zajęcia na basenie

Zajęcia na basenie dla dzieci i dorosłych – hydrospining

Zajęcia na basenie – basen to doskonała aktywność i dla dzieci i dla dorosłych. Rekreacyjne wyjście na basen może być również doskonałym treningiem. Zatem co robić na basenie dla zdrowia? Ośrodki sportowe wychodząc a przeciw zainteresowaniu zajęciami zorganizowanymi na basenie oferują rozliczne kursy aerobicu w wodzie, gimnastyki, czy fitness, jogi, zumby na basenie.

Zajęcia na basenie

Poza pływaniem i leżeniem w jacuzzi basenowym warto zwrócić uwagę na szeroką gamę możliwości spędzania czasu na basenie aktywnie. Zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych prowadzone są zajęcia z zumby, aerobiku czy jogi w wodzie. To doskonałe ćwiczenia dla osób otyłych ze słabą kondycją, chorym kręgosłupem i stawami. Woda dodaje lekkości ciału i odpręża, co za tym idzie kręgosłup przestaje bolec i nie jest nadwyrężany ćwiczeniami.

Poza znanymi zajęciami są też innowacyjne zajęcia jak aquacycling czyli rowerek w wodzie. Ćwiczenia w wodzie pomagają spalić więcej tkanki tłuszczowej a jednocześnie nie przemęczyć organizmu. Opór wody świetnie wpływa na odchudzanie wzmagając metabolizm komórek. Jeśli myślałaś ze na basen można chodzić tylko na naukę pływania to się myliłaś.

Baby Swimming

Zajęcia dla niemowląt w basenie mogą być świetna okazja do aktywności dla mamy. Wiele pań sądzi iż wyjście na basen z maluchem to wyłącznie aktywność dla dziecka i inwestycja w jego umiejętności, start itd. Tymczasem podczas ćwiczeń w wodzie z dzieckiem ćwiczymy i my.

Czasem nawet instruktorzy nie ukrywają iż łączą zajęcia dla niemowląt z ćwiczeniami dla matek. Do największych zalet tego typu zajęć należy zwiększanie odporności u dzieci oraz oswajanie ich z wodą od najmłodszych lat. Udowodniono również, że kontakt z wodą działa na maluchy uspokajająco i zwiększa ich poczucie bezpieczeństwa.

Lekcje pływania

Nie tylko dzieci uczą się pływać. Każdy czas na naukę jest dobry zatem skorzystaj z zajęć nauki pływania dla dorosłych gdy masz taką okazję. To też rewelacyjne zajęcia dla przypomnienia sobie techniki pływania po latach przerwy. Mobilizują one do starania się wykonywania ruchów poprawnie. Młodsze dzieci zwykle uczą się pływania w brodziku, starsze na basenie sportowym.

Zajęcia edukacyjne bazują na dobrej zabawie z użyciem piłek, makaronów i desek do nauki pływania. Dorośli również uczą się przez zabawę, jednak nacisk kładziony jest głównie na synchronizacje ruchów, gdyż ciało dorosłej osoby jest mniej plastyczne niż dziecka. W zależności od swoich preferencji, można wybrać zajęcia grupowe lub indywidualne lekcje z instruktorem.

Hydrospining

Są to grupowe zajęcia spinningu w owdzie. Stosunkowo nowe zajęcia na basenie pojawiające się w ofertach ośrodków sportowych. Uczestnicy pedałują na rowerach zanurzonych niemal w całości w basenie (po wejściu na siodełko zanurzeni są mniej więcej do pasa). Klucz do sukcesu w tego rodzaju ćwiczeniach tkwi w oporze wody, która sprawia ze nogi pracują ze zdwojoną siłą, a skóra poddawana jest dynamicznemu masażowi. To świetny sposób na cellulit oraz szybkie odchudzanie.

Aqua zumba i aqua aerobic

Uczestniczki zajęć naśladują ruchy pokazywane przez instruktora ćwicząc w rytmie latynoskich hitów zanurzone w wodzie. Trudność ćwiczeń wzmaga opór wody. Zumba w takich warunkach wygląda może mniej efektownie ale wzmacnia doskonale mięśnie i pobudza spalanie kalorii. Dodatkowym atutem zumby w basenie jest relaks. Taniec, muzyka iw oda świetnie odprężają i dodają sił mimo pozornego zmęczenia organizmu.

Również aqua aerobic jest świetną aktywnością na basenie. Ćwiczenia rozwijająca kondycję, poprawiają wydolność organizmu i wzmacniają mięśnie. Dzięki sile wyporowej wody wysiłek nie obciąża stawów, a ryzyko kontuzji jest minimalne. To doskonałe rozwiązanie dla osób zasiedziałych i otyłych, również żyjących w głębokim stresie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *