Ortolifting

Ortolifting – charakterystyka, wpływ na zdrowie, narzędzie anti-agingu

Ortolifting jest to nowatorska metoda stosowana w stomatologii estetycznej, której celem jest uzyskanie efektu odmłodzenia twarzy. Rozwiązanie tego typu jest mniej ofensywne od botoksu czy też wypełniaczy, a ponadto charakteryzuje się wyższą trwałością. Efekt uzyskany dzięki określonej metodzie jest także porównywalny z wymienionym metodami z zakresu medycyny estetycznej.

Technika ta, przez poszerzenie łuku zębowego za pośrednictwem aparatu ortodontycznego zapewnia efekt bardziej symetrycznej twarzy. Zmarszczki kształtujące się wokół ust oraz na policzkach są mniejsze, stają się one bardziej wypełnione, natomiast kości policzkowe znacznie uwydatnione. Rozwiązanie to wpływa na poprawę elastyczności mięśni twarzy. Nie tylko ma swój udział w  zatrzymaniu procesu starzenia się uśmiechu, ale także powoduje jego odmłodzenie o kilkanaście lat.

Ortolifting – charakterystyka

Starzenie się jest naturalnym procesem. Jednakże współczesny świat daje wiele możliwości, które pozwalają cieszyć się młodym wyglądem przez długie lata. Techniki takie oferuje także stomatologia estetyczna.

Proces utraty jędrności skóry ma swój początek w głębokich warstwach tkanek kostnych. Upływ czasu sprawia, że ilość tkanki kostnej twarzy ulega zmniejszeniu, mięśnie ulegają wiotczeniu, efektem czego jest utrata podparcia dla skóry. Ponadto pojawiają się zmiany w samej skórze, zanika kwas hialuronowy, kolagen, włókna elastenowe ulegają pęknięciom. Wszystko to jest wynikiem starzenia się tkanek.

Wówczas z pomocą może przyjść rozwiązanie w postaci liftingu stomatologicznego. Jest to rozbudowa łuków zębowych z wykorzystaniem ortodoncji, aby z jednej strony wpłynąć na uporządkowanie oraz prawidłowe ustawienie obecnych w jamie ustnej zębów, a z drugiej strony w sposób trwały odbudować zanikające podparcie kostne. Dzięki takiemu rozwiązaniu skóra będzie dysponować dobrym podparciem, w efekcie czego nie będzie tak szybko ulegała procesowi wiotczenia.

Podobny wynik będzie osiągnięty przy wykorzystaniu wszczepienia implantów. Umożliwią one regenerację, a także odbudowę tkanki kostnej szczęki oraz żuchwy. W sytuacji gdy nie uzupełnia się ubytków, pojawia się zanik kości, usta oraz policzki nie mają dobrego podparcia. Ponadto wygląd samych zębów wpływa na uzyskanie efektu młodszej twarzy. Zęby potrafią dodać młodzieńczego uroku.

Zęby młodej osoby są kwadratowe lub okrągłe, szkliwo jest twarde, połyskujące, barwy niebiesko-szarej. Z czasem jednak odcień szkliwa się zmienia, a jego warstwa jest coraz cieńsza, zęby nie są już tak połyskujące i jasne. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej takie jak ortodoncja, wybielanie zębów, mikroabrazja, polerowanie szkliwa, zakładanie licówek umożliwiają powrót do młodego wyglądu zębów.

Ortolifting – jako narzędzie anti-agingu

W ortoliftingu wykorzystywane są aparaty ortodontyczne z tzw. systemu Damona. Są to jedne z najnowocześniejszych aparatów. W elementach tych nie stosuje się już metalowych albo elastycznych ligatur, których zadaniem jest utrzymywanie prawidłowej pozycji podczas noszenia aparatu. System, który umożliwia przymocowanie aparatu ortodontycznego do zębów charakteryzuje się większa pasywnością, dzięki temu ruchy oraz funkcje są bardziej swobodne.

Proces tarcia jest dużo mniejszy, natomiast same zęby szybciej przechodzą do prawidłowych pozycji. Biorąc pod uwagę powyższe, w rozwiązaniu tym występuje duże zbilansowanie siły, z jaką aparat ortodontyczny działa na zęby. Ponadto następuje duża koordynacja leczenia ortodontycznego z normalnym funkcjonowaniem mięśni twarzy, języka, a także kości szczęki. Trudności związane z noszeniem aparatu ortodontycznego zostają zredukowane. Nie pojawia się także potrzeba usuwania zębów, w związku z tym leczenie to staje się mniej ofensywne.

Wynikiem takiego działania jest równy oraz symetryczny uśmiech. Zęby są właściwie ułożone. Wszelkie diastemy zostają zamknięte. Zęby charakteryzują się wówczas prawidłową długością. Ma to wpływ na wygląd całej twarzy. Właściwa długość zębów, a także ich ustawienie sprawia, że skóra odzyskuje podparcie. W związku z tym tempo wiotczenia skóry jest wolniejsze. Nie pojawiają się zmarszczki wokół ust. Tkanki miękkie zlokalizowane w środkowym obszarze twarzy mają również lepsze podparcie. Wyraz twarzy ulega przeobrażeniu. Staje się ona bardziej pogodna i mniej zmęczona.

Ortolifting – wpływ na zdrowie

Ortolifiting to takie rozwiązanie, które z powodzeniem może być wykorzystane u pacjentów w każdym wieku. Jest to zabieg bardzo bezpieczny. Ma on swoje zastosowanie nie tylko w celu odmłodzenia twarzy i uśmiechu. Pełni on także inne bardzo istotne funkcje, które mają wpływ na zdrowie. Inną ważną kwestią, która dotyczy funkcjonowania ortoliftingu jest poprawa ustawienia zębów, która w konsekwencji przeciwdziała seplenieniu, wpływa na poprawną mowę, a także sprawia właściwe akcentowanie i artykulację zgłosek. Działania z wykorzystaniem rozwiązań ortoliftingu przyczyniają się do eliminowania problemów z bezdechem sennym, a także innymi nieprawidłowościami z zakresie górnych dróg oddechowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *