Poziom cukru we krwi

Poziom cukru we krwi – domowy sposób na poziom cukru we krwi

Poziom cukru we krwi – szukasz naturalnej metody, aby kontrolować swój poziom cukru we krwi? Czosnek może być tym, czego szukasz. Znany składnik wielu potraw, ma znacznie więcej do powiedzenia w kwestii zdrowia, niż nam się wydaje. Używany jako antidotum na różne dolegliwości i wypełniony niezliczoną korzyścią dla zdrowia, czosnek jest dobrodziejstwem dla Twojego ciała. Oto jak możesz użyć go do utrzymania właściwego poziomu cukru we krwi.

Poziom cukru we krwi – czosnkowy eliksir dla Twojego zdrowia

Czosnek ma wiele silnych ekstraktów zawierających siarkę, które są przyczyną charakterystycznego, ostrego zapachu. Allikon to jeden z takich ważnych związków – ma on duże właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybiczne i przeciwutleniające. Alicyna jest uwalniana w dużej ilości, gdy czosnek jest drobno posiekany lub mielony. Allicyna wraz z innymi związkami, takimi jak ajoen i alliina, mają znaczący wpływ na układ krążenia, układu trawienny i immunologiczny, co z kolei pomaga obniżać ciśnienie krwi, odtruwa ciało, pomaga w ogólnym gojeniu ran, obniża poziom cukru we krwi i zwiększa ilość dobrego cholesterolu.

Oprócz tego wszystkiego, jest również wiarygodnym źródłem selenu. Selen jest niezbędny dla organizmu, ponieważ ciało wykorzystuje go do syntezy białek znanych jako selenoproteiny. Białka te pomagają chronić DNA przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki, regulują pracę tarczycy i wzmacniają układ odpornościowy, chroniący organizm przed bakteriami i powstawaniem licznych chorób.

Poziom cukru we krwi – czosnek w walce z cukrzycą?

jest znany ze zwiększenia ilości insuliny uwalnianej i regulującej poziom cukru we krwi. Badania lekarskie nad czosnkiem stwierdziły, że – czosnek był bardzo skuteczny w zwiększaniu zawartości insuliny w organizmie i poprawieniu tolerancji organizmu na glukozę. Poza tym wykazano także, że czosnek ma potencjał do ochrony serca przed kardiomiopatią wywołaną cukrzycą.

Poziom cukru we krwi – jedz czosnek na lepszą kontrolę cukru we krwi

Najlepszym sposobem na spożywanie czosnku jest zgniatanie jednej lub dwóch główek czosnku i jedzenie bez gotowania czy innej obróbki termicznej. Po prostu zmiażdż dwa średniej wielkości zęby czosnku i zjedz taką pastę na pusty żołądek, najlepiej pierwszą na czczo, rano. Jeśli uważasz, że taki leczniczy składnik jest zbyt ostry, aby jeść go bez gotowania – możesz go połknąć razem ze szklanką ciepłej wody. Jeśli mimo to, surowy czosnek jest zbyt ostry, możesz wybrać tabletki z ekstraktem czosnku i dodać je do codziennej diety.

Niemniej uczeni są zgodni, że tylko naturalny, surowy czosnek może zapewnić maksymalne lecznicze wykorzystanie i pomóc cukrzykom w walce z regulowaniem poziomu cukru we krwi. Czosnek polecany jest nie tylko osobom mającym problem z cukrzycą, warto korzystać z tego naturalnego składnika nawet wtedy, gdy nie mamy problemu z cukrzycą. Lecznicze działanie czosnku z pewnością pomoże każdemu w profilaktycznym utrzymaniu organizmu w zdrowym stanie.