żyć z cukrzycą

Jak żyć z cukrzycą oraz Pokonać ból? Kampania edukacyjna

Cukrzyca jest jedną z metabolicznych chorób cywilizacyjnych, która dotyczy wielu Polaków w każdym wieku. Wydawnictwo Mediaplanet stworzyło kampanie Jak żyć z cukrzycą oraz Pokonać ból. Maja one na celu uświadamianie Polaków w tych ważnych kwestiach.

Jak żyć z cukrzycą

Cukrzyca występuje w kilku odmianach, dotyka zarówno dzieci, jak i osoby starsze. Nieleczona cukrzyca lub niezdiagnozowana może stać się przyczyną bardzo poważnych konsekwencji, ze śmiercią włącznie. Na szczęście cukrzycy są w stanie normalnie funkcjonować ze swoją chorobą. Wymaga to jednak dokładnego poznania jej istoty i ścisłego przestrzegania zaleceń lekarskich.

Dotyczą one przede wszystkim odpowiedniej diety i kontroli glikemii. Jak żyć z cukrzycą to projekt prasowo-internetowy wydawnictwa Mediaplanet. Znajdziemy w nim między innymi serie ciekawych artykułów. Poruszają one ważne zagadnienia powikłań cukrzycowych oraz sposobu kontrolowania cukrzycy. Cukrzycy nie da się skutecznie wyleczyć, ale można ją skutecznie kontrolować. Nie dopuszcza się wówczas do powstawania powikłań i pogarszania stanu zdrowia.

Ważną rolę w kampanii odgrywa Michał Figurski. To popularny dziennikarz, który w wyniku powikłań nieleczonej cukrzycy przeszedł kilka lat temu poważną batalię o swoje życie. Ostrzega on w szczerym wywiadzie o skutkach bagatelizowania cukrzycy. Podpowiada, jak cieszyć się życiem pomimo zaawansowanej choroby. Wsparcie merytoryczne dla diabetyków jest szalenie ważne – stąd pomysł na tę ogólnopolską kampanię.

„Pokonać ból”

Ból towarzyszy nam od zawsze, niemal na co dzień. Nie jest niczym przyjemnym, a mimo to jest nam w życiu niezbędny. Dowodem na to niech będą nieliczne przypadki osób z uszkodzeniami natury neurologicznej, nie będących w stanie odczuwać bólu. Ból jest nam potrzebny, aby sygnalizować wszelkie zmiany chorobowe. To właśnie przewlekłe bóle prowadzą nas do lekarza, który diagnozuje poważne dolegliwości.

To ból alarmuje nas o tym, że musimy być ostrożni i unikać zranień. „Pokonać ból” to jedna z kampanii wydawnictwa Mediaplanet dedykowana wszystkim – bo każdy ma z bólem do czynienia. Pomaga ona poznać istotę bólu, jego rolę w codziennym życiu. Podpowiada, jak należy go leczyć i jakie dolegliwości bólowe powinny nas zaniepokoić. W kampanii poruszany jest temat bólu w chorobach onkologicznych. Dowiemy się z niej, jaki jest w Polsce dostęp do leczenia przeciwbólowego. Znajdziemy odpowiedź na pytanie, czy rak musi tak boleć?

Rola kampanii edukacyjnych

Profilaktyka i uświadamianie stanowią bardzo ważną rolę w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym. Wciąż jesteśmy zalewani falą mało wiarygodnych twierdzeń na tematy frapujące Polaków. Nie zawsze umiemy się do nich odnieść. Dlatego tak ważne są wszelkie kampanie uświadamiające, do których bezpłatny i swobodny dostęp będzie miał każdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *