amerykański żeń-szeń

Amerykański żeń-szeń – korzyści zdrowotne, właściwości, występowanie

Amerykański żeń-szeń – wiele osób łączy żeń-szeń z regionami w Azji, ale w rzeczywistości jest kilka rodzajów żeń-szenia, a kilka z nich rośnie w innych częściach świata. Jeden z moich ulubionych, Panax quinquefolius, znany także jako amerykański żeń-szeń już od wieków cieszył się dobrą sławą wśród rdzennych Amerykan jako sposób na wsparcie energii, płodności i trawienia. Długie, solidne osiągnięcia jakie ze sobą niósł przez ten cały czas skłania wielu ludzi do dodania tego suplementu z żeń-szenia do diety.

Dlaczego właściwie amerykański żeń-szeń działa właśnie w ten sposób?

Potencjalne substancje chemiczne znajdujące się w korzeniu tej rośliny są odpowiedzialne za jego terapeutyczne korzyści. Najistotniejsze są glikany polisacharydowe i ginsenosidy. Są to dwa specjalne składniki odżywcze, które pobudzają energię, z której żeń-szeń jest najbardziej znany.

Najlepsza korzyść z amerykańskiego żeń-szenia: energia

Żeń-szeń amerykański wpływa na metabolizm energetyczny, pomagając mięśniom pracować dużo dłużej, zanim się zmęczy. Efekt ten zwiększa działanie uspokajające rośliny. Wielu ludzi opisało to jako uczucie bycia bardziej energicznym, jednocześnie czując się bardziej swobodnie. Niemal jak gotowy fokus!

Więcej korzyści z amerykańskiego żeń-szenia

Korzyści płynące z żeń-szenia znacznie przekraczają pobudzanie energii. Warto dowiedzieć się co ta niemalże magiczna roślina może zrobić dla Ciebie i Twoich bliskich. Oto kilka dodatkowych profitów z niej płynących:

Promuje prawidłowy poziom cukru we krwi

Zwiększa odporność układu immunologicznego

Łagodzi podrażnienie jelit

Obsługuje prawidłową funkcję mózgu, pamięć i myślenie

Jak wprowadzić do swojej diety żeń-szenie amerykańskie?

Żeń-szeń jest popularny i istnieje wiele opcji przy wyborze suplementu z dodatkiem żeń-szenia. Istnieje również wiele pytań do zadania przy wyborze tego najbardziej odpowiedniego. Czy jest on organiczny? Czy jest to dzika roślina? Czy są w nim jakieś niepotrzebne składniki? Czy marka jest przejrzysta dla konsumentów, jeśli chodzi o procesie produkcyjny suplementu?

Czy oferuje znaczną ilość aktywnych związków roślinnych? Czy masz indywidualne obawy zdrowotne wobec stosowania tej rośliny? Na przykład, jeśli nie możesz przyjmować środków rozrzedzających krew, skonsultuj się z lekarzem przed wprowadzeniem do swojej diety żeń-szenia amerykańskiego.

Amerykański żeń-szeń jest najskuteczniejszy w połączeniu z innymi rodzajami żeń-szenia i ziołami wspomagającymi. Jeśli szukasz odpowiedniego suplementu najlepiej postaw na ten, który został wykonany z ekologicznego żeń-szenia amerykańskiego, z dodatkiem organicznego eleuthero, żeń-szenia tienchi i dzikiego „zioła życia” znanego jako jiaogulan.

Dobry suplement będzie również zawierał inne adaptogeny – w tym ashwagandę organiczną. Działania takich preparatów są naprawdę niesamowite. Możesz więc w każdej chwili zostać fanem żeń-szenia amerykańskiego czy też innego rodzaju żeń-szenia i zobaczyć jakie efekty może ci przynieść jego stosowanie. Być może przekroczą one twoje nawet najśmielsze oczekiwania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *