konopia indyjska

Konopia indyjska (Annabis Sativa) – lek na astmę, zdrowe serce, ból

Konopia indyjska – annabis Sativa to naturalne zioło, które ma swoje źródło w Azji Centralnej. Zwykle znane jako „marihuana”, od wielu tysięcy lat używane jest przez tradycyjne kultury do leczenia różnych stanów zdrowia. Produkty pochodne konopi są zawierają wysoki poziom tetrahydrokannabinolu (THC) – odpowiedzialny jest za to kannabinoid najbardziej znany ze swoich właściwości psychoaktywnych. Z tego powodu produkty z konopi są często otoczone kontrowersjami i silnie regulowane w wielu krajach na całym świecie.

W ciągu ostatnich dziesięcioleci doszło do porozumienia z powodu globalnego nacisku na legalizację produktów pochodzących z pochodnych konopi i ich wprowadzania do konwencjonalnej opieki medycznej. Czy rzeczywiście istnieją korzyści, jakie można czerpać ze starożytnych metod? Jak sprawdzą się w stosunku do powszechnych dolegliwości w XXI wieku?

1. Konopia indyjska – stres i niepokój

W zajętym, nowoczesnym społeczeństwie stres stał się jednym z najbardziej istotnych zagrożeń dla zdrowia. Nasi przodkowie doświadczali stresu bardzo często. Z drugiej strony narzuciliśmy sobie niemal stale obecną formę stresu poprzez kombinację wielu różnych czynników stylu życia i diety. Konwencjonalne leki na receptę na przewlekłe stresy i lęki są niebezpieczne, podczas gdy większość naturalnych alternatyw jest często nieskuteczna.

2. Olej z konopi może pomóc

W badaniu opublikowanym w 2013 r. stwierdzono, że leczenie kanabinoidami w wyniku traumatycznych lub stresujących doświadczeń może pomóc w kontrolowaniu odpowiedzi emocjonalnych podmiotu. Naukowcy odkryli, że kannabinoidy mogą być skuteczne w minimalizowaniu receptorów stresu w hipokampie – części mózgu odpowiedzialnej za te reakcje emocjonalne.

Najnowsza recenzja, opublikowana w 2015 r., zauważyła, że ​​terapie z konopi indyjskich były skuteczne w zmniejszaniu stresu i niepokoju w wojskowych weteranach, którzy cierpieli na zaburzenia stresu pourazowego. Badania te stanowią obiecujące podstawy użycia oleju z konopi w leczeniu stresu i lęku.

3. Konopia indyjska lekiem na astmę

Od tysięcy lat produkty z konopi są stosowane w leczeniu chorób układu oddechowego w tradycyjnych kulturach chińskich i indyjskich. Dzięki naturalnym właściwościom przeciwzapalnym i działaniu przeciwbólowym, w tym zdolności do rozszerzania przewodów oskrzelowych, pozwalając na lepsze spalanie tlenu – olej z konopi może być skutecznym naturalnym rozwiązaniem dla milionów ludzi na całym świecie, którzy obecnie cierpią na astmę.

W latach siedemdziesiątych przeprowadzono kilka badań, które badały wpływ konopii na rozszerzanie się oskrzeli u osób cierpiących na astmę. Wiele z badanych podmiotów wykazało bardzo pozytywne reakcje na leczenie.

4. Zdrowe Serca

Olej z konopi zawiera właściwości przeciwutleniające, które mogą korzystnie wpłynąć na leczenie chorób sercowych. Badania na zwierzętach wykazały, że leczenie olejem z konopi może zapobiegać niektórym chorobom sercowo-naczyniowym, w tym miażdżycy tętnic, atakom serca i udarom mózgu. Brytyjski zespół badawczy z roku 2014 stwierdził, że wyniki tych badań na zwierzętach miały również zastosowanie w chorobach serca u ludzi. Wykazali, że kanabinoidy mogą powodować rozluźnienie naczyń krwionośnych, co umożliwiło poprawę krążenia i obniżenie ciśnienia krwi.

5. Zwolnienie bólu

Jednym z najbardziej znaczących tradycyjnych zastosowań rośliny konopi indyjskich było złagodzenie bólu, co pozwoliło na bardziej komfortowe leczenie. Ta metoda sięga tysięcy lat. Istnieją jednak nowe dowody na to, że produkty z konopi indyjskich mogą być skuteczne w złagodzeniu dyskomfortu poprzez hamowanie transmisji nerwowych w drogach bólowych organizmu. Mają także potencjał do łagodzenia większości stanów zapalnych, dlatego wielu chorych na raka decyduje się je stosować podczas chemioterapii.

Kanadyjskie badanie opublikowane w 2010 r. wykazało, że konopie indyjskie mogą być stosowane w leczeniu osób cierpiących na przewlekły ból. W badaniu wzięły udział 23 osoby dorosłe, u których wystąpiły bóle neuropatyczne w wyniku operacji lub urazu. W ciągu 2 tygodni badani byli losowo wybierani i leczeni konopiami na 4 różnych poziomach działania. Wyniki wykazały, że po zażywaniu konopi 3 razy dziennie poprawił się sen i zmniejszyło się nasycenie bólu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *