kawa

Kawa – rewelacyjna farba do włosów, naturalny barwnik, płukanka z kawy

Kawa jest doskonałym barwnikiem pochodzenia naturalnego. Jest dobrą alternatywą dla chemicznych składników barwiących. Niestety większość dostępnych w drogeriach farb do włosów zawiera substancje szkodliwe dla zdrowia, zwłaszcza dla skóry. Jest to ważny problem, z jakim walczy mnóstwo kobiet korzystając z farb o naturalnych barwnikach.

Rakotwórcze farby

Popularne farby do włosów według wielu badań statystycznych mogą przyczyniać się do powstawania raka. Aż 87 pacjentek chorych na raka piersi wcześniej nagminnie stosowało farby do włosów. Tymczasem włosy można farbować na wiele odcieni w pełni bezpiecznymi i naturalnymi sposobami. Bardzo wiele farb podrażnia skórę, uszkadza strukturę włosa i przesusza włosy, pozbawia ich naturalnego pigmentu.

Kawa – naturalne barwniki

Włosy farbowane naturalnymi barwnikami są gęstsze, zdrowsze i bardziej lśniące. Niestety kolory nie są tak intensywne i trwałe co w przypadku farb na bazie amoniaku i chemicznych składników szkodliwych nie tylko dla skóry. Tym samym kawa wydaje się być bardzo atrakcyjnym barwnikiem.

Zadbaj o kolor z kawą

Korzystając z kawy możesz wzmocnić i zabarwić włosy naturalnie. Dzięki kawie możesz sprawić, ze włosy będą naturalnie barwione o unikalnym kolorze, lśniące i zdrowo wyglądające. Kawa wpłynie także na porost włosów i przyspieszenie ich wzrostu. Wystarczy przygotować bardzo mocną kawę organiczną, na przykład może być to espresso. Kluczowa jest jakość kawy użytej do farbowania. Im lepsza jakość kawy, tym efekt bardziej zadowalający.

Kawy z domieszkami zapachowymi i smakowymi niestety ubożenie w barwniki i tym samym nie nadaje się do farbowania. Dodatkowo nie jest tajemnica iż kawa doskonale działa na porost włosów, pobudza cebulki i ujędrnia skórę głowy. Dwie miarki naturalnej odzywki plus dwie miarki kawy mielonej należy połączyć z wykonanym wcześniej espresso, by preparat był gotowy do aplikacji.

Należy go nanieść na włosy i utrzymać na włosach około godziny. Po spłukaniu włosy winny otrzymać ciemny jednolity kolor. Mankamentem kolorowania włosów kawą jest słaby efekt na siwych włosach, wówczas zabieg ten wymaga powtórzenia, czasem nawet kilka razy. Z uwagi na to iż jest to barwnik naturalny nie ma obaw o zniszczenie włosów częstym i wielokrotnym farbowaniem.

Płukanka z kawy

Kawowa płukanka to rewelacyjny sposób na delikatne przyciemnienie włosów na przykład wyblakłych w wyniku działania słońca czy pływania w basenie. Na początku należy nałożyć szampon na włosy, kolejno dodać kawę i zachować na włosach przez około 20 minut. Włosy po upływie wyznaczonego czasu należy zmyć octem jabłkowym, który utrwala kolor na włosach. Po zmyciu kawy, włosy wymagają przepłukania ciepła woda bez dodatków.

Gdy wydaje się nam iż nie ma efektu płukanki należy ja powtórzyć kolejnego dnia a efekt będzie intensywniejszy poprzez wchłonięcie kawy przez strukturę włosa. Płukanka z kawy sprawdza się przede wszystkim u osób którym zależy na przyciemnieniu włosów o ton maksymalnie dwa tony. Cykliczne stosowanie kawy sprawia iż w naturalny sposób włos jest w stanie zmienić pigment na ciemniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *