym obciążeniu wzrokowym, na przykład pracujące przy komputerze lub przebywające w długich podróżach samochodem, po przebywaniu w solarium, kontakcie z chlorowaną wodą i w innych podobnych sytuacjach. Ta grupa leków jest używana do zmęczonych i suchych oczu.

Krople nawilżające do oczu, tworzą na powierzchni rogówki cienki film polimerowy. Składają się z chlorku polidroniowego głównego składnika aktywnego. Stosowanie tego typu leku zmniejsza nieprzyjemne objawy, takie jak swędzenie, uczucie piasku w oczach, eliminuje uczucie wysuszenia, szczypania.

Dostępne są również nawilżające krople do oczu zawierające kwas hialuronowy, który znajduje się w ludzkim ciele również w chrząstce stawowej i zapewnia im mobilność i łatwe ślizganie. Wraz z polimerem, kwas hialuronowy tworzy aktywną błonę na powierzchni rogówki, a obecność soli nieorganicznych w preparacie pozwala na zachowanie normalnych warunków przepływu procesów komórkowych w głębiach rogówki.

Wskazaniem do stosowania jest podrażnienie oka, ich zmęczenie, niespowodowane chorobą, ale czynnikami środowiskowymi, od dymu po nadmierną klimatyzację. Krople nawilżające nie wpływają na tkanki oka i są sztucznymi łzami. Z tego powodu praktycznie nie mają przeciwwskazań.

Krople do płukania oczu

Płukanie oczu może być konieczne w przypadku obrażeń, jak również kontaktu z ciałem obcym lub agresywnymi substancjami. Lekarze zalecają również postępowanie w procesach zapalnych. Krople do oczu z grupy sulfonamidów na działanie bakteriostatyczne na mikroflorę Gram-dodatnią i Gram-ujemną. Oznacza to, że pod wpływem leku, aktywny wzrost i reprodukcja patogenów są zawieszone.

Krople do oczu zawierają antybiotyk o działaniu bakteriostatycznym, który eliminuje procesy infekcyjno-zapalne. Substancja czynna ma działanie przeciwdrobnoustrojowe odnosi się do sulfonamidów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *