orgazm w trakcie podoru

Orgazm w trakcie porodu – jak osiągnąć pobudzenie seksualne?

Orgazm w trakcie porodu to kwestia, która pojawiła się, gdy do sieci trafił film pod tytułem „Poród z rozkoszą”. To sprawiło, że wciąż trwa dyskusja, czy poród z orgazmem jest możliwy. Wypowiada się na ten temat wielu specjalistów oraz samych kobiet. Temat wzbudza dużo emocji. Wynika to z tego, że burzy on to, jak przebiega poród oraz jakie emocje mogą pojawić się u kobiety. Czym jest więc poród z orgazmem? Jaką wizję takiego sposobu porodu mają propagatorki tak zwanego porodu z orgazmem?

Orgazm w trakcie porodu – co to jest?

Zwolennicy porodu z orgazmem podkreślają, że taki sposób ma stanowić kontynuację, a także zwieńczenie kobiecej seksualności. Dlatego też w tej sytuacji powinny wystąpić same korzystne i pozytywne odczucia. Poród ma zapewnić młodej mamie doznań seksualnych, a nawet przyczynić się do odczuwania orgazmu. Uwarunkowania biologiczne są takie, że wraz z porodem dochodzi do uwalniania wielu hormonów, które mają pomóc rodzącej przeżyć ból związany z przyjściem dziecka na świat. Wymienia się w tym aspekcie endorfiny oraz oksytocynę, które zapewniają pewnie znieczulenie oraz naturalne odczuwanie przyjemności.

Podkreślić należy również fakt, że takie same hormony uwalnianie są podczas stosunku seksualnego i ogarniają kobiece ciało w czasie orgazmu. Dlatego nie można się dziwić, że seks porównuje się z porodem, natomiast orgazm z rozkoszą, która pojawia się podczas narodzin dziecka. Obecne jest przecież uzasadnienie o charakterze endokrynologicznym. Co więcej, każdy skurcz macicy, a także przemieszczanie się malucha w kanale rodnym może doprowadzać nie tylko do odczuwania bólu, ale także powodować pobudzenie seksualne. Ten aspekt można wytłumaczyć uwarunkowaniami fizjologicznymi kobiety. Istnieją także opinie kobiet, które mówią, że każde parcie odczuwa się jako miniorgazm.

Orgazm w trakcie porodu – co pomaga osiągnąć pobudzenie seksualne podczas porodu?

Podczas porodu chodzi o inny rodzaj stymulacji, niż ten który pojawia się podczas stosunku seksualnego. Kobieta potrzebuje spokoju, a także poczucia, że jest w bezpiecznym i spokojnym miejscu. W tym przypadku należy zapewnić dyskretne światło, delikatną muzykę bądź niezakłócona niczym cisza. Razem z rodzącą powinna być położna, ale tylko godna zaufania, przy której kobieta nie będzie czuła się skrępowana. Obok kobiety powinien być partner, kory z wykorzystaniem czułego masażu, bądź pobudzania sutków, będzie dostarczał kobiecie przyjemnych odczuć.

Takie działanie przyczynia się do tego, że do kanału rodnego kobiety zaczyna napływać więcej krwi, co sprawia, że akcja porodowa jest jeszcze bardziej efektywna. Odrzucenie napięcia sprawia, że mięśnie krocza łatwiej poddawane są skurczom. Kobieta powinna dbać o przyjmowanie dla siebie wygodnych pozycji, delikatnie kołysać swoim ciałem oraz poddawać się przyjemnym emocjom, które związane są z tym że jest spełnioną kobietą i już niedługo zostanie mamą.

Osoby, które propagują poród z orgazmem kierują się nie tylko medycznymi dowodami na fakt, że narodziny malucha mogą odbyć się w towarzystwie seksualnej rozkoszy. Przedstawiają także opowieści kobiet, które przeżyły poród w obecności fizycznej rozkoszy.

Orgazm w trakcie porodu – dlaczego nie każda kobieta może odczuć pobudzenie seksualne w czasie porodu?

W takiej sytuacji pojawia się wiele elementów, które wpisane są we współczesną salę porodową, a mianowicie:

  • stres, który wynika z obecności innych kobiet, a także personelu medycznego,
  • wieloosobowa sala, na której odbywa się poród,
  • surowy wystrój sali szpitalnej, a także silne światło,
  • podawanie kobiecie preparatów farmakologicznych, które wpływają na przyspieszenie porodu,
  • ingerowanie służby medycznej w przebieg porodu, na przykład zachęcanie do ćwiczeń,
  • obawa przed końcowym etapem porodu na specjalnym łóżku z wizją związaną z nacięciem krocza.

Orgazm w trakcie porodu – euforia zamiast orgazmu

Kobiety, które podejmują temat porodu z obecnością orgazmu, najczęściej prezentują skrajne opinie. Jednakże słyszy się również głosy, które potrafią pogodzić obie strony. A mianowicie, nie krytykując porodu z orgazmem, zakłada się, że akcja porodowa może boleć, a przy takim doświadczeniu nie muszą występować traumatyczne doświadczenia. W konsekwencji po przyjściu malucha na świat kobieta nie będzie wspominać tej sytuacji jako koszmarnego doświadczenia, ale jako euforię. W takim przypadku orgazmem można określić przyjemność oraz radość, które obecne były podczas narodzin dzieciątka.

Jeżeli chodzi o takie znaczenie, to osobom, które są propagatorkami porodu z orgazmem, należą się ogromne gratulacje. Pokazują one to, że ciężarne przed akcją porodową powinny skupiać się przede wszystkim na pozytywach. Natomiast po przyjściu malucha na świat mieć w swojej pamięci same dobre odczucia. Zachęcają one, aby uwierzyć w swoje ciało oraz mądrość Matki Natury. Matki, która zadbała o to, aby akcja porodowa przebiegała instynktownie i naturalnie. Dzięki temu kobieta lepiej zniesie ból towarzyszący akcji porodowej oraz będzie postrzegać to jako najpiękniejsze doznanie i przeżycie w swoim życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *