Szukaj
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Akupunktura na przewlekły ból, przebieg akupunktury, eliminacja bólu

Akupunktura – przewlekły ból to poważny problem zdrowotny dla co piątego Polaka. Akupunktura jest doskonałą metoda leczenia przewlekłego bólu. Sprawdza się jako pomoc z leczeniu migreny, nerwobólu, chorób zwyrodnieniowych stawów oraz choroby kręgosłupa.

Przewlekły ból a akupunktura

Jak dowodzą badania medycyna naturalna wraca do łask z uwagi na skuteczność w leczeniu bólu o znamionach przewlekłego. Tak jest w przypadku leczenia nerwicy wegetatywnej, alergii, zaburzeń w przemianie materii oraz niedosłuchu i szumów usznych, a nawet nadciśnienia tętniczego.

fb

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

fb

Ból wskazuje na chorobę, nie można walczyć z każdym bólem bowiem uśpiona zostanie nasza czujność w kontekście zdrowia. W niektórych przypadkach choroba to ból i leczenie z bólu wyzbywa się choroby. Przykładem jest migrena, która jako choroba jest po prostu bólem. W tych przypadkach akupunktura jest doskonałym rozwiązaniem i alternatywą dla leków.

Przebieg akupunktury

Pacjent układany jest na leżance, do zabiegu jest włączana uspokajająca muzyka, pacjenta się relaksuje i usypia równocześnie wkłuwając igły. Z igłami leży się około 25 minut. Akupunktura ma kilka odmian działających podobnie. Poza igłami w klasycznej postaci stosuje się też elektroakupunturę, jak też wspomagania piołunem czy bańki chińskie. Stosowanie baniek sprzyja przekrwieniu skóry dzięki czemu łatwiej jest wbijać igły i zwiększyć ich skuteczność.

Kiedy pacjentowi wypadnie dysk, wówczas bańkę stawia się po chorej stronie kręgosłupa jedną bańkę i dysk zostaje wessany w miejsce, z którego się wysunął. Ważne jest powtarzanie zabiegów w serii 10-15. zaleca się dwa razy w tygodniu wykonanie sesji. Istotną akupunktury jest bodźcowanie czyli stymulacja mechanizmów obronnych organizmu. Co prawda nie jest to metoda dająca gwarancje wyleczenia to jest skuteczna terapia wspomagającą.

Redukcja dolegliwości bólowych

Ból po akupunkturze maleje lub zanika. To zadowalający efekt jaki uzyskuje się bez bombardowania wątroby chemicznymi lekami, obciążania nerek i trzustki. Zabieg nie jest bolesny mimo iż sprawia takie pozory. Wiele jednak zależy do nastawienia. Jeśli pacjent nastawia się an ból wkłucia i wyklucia to tak tez będzie je odczuwał. Przeciwwskazaniem do akupunktury są choroby zakaźne oraz choroba nowotworowa, również hemofilia i zapalenia skóry. Z tej metody nie powinny też korzystać osoby z rozrusznikiem serca oraz kobiety w ciąży, okresie laktacji i w czasie menstruacji.


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *