spirulina

Spirulina – wodorost z kwasem GLA dla sportowców, właściwości

Spirulina jest rodzajem niebiesko-zielonych glonów. Bardziej technicznie zalicza się je do „cyjanobakterii”, które czerpią energię ze światła słonecznego, podobnie jak rośliny. Spirulina jest uprawiana i zbierana na całym świecie, – w Meksyku, Afryce, Japonii, na Hawajach, a nawet w Australii. Rozwija się optymalnie w wodach o niskiej zawartości alkalicznej, ale może przetrwać zarówno w słonowodnych jak i słodkowodnych źródłach.

Co ciekawe – spirulina może być jednym z najbardziej pożywnych pokarmów na Ziemi. To bogate źródło białka, witamin z grupy B, witaminy C, D, E i żelaza. Ponadto jedna łyżeczka suszonej spiruliny stanowi 21% RDA dla miedzi i dobrych ilości manganu, magnezu i potasu.

6 najlepszych korzyści stosowania spiruliny

To super prosta droga do zwiększenia zielonej żywności w diecie!

Nie zawsze masz czas, aby dopasować się do zalecanych porcji warzywek? Nie jesteś sam! Statystyki pokazują, że 87% Amerykanów nie otrzymuje wystarczającej ilości warzyw w swoich codziennych dietach. Dodając spirulinę do szklanki wody lub świeżego soku, możesz zaoszczędzić czas i wzmocnić organizm.

Może pomóc w detoksykacji metali ciężkich, zwłaszcza arsenu

Ludzkie ciało jest atakowane przez toksyny z wielu źródeł: powietrze, którym oddychamy, jedzenie, które jemy, a woda, którą pijemy, są często zanieczyszczane przez substancje chemiczne, które są potencjalnie szkodliwe dla zdrowia ludzkiego.

W szczególności Światowa Organizacja Zdrowia określiła, że ​​Ameryka ma nienaturalnie wysoki poziom nieorganicznego arsenu. Ponadto na trzysta osób na Bliskim Wschodzie występuje również zatrucie arsenem.

Może zmniejszyć stan zapalny

Uważa się, że spirulina powoduje dobre reakcje przeciwzapalne. Główną korzyścią jest jednak działanie przeciwutleniające. Uwalniające się wodne rodniki mogą uszkodzić nasze komórki i DNA. To uszkodzenie może doprowadzić do zapalenia i licznych chorób. Jednak właściwości przeciwutleniające spiruliny mogą pomóc w zapobieganiu tym zapalnym uszkodzeniom.

Może pomóc w odbudowie mięśni

Czy jesteś sportowcem lub cierpisz na ból mięśni po treningu? Spirulina Ci pomoże!

Zmęczenie mięśni podczas ćwiczeń i po nich jest spowodowane zjawiskiem zwanym „pobudzeniem oksydacyjnym wywołanym wysiłkiem fizycznym”. Na szczęście, przeciwutleniacze mogą pomóc w zmniejszeniu tego efektu! Niektóre badania wykazały, że spirulina może zwiększyć wytrzymałość i opóźnić zmęczenie. Uważa się, że jest to spowodowane wysoką zawartością antyoksydantów w spirulinie.

Spirulina może przyczynić się do zrównoważenia poziomu cukru we krwi

Chociaż badania są wstępne i na małą skalę, istnieją wczesne dowody sugerujące, że spirulina może pomagać w regulacji cukru we krwi. Wczesne badania wykazały, że spirulina poprawia poziom cukru we krwi i HbA1C (marker krwi, który wskazuje na kontrolę poziomu cukru we krwi w ciągu trzech miesięcy). Potrzebne są jednak badania o większej jakości, aby uzasadnić tę potencjalną korzyść.

Może pomóc w leczeniu Candida

Candida (grzybica)  jest częstym problemem zdrowotnym dotykającym wielu ludzi w świecie zachodnim. Naukowcy są zdania, że ​​większe spożycie cukru, dieta kwaśna / przetworzona i nadużywanie leków przeciwgrzybiczych / antybiotycznych mogą przyczynić się do tej „epidemii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *