urlopowe błędy

Urlopowe błędy – 10 porad jak nie zepsuć sobie wakacji

Urlopowe błędy – ciesząc się na myśl o urlopie bardzo często zapominamy o zachowaniu pewnych środków ostrożności. Urlopowe błędy popełniają nie tylko ci, którzy rzadko wyjeżdżają. Nie omijają one nawet weteranów urlopowania!

Jak przygotować się do urlopu

Zanim wyjedziesz na urlop, dokładnie sprawdź miejsce, do którego wyjeżdżasz. Przygotowanie swojej walizki na podróż jest bardzo istotnym czynnikiem, aby nie zepsuć sobie urlopu. Ale oczywiście sama walizka to nie wszystko.

Potrzebna jest też podstawowa wiedza na temat klimatu, dostępności pożywienia, czy nawet chorób, które mogą nas tam dopaść. Im więcej dowiemy się na temat naszego miejsca wyjazdu, tym lepiej będziemy w stanie przygotować się do urlopu marzeń. Urlopowe błędy to cos, czego można uniknąć!

Urlopowe błędy – 10 najczęściej spotykanych

1. Choroby natury żołądkowej. Spożywanie jakichkolwiek egzotycznych potraw, czy nawet picie wody z nieznanego źródła może nas nabawić solidnych problemów gastrycznych. Podczas wakacji w egzotycznych krajach unikajmy spożywania potraw serwowanych „z ulicy”. Nie pijmy również napojów niewiadomego pochodzenia, wodę kupujmy zawsze w butelkach.

2. Choroby tropikalne. Wyjazd w egzotyczne kraje może się wiązać z koniecznością szczepień. Dowiedz się, jakie szczepienia powinieneś zrobić przed wyjazdem w tropiki. Nie żałuj na nie pieniędzy!

3. Ukąszenia insektów. Bez względu na to, dokąd się wybierasz na urlop, miej zawsze przy sobie środki odstraszające komary i kleszcze. Są nie tylko roznosicielami ciężkich chorób. Mogą też spowodować nieprzyjemne swędzenie. Nie chcesz przecież spędzić urlopu drapiąc się i smarując środkami na ukąszenia.

4. Poparzenia słoneczne. To jedna z najczęstszych urlopowych plag. Zawsze miej ze sobą krem z odpowiednim filtrem. W ciepłych krajach nie wychodź z domu bez kapelusza z szerokim rondem i lekkich ubrań okrywających skórę. Nawet jeśli profilaktycznie stosujesz kremy z filtrem przed każdym wyjściem.

O czym jeszcze pamiętać?

5. Zakrzepy krwi. To dość rzadka plaga, niestety może się przytrafić, jeśli mamy problemy z krążeniem. Jeśli czeka nas długa podróż samolotem lub autokarem, zabezpieczmy się przed nimi. Zapytajmy lekarza o leki rozrzedzające krew przed podróżą. Starajmy się jak najwięcej ruszać nogami i wstawać, o ile to możliwe.

6. Niewłaściwa odzież. Bardzo często pakując się na wyjazd w ciepłe miejsca zapominamy o zabraniu cieplejszych ubrań. Mogą się przydać, gdyby zaszła zmiana pogody. Mogą również być niezbędne, gdy będziemy spędzać dużo czasu w klimatyzowanych pomieszczeniach.

7. Skoki na główkę. Są dozwolone jedynie na krytych pływalniach i w obecności ratownika. A i to nie wszędzie i nie zawsze. Daruj sobie skoki do wody na główkę w miejscach, których nie znasz. Może się to skończyć tragedią.

8. Niewłaściwa ilość bagażu. Bagaż ma znaczenie nie tylko przy podróżach samolotem. Unikaj dopłacania do nadbagażu gdziekolwiek jedziesz. Dwa tygodnie urlopu to naprawdę nie tak wiele, by brać ze sobą po kilka kompletów strojów na każdy dzień – większości z nich i tak nie założysz.

9. Choroba lokomocyjna. Nawet jeśli nie cierpisz na nią, miej w pogotowiu odpowiednie tabletki. Może ona dopaść każdego, a skutecznie psuje podróż.

10. Szał zakupów. Dokładnie przemyśl zakup każdej pamiątki. Zwykle tylko leżą one w domu i zbierają kurz. Pieniądze, które na nie tracisz możesz wydać korzystniej – na przykład na dodatkowe atrakcje. Z pewnością przeżycia po nich będą bardziej godne zapamiętania, niż kolejny bibelot na półce za kosmiczne pieniądze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *