aspiryna

Aspiryna – metody zastosowania, zwalczenie łupieżu, maska na twarz

Aspiryna to jeden z najczęściej stosowanych środków przeciwbólowych. Można znaleźć ją w każdym domu, ponieważ dobrze radzi sobie z bólem oraz innymi dolegliwościami. Badania wykazały, że regularne stosowanie aspiryny zmniejszają ryzyko zawału serca i nadmiernego krzepnięcia krwi u pacjentów z problemami sercowymi. Jednak tabletka aspiryny może zdziałać nie tylko cuda w kwestiach zdrowotnych. Ma także szereg innych właściwości.

Poniżej znajdziecie kilka zabiegów urodowych z wykorzystaniem aspiryny

Można z niej zrobić świetną maskę na twarz

Weź kilka tabletek i zmiażdż je w małej misce. Dodaj ciepłą wodę lub ocet jabłkowy i wymieszaj na jednolitą konsystencję. Zastosuj na twarz a Twoje zmarszczki i wypryski znikną w okamgnieniu.

Aspiryna pomoże zwalczyć łupież

Rozdrobnij dwie lub trzy tabletki na proszek i dodaj go do swojego szamponu. Nałóż na skórę głowy i masuj przez kilka minut. Później spłucz włosy letnią wodą.

Aspiryna zregeneruje włosy po wizycie na basenie

Woda w takich obiektach jest wysoce chlorowana a to niekorzystnie wpływa na kondycję włosów. Jeśli regularnie uczęszczasz na pływalnię zadbaj o włosy wykorzystując do tego celu kilka tabletek sproszkowanej aspiryny. Zmieszaj je z ciepłą wodą, nałóż na całą długość włosów i pozostaw na kwadrans. Po tym czasie spłucz.

Aspiryna łagodzi również świąd

Wystarczy zmieszać kilka rozgniecionych kapsułek z wodą i nałożyć na swędzące miejsca a ulga odczuwalna będzie natychmiast! Wszystko to za sprawą przeciwzapalnego kwasu acetylosalicylowego.

Aspirynę można stosować również jako peeling do ust

Składniki:

4 tabletki aspiryny

2 łyżki brązowego cukru

2 łyżki miodu

1 łyżka oliwy z oliwek

1 kapsułka witaminy E .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *