cienie pod oczami

Cienie pod oczami, sińce i worki – jak pozbyć się ich pod oczami?

Cienie pod oczami to często efekt niewyspania i zmęczenia, osłabienia. Niestety urody ona nie dodają i bardzo często są utrapieniem w zrobieniu dobrego makijażu. Czasem są kwestią dziedziczną. Skłonność to worków pod oczami można odziedziczyć w genach. Czasami zaś sińce pod oczami to efekt zastojów limfatycznych.

Cienie pod oczami a oko pandy

Cienie pod oczami potrafią skutecznie postarzać wygląd. Są trudne do zamaskowania i często na oko pandy spędza sen z powiek kobietom, którym zależy na atrakcyjnym wyglądzie. Niestety to nie tylko defekt kosmetyczny. Zdarza się iż sińce pod oczami to objaw choroby.

Płytko unaczyniona skóra daje szybki objaw w wyglądzie. Z tego powodu często osoby z cieniami pod oczami uchodzą za chore i zmęczone. Z medycznego punktu widzenia cienie tworzą się w wyniku niedotlenienia i zaburzeń w przepływie krwi w drobnych naczynkach.

Są one typowe dla palaczy, alkoholików i narkomanów. Przybywa też osób które borykają się z sińcami pod oczami od pracy przy monitorze. Przyczyną worków pod oczami może być też nadprodukcja melaniny która jest barwnikiem skóry.

Cienie pod oczami – doskonały kamuflaż

Gdy wiesz, że masz tendencje do przebarwień, sińców pod oczami powinnaś się zaprzyjaźnić z korektorem. Jest on dostępny w obszernej palecie odcieni. Wybieraj zawsze jaśniejszy od swojej karnacji i taki, który dobrze neutralizuje zasinienia (morelowy, łososiowy). Pamiętaj o konsystencji kosmetyku.

Nie może być zbyt płynny ani też zbyt tłusty. Powinien stworzyć cienką warstwę na ciemniejszych partiach twarzy. Oko jest bardzo wrażliwe, dlatego unikaj korektorów podrażniających, alergizujących. Do wyboru mamy korektor mineralny pod postacią proszku.

Jest idealny do załamań skórnych, działa niczym puder. Alternatywą jest korektor matowy. Jest on trwały sle lubi przesuszać skórę która potem pęka. Jest on świetną bazą pod wykończenie okazyjnego make-up’u. Ponadto mamy tez korektory rozświetlające. Kryją nie do końca jednak rozjaśniają koloryt, są półmatowe. Nie poleca się ich kobietom ze zmarszczkami, które potrafią podkreślić.

Cienie pod oczami – krem pod oczy

By zniwelować worki i cienie warto jest codziennie co najmniej na noc stosować krem pod oczy. Warto by krem zawierał składniki odżywcze i regenerując. Nie może być on zbyt tłusty i za ciężki. Najlepiej jeśli ma konsystencje żelu. Prócz kremu do pielęgnacji cieni pod oczami używaj okładów odżywczych i relaksujących. Mogą być to okłady z herbaty, chłodzące kompresy.

W tym celu użyć możesz żelowych okularów. Schłodzone w lodówce obkurczają naczynka i tym samym redukują cienie pod oczami. To świetna metoda doraźnego radzenia sobie z cieniami po zarwanej nocy. Wypróbuj też kompresy z chłodnego naparu z pietruszki lub okłady z plasterków świeżego ogórka.

Pamiętaj by skórę w tym miejscu pielęgnować preparatami zawierającymi dużo witaminy C, K oraz kofeiny. Pomocne są też ziołowe wyciągi z arniki, bławatka czy miłorzębu. By poprawić krążenie limfy i dotlenienie skóry pod oczami pokuś się o delikatny masaż.

Cienie pod oczami – make-up z sińcem w tle

Aby sińce pod oczami nie rzucały siew oczy zanim wykonamy make-up należy nałożyć na okolice oczu krem rozjaśniający lub korektor. Najlepiej palcem rozcierając bądź specjalnym aplikatorem w pędzlu. Pamiętaj by powierzchnia miała kształt półksiężyca. Podstawa trójkąta winna być pod okiem a wierzchołek blisko czubka nosa. Ten zabieg odmłodzi wygląd twarzy. Na korektor nałóż odpowiedni puder, możesz dodać drobinki brokatu, które odwrócą uwagę od ewentualnych cieni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *