onanizm

Onanizm – masturbacyjny orgazm, wpływ na zdrowie, czym jest onanizm?

Onanizm bywa piętnowany, czy aby właściwie? Masturbacja bywa niezdrowa, mimo to jest jedną z aktywności seksualnych, które zalecają seksuolodzy. Potrafi leczyć niektóre zaburzenia seksualne obu płci. Należy tez pamiętać, iż w określonych przypadkach potrafi zaszkodzić.

Onanizm a zdrowie

Masturbacja od zawsze wywoływała wiele emocji i stąd też istnieje wiele krążących od stuleci mitów związanych z onanizowaniem się. Sama w sobie masturbacja nie jest niczym złym, a za to ma szereg zalet. Niezdrowa masturbacja to przede wszystkim przejaw nadużyć w sferze seksualnej, które odbiegają od standardu i mogą rodzić problemy w relacjach damsko-męskich, jak też z własnym sobą.

Ryzyko i masturbacja

Wiele zachowań zaliczanych do masturbacji jest obarczonych ryzykiem zagrażającym zdrowiu, zwłaszcza gdy do onanizowania się stosuje się narzędzia, gadżety wywołujące podrażnienia, ból i uszkodzenia ciała. Na rynku dostępnych jest coraz więcej takich zabawek erotycznych które potęgują doznania stymulując penisa poprzez zacisk, szczypanie, z prądem włącznie. Wszelkie wstążki, sznurki, ostre narzędzia i inne metody stymulacji są zwyczajnie niebezpieczne dla zdrowia w ogóle, co za tym idzie zabawa w ten sposób jest niezdrowa.

Potrzeby takich doznań oraz takich prób eksperymentowania z własnym ciałem często są głęboko ukryte w psychice i nie rzadko dana osoba o nich nie wie, dopóki nie da upustu emocjom. Tym samym kontrola nad masturbacją jest konieczna, by nie doszło do wypadku lub tez rozwoju choroby w wyniku długotrwałego stosowania określonej metody stymulacji. Co więcej wiele form masturbacji jest niehigieniczna, przyczyniając się do powstawania stanów zapalnych i chorób skóry, czy układu płciowo-moczowego.

Także pod kątem psychiki masturbacja jako nawyk może być niebezpieczna i zaburzać postrzeganie siebie i relacji z innymi. Osiągniecie orgazmu, satysfakcji w inny sposób niżeli masturbacja może okazać się niemożliwe ze szkodą dla związku i relacji międzyludzkich. Ostatecznie masturbacja prowadzi do wyuzdania i osamotnienia w świecie własnych wyobrażeń.

Onanizm – obawy przed brakiem akceptacji i bliskością

Masturbacji poddają się dwa typy osób. Po pierwsze to sposób dla nieśmiałych, osób po urazach seksualnych, sposób na unikniecie bliskości, zaangażowania i zbliżenia fizycznego z partnerem, czy partnerką. To również sposób na uniknięcie ujawnienia iż cierpimy na zaburzenia erekcji, libido itp. Drugą grupą osób są ci, którzy uciekają się do masturbacji nie akceptując siebie, uważając się za mało atrakcyjnych i są pełni wstydu.

Brak akceptacji swego ciała występuje w szczególności po przejściach, operacjach, czy też w wyniku chorób towarzyszących, również w przypadku otyłości. Strach przed sprawdzeniem siew roli kochanka może być powodowany przez zaburzenia psychiczne na tle seksualnym. W tym przypadku masturbacja jest patologią. Często masturbacja odbywa się w poczuciu grzechu i winy i wówczas jest odbierana jako zło. Taka forma przyjemności w stresie i poczuciu winy nie jest zdrowa. Mimowolne wczesne wytryski mężczyzn w wyniku masturbowania się mogą prowadzić do rozwoju nerwicy seksualnej.

Masturbacyjny orgazm

Masturbacyjny orgazm przyczynia się do zaburzeń odczuwania satysfakcji podczas stosunku. Często mężczyźni w wyniku masturbacji „uczą” członka głębokiego doznania jakie nie jest możliwe w pochwie poprzez luz fizjologiczny. Podobne skutki dotyczą kobiet onanizujących się strumieniem wody prysznica. Ponadto niezdrową masturbacja jest zabawa seksualna sama ze sobą przed planowanym zbliżeniem we dwoje. Każdy kolejny orgazm następujący po sobie rodzi coraz większy problem, stąd też masturbacja nie powinna rozpoczynać zbliżenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *