Olej z eukaliptusa

Olej z eukaliptusa – naturalny składnik na katar i kaszel

Olej z eukaliptusa – masz zablokowany nos, swędzenie w gardle lub gorączkę? Zamiast biec do apteki po kolejne pigułki lub syrop na kaszel, możesz spróbować skorzystać z naturalnych środków zaradczych, aby poprawić swój stan zdrowia. Dobrym lekarstwem na kaszel i przeziębienie lub grypę jest olej z eukaliptusa. Pozyskiwany z drzewa eukaliptusowego olej ma wiele korzyści zdrowotnych. W tym silne działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne, ściągające, przeciwskurczowe, przeciwbólowe (zabijanie bólu) i właściwości wykrztuśne.

Badania wykazały, że olej z eukaliptusa pomaga poprawić krążenie w ciele, zwiększa liczbę fagocytów (komórek, które niszczą komórki bakteryjne), pomaga wydalać flegmę i udrożnić drogi oddechowe. Jeśli chcesz pozbyć się infekcji, olej z eukaliptusa to Twój najlepszy przyjaciel. Badania przeprowadzone na uniwersytecie w Rzymie wykazały, że olej z eukaliptusa ma właściwości zwiększające odporność, co pomaga organizmowi skuteczniej reagować na infekcje i bakterie.

Jak używać olej z eukaliptusa w celu złagodzenia objawów przeziębienia?

  • Porada # 1: pozbądź się kataru

Weź kilka kropli oleju z eukaliptusa i dodaj go do naczynia wrzącej gorącej wody. Ostrożnie umieść twarz nad naczyniem i wdychaj opary. Ważne jest, aby wdychać opary przez nos i wypuszczać je przez usta. Pomoże to zmniejszyć stan zapalny śluzówki, usunąć wydzielinę i pomóc Ci udrożnić nos. Czynność powtarzaj co najmniej trzy razy dziennie w przypadku silnego kataru i dwa razy dziennie w przypadku umiarkowanego.

Wskazówka: upewnij się, że zakrywasz głowę i czoło po zakończeniu procesu inhalacji. Pozwoli to uniknąć dalszego rozwoju choroby spowodowanego nagłą zmianą temperatury.

Porada # 2: udrożnienie dróg oddechowych podczas snu

Kiedy śpisz lub leżysz, na pewno zauważyłeś, że trudniej jest oddychać. Cały śluz zazwyczaj gromadzi się w nosie i gardle, powodując problemy z oddychaniem. Dobrym lekarstwem na pokonanie tej dolegliwości jest nakładanie kilku kropli oleju z eukaliptusa na miękką szmatkę i umieszczeniu jej tuż pod poduszką. Stopniowe uwalnianie aromatu oleju pomoże odblokować nos i zapewni zdrowy sen. Zrób to przez co najmniej trzy noce z rzędu.

Porada # 3: udrożnienie nosa podczas dnia

Większość ludzi nie ma czasu ćwiczyć inhalacji trzy razy na dobę. Więc jeśli jesteś w podróży lub po prostu nie masz możliwości skorzystać ze wcześniejszych porad, ten sposób jest dla Ciebie. Weź kilka kropli oleju z eukaliptusa na chusteczkę, a następnie wąchaj ją przez cały dzień. Aby zapobiec ulatnianiu się zapachom eukaliptusa, możesz zapieczętować chusteczkę w worku z zamkiem błyskawicznym i korzystać z niej, gdy masz taką możliwość. Można alternatywnie nosić małą butelkę oleju ze sobą i ponownie przyłożyć ją do chusteczki.

Wskazówka:

Nie używaj tej samej chusteczki, aby wycierać twarz i nos – olej z eukaliptusa pomoże, ale tylko wtedy, gdy nie przeniesiesz bakterii z twarzy do nozdrzy.

A teraz najlepsze – olej z eukaliptusa nie plami ubrań i szybko odparowuje, dzięki czemu można go bezpiecznie używać praktycznie w każdym miejscu, bez obawy, że zniszczysz swoje ubranie.