popiół wulkaniczny

Popiół wulkaniczny – pielęgnacja twarzy, rewelacyjna maseczka na twarz

Popiół wulkaniczny – niewiele osób słyszało kiedykolwiek o zeolicie. Jest to mieszanina, która pochodzi z wulkanicznych skał oraz popiołu i wymieszana jest z alkaliczną wodą gruntową. Związek ten cechuje się doskonałą strukturą molekularną, która może uwolnić organizm od wysokiego stężenia metali ciężkich utrzymując równowagę w poziomie pH.

Popiół wulkaniczny

Mieszanina ta równie dobrze może być stosowana jako produkt do pielęgnacji skóry. Jest ceniona ze względu na swoje wysokie właściwości oczyszczające. NASA używa go do oczyszczania powietrza w kosmosie, ale jego możliwości wcale nie pozostają dalekie od naszego zasięgu. Związek ten składa się z drobnych glinokrzemianowych przypominających plaster miodu. Jest naładowany jonami ujemnymi oraz dodatnimi. Zawiera w swoim składzie potas, wapń, sód, magnez i żelazo. To wszystko skutecznie eliminuje z naszego organizmu toksyny, pestycydy i wirusy.

Równie dobrze popiół wulkaniczny sprawdzi się jako oczyszczacz powietrza. Ma niesamowitą zdolność pochłaniania nieprzyjemnych zapachów i zanieczyszczeń. Zapobiega też rozwojowi bakterii.

Znając już wszechstronne właściwości popiołu wulkanicznego warto dowiedzieć się jak przygotować z niego pielęgnacyjną maskę na twarz

  • Wymieszaj dwie łyżki popiołu z wodą i powstałą mieszaninę nałóż na twarz, szyję i dekolt.
  • Spłucz wodą z łagodnym środkiem myjącym po dziesięciu minutach.
  • Powtarzaj zabieg raz na dwa tygodnie, aby skóra przyzwyczaiła się do jego działania. Następnie zwiększ częstotliwość do jednego razu w tygodniu.
  • Na koniec nałóż na twarz, szyję i dekolt krem nawilżający, aby nie narazić się na podrażnienia i nadmierne wysuszenie skóry.
  • Maska ta zadziała przeciwzapalnie, zniweluje drobne zmarszczki a skóra stanie się jasna i promienna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *