Szukaj
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

Zumba – na czym polega zumba? Zumba na odchudzanie?

Zumba jest tańcem łączącym w sobie elementy tańca latynoamerykańskiego oraz ćwiczeń fitness. To bardzo energiczny sport, który przede wszystkim generuje doskonałą zabawę. Jak uczynić z niego sposób na schudnięcie?

Na czym polega zumba

Myli się ten, kto myśli, że w odchudzaniu chodzi o katowanie się dietami i ćwiczeniami. Że przy ćwiczeniach mają być pot, ból i łzy, by były one efektywne. Prawda jest taka, że w odchudzaniu najważniejsze jest, by odnaleźć swoją własną drogę. Dla jednego będzie to zapisanie się na treningi siatkówki, dla innego – taniec towarzyski. Jedni wolą samotne bieganie po parku, inni ćwiczenia w grupie. Ważne, by wybrać rodzaj aktywności fizycznej, który nam najbardziej odpowiada. Wtedy chudnięcie będzie efektem ubocznym świetnej zabawy.

fb

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

fb

Na czym polega zumba

Zumba to wspólne, grupowe tańce przy energicznej muzyce. To wygibasy, podskoki, wymachy ramionami i inne ruchy. Pozwalają one energicznie poruszać się całemu ciału. To coś na wzór fitnessu, tylko jeszcze bardziej energicznego i wesołego. Zumba wymaga dobrej koordynacji pracy rąk i nóg i skupienia. To dlatego jest tak dobrą metodą na odchudzanie. Wchodząc na salę taneczną, zapominamy o wszystkich dotychczasowych problemach. Włącza się muzyka i wszyscy uczestnicy zaczynają energicznie ćwiczyć.

Zumba na odchudzanie

Biorąc się na poważnie za odchudzanie, trzeba pomyśleć nie tylko o korzystnej diecie, ale również o aktywności fizycznej. Nie wolno jednak poddawać się temu, co robią wszyscy – chyba że naprawdę sprawia nam to przyjemność. Wybierzmy rodzaj aktywności fizycznej, który naprawdę jest dla nas przyjemny. Taniec jest właśnie tym idealnym sportem dla wielu ludzi. Pozwala przebywać w grupie, gdzie człowiek czuje się raźniej i ma wsparcie innych.

Ruszanie się w rytm muzyki nie tylko wyzwala energię, ale również poprawia nastrój. Godzina tańca i można poczuć się zrelaksowanym i pełnym energii pomimo spalonych właśnie setek kalorii. Zumba intensywnie angażuje wszystkie mięśnie ciała do ruchu, zmuszając je do podskoków, wymachów i innych czynności. To kilkadziesiąt minut naprawdę intensywnego wysiłku, podczas którego nie odczuwamy, że się męczymy. Zamiast stale myśleć o tym, czy dorównujemy innym, po prostu dobrze się bawimy!

W zumbie nie ma miejsca ani czasu na myślenie o spalanych kaloriach. Jest fajna muzyka, dobra zabawa i mnóstwo śmiechu. Dzięki temu kalorie spala się naprawdę mimochodem. Podczas godziny zumby spala się około 450 kcal, czyli tyle co podczas joggingu. Jeśli nie lubimy monotonnego biegania w samotności, to zumba jest idealną propozycją. Aby zdrowo schudnąć ćwicząc zumbę, wystarczy godzina treningu trzy razy w tygodniu!

Zumba nie tylko wyszczupla ciało, ale uelastycznia mięśnie, ujędrnia pośladki i wzmacnia kondycję. Dzięki niej już po kilku treningach przestaniesz mieć problemy z podbiegnięciem do autobusu bez zadyszki. Po pewnym czasie regularne treningi przestaną ci sprawiać jakikolwiek wysiłek, a będą tylko i wyłącznie sposobem na to, by się rozruszać po całym dniu spędzonym w pracy.

Zumba – na czym polega zumba? Zumba na odchudzanie?
5 (100%) 194 votes
loading...
loading...

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *