Woda z kurkumą

Woda z kurkumą każdego ranka i zobacz co stanie się z Twoim ciałem!

Woda z kurkumą – kurkuma ma wielowiekową historię. Pierwotnie wykorzystywali ją w tradycjach kulinarnych na wschodzie. Niedawno jednak zaczęła zyskiwać coraz większą popularność na całym świecie. Nic dziwnego, jeśli weźmie się pod uwagę jej wyjątkowe walory smakowe oraz właściwości prozdrowotne. Badania jasno dowodzą, że kurkuma doskonale radzi sobie ze stanami zapalnymi, eliminacją toksyn a nawet hamowaniem procesów starzenia. Wszystko to za sprawą jej aktywnego składnika, czyli kurkuminy.

Jednym ze sposobów na stosowanie kurkumy w codziennej diecie jest dodawanie jej do swoich ulubionych potraw. Jeśli jednak gotowanie nie jest naszą mocną stroną można wymieszać ją z ciepłą wodą i spożywać każdego ranka w formie napoju.

Oto dziesięć powodów, dla których warto regularnie sięgać po wodę z kurkumy

Woda z kurkumą – zwalczanie stanów zapalnych

Chroniczne zapalenia trwające przez dłuższy czas można skutecznie leczyć kurkumą. Wspomniana już substancja aktywna zminimalizuje towarzyszące dolegliwości. Właściwości przeciwzapalne mogą też ochronić przez rakiem!

Ochrona przed chorobą Alzheimera

Badania dowodzą, że za to schorzenie odpowiedzialny jest hormon, w skrócie znany jako BDNF. Kurkumina, dzięki swoim właściwościom znacząco obniża poziom tego hormonu w organizmie chroniąc jednocześnie przed Alzheimerem.

Ochrona przed rakiem

Wszystko to za sprawą właściwości przeciwutleniających, które zabijają wolne rodniki w organizmie.

Poprawa trawienia

Woda z kurkumy stosowana codziennie może poprawić trawienie, zwiększyć metabolizm i korzystnie wpłynąć na funkcję całego układu pokarmowego.

Ochrona serca

Badania opublikowane w 2011 roku dowodzą, że kurkuma wykazuje właściwości zapobiegające krzepnięciu krwi oraz eliminujące gromadzenie się blaszek tętnicowych.

Walka z obrzękami

Kurkuma jest silnie przeciwzapalna, dlatego skutecznie niweluje obrzęki towarzyszące na przykład chronicznym zapaleniom stawów.

Woda z kurkumą zatrzymuje procesy starzenia się

A wszystko to za sprawą właściwości antyutleniających, które hamują działanie wolnych rodników przyspieszających procesy starzenia się.

Ponadto kurkuma doskonale radzi sobie z:

  • cukrzycą typu drugiego
  • ochroną wątroby i pęcherzyka żółciowego
  • alkalizacją organizmu – utrzymuje prawidłowy poziom pH

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *