Najzdrowsze produkty żywnościowe

Najzdrowsze produkty żywnościowe – zdrowa dieta, zdrowe produkty

Najzdrowsze produkty żywnościowe – w dzisiejszym artykule sprawdzimy, które produkty żywnościowe mogą wpłynąć na poprawę funkcjonowania całego organizmu. Weźmiemy przy tym pod uwagę ich zdolność do hamowania działalności wolnych rodników, ochrony przed zachorowaniem na raka, ochrony przed cukrzycą oraz nadwagą. Czytaj dalej żeby poznać dziesięć produktów żywnościowych, które powinieneś jeść.

Zdaniem ekspertów najlepszym rozwiązaniem dla osób chcących ograniczyć ryzyko zachorowania na schorzenia przewlekłe będzie zastosowanie diety śródziemnomorskiej, która opiera się na warzywach, owocach, oliwie z oliwek oraz roślinach strączkowych. Zgodnie z jej założeniami ograniczone jest spożycie mięsa oraz nasyconych tłuszczów i produktów mlecznych wykazujących wysoką kaloryczność.

Wszelkie dostępne badania jednoznacznie wykazały, że wśród najlepszych produktów żywieniowych wykazujących dobroczynne działanie na funkcjonowanie naszego organizmu znajdą się między innymi:

Najzdrowsze produkty żywnościowe

  • jagody
  • jagody goji – znane ze swoich właściwości antynowotworowych
  • czekolada gorzka – hamuje działanie wolnych rodników
  • zielona herbata – działająca oczyszczająco i uspokajająco
  • brokuły
  • sok z granata
  • czerwony burak – naturalny antyoksydant
  • czosnek – naturalny antybiotyk.

Warto również regularnie sięgać po kurkumę, która nazywana jest przyprawą życia.

Zdrowa Dieta

W zdrowej diecie najważniejsze jest jej odpowiednie zbilansowanie. Nie powinno się całkowicie odstawiać mięsa i nabiału, ale jednocześnie nie zaleca się spożywania ich w nadmiernej ilości.

Dużym ułatwieniem procesu zmiany dotychczasowych nawyków żywieniowych będzie korzystanie ze specjalnie opracowanej piramidy żywieniowej. Już na pierwszy rzut oka widać, że każdy powinien zwiększyć spożycie warzyw i owoców do pięciu porcji dziennie. To doskonały sposób na rozpoczęcie istotnych zmian w dotychczasowym, niewłaściwym sposobie żywienia.